2 νεα μελη στην οικογενεια μας

Discussion in 'Τσίου - Σχετικά με τα πτηνά' started by maria_k, Nov 10, 2008.

1. maria_k

maria_k New Member

γεια σας παιδια!
    πριν λιγες μερες μου εφεραν δωρο 2 παπαγαλακια lovebirds.γι αυτο το λογο γραφτηκα κ στο site σας ωστε να μου δωσετε καποιες πληροφοριες.Ηδη εχω διαβασει αρκετες συζητησεις σας πολυ κατατοπιστικες και πιστευω οτι κανετε πολυ καλη δουλεια!
    1ον θα ηθελα να μου πειτε αν απο φωτογραφια 8α μπορουσατε να καταλαβετε το φυλο τους.δυστυχως το παιδι που μου τα φερε δεν ρωτησε και επειδη ειναι πολυ τρομαγμενα δε θα ηθελα να τα βγαλω απ το σπιτι κ να τα παω σε καποιο pet shop.
    2ον μηπως καποιος θα μπορουσε να μου πει που φτιαχνουν κλουβια και αν θα με συμφερε οικονομικα να το αγορασω ετοιμο η να το εφτιαχνα μονη μου.οι τιμες για τα πολυ μεγαλα μεγεθη που εχω κοιταξει ειναι ελαφρως απροσιτες.
    3ον θα ηθελα να καταφερω να τα εξημερωσω αλλα δεν τολμαω να πλησιασω το κλουβι και αρχιζουν να χτυπιουνται σαν τρελα.πιστευετε οτι υπαρχουν ελπιδες να με μαθουν?εχω ολη την καλη διαθεση να ασχοληθω οσο χρειαζεται.
    σας ευχαρισω εκ των προτερων!
  2. Marianthy

Marianthy New Member

για αρχή μην τα τρομάζεις. άσε πρώτα να καταλάβουν οτι είσαι αυτή που τους πας φαί. μην τα ζορίσεις για παραπάνω ακόμα. και όταν δεν χτυπιούνται μετά προχωράς πιο πολύ :wink:

Share This Page