ΑΑΑγαπημένες φυλές

Discussion in 'Εγώ είμαι ράτσας αλλά και φάτσας' started by matilda, Jul 31, 2007.

1. aggeliki

aggeliki New Member

ααα,με κοροιδευεις μαρινα ε??καλα,καλα :) ζηλευεις επειδη εγινα guru ε? :)
  2. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Αχ, παιδιά, με κάνατε και γέλασα! Είδατε που πράγματι είνα Busset Hound σκυλί και ένα English Lop κουνέλι μοιάζουν πολύ; Μόνο που το κουνέλι το τρώει ο σκύλος! Βέβαια σε μία τέτοια περίπτωση μπορεί να μπερδευτούμε και να πούμε οτι πρόκειται για μοναδική περίπτωση καννιβαλισμού σε σκυλια!
    Για να μην μπερδευόμαστε λοιπόν, νά ένα English Lop ΚΟΥΝΕΛΙ :
    http://www.rabbitandcavydirectory.com/I ... ontopt.jpg

...και ένα Busset Hound ΣΚΥΛΙ:
    http://www.pearsonwholesale.com/store/i ... /34127.jpg
  3. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Α, και Αγγελική, συγχαριτήρια! Και εις ανώτερα! [smilie=mylove.gif]
  4. aggeliki

aggeliki New Member

ευχαριστω,ευχαριστω!ε ,και εσυ σε λιγο θα παρεις υποτροφια :-D
  5. Guest

Guest Guest

Να πω κι εγώ τα αγαπημένα μου!

Labrador retriever!

Κοκεράκια

Τα husky (ιδιαίτερα όσα μοιάζουν με διαβόλους!)

Γερμανικός Ποιμενικός (ο γνωστός σε όλους Ρεξ)
  6. KOSTAS

KOSTAS New Member

Να εκφράσω και εγώ την άποψη μου!
    Εννοείται ότι λατρεύω τον ο Ελληνικό Ποιμενικό

Και τα Poodle
  7. RINIO

RINIO New Member

Τα poodle ειναι πολυ περιεργα, ειδικα ετσι που τα κουρευουν!!
    Μα γιατι τα κανουν ετσι τα καημενουλια !!!???
  8. Sofia

Sofia New Member

Tα poodles δημιουργηθηκαν σαν κυνηγοσκυλα επαναφορας στο νερο και το κουρεμα ειναι ετσι για να προφυλασει απο το κρυο νερο τις αρθρωσεις τους και οποια αλλα μερη του σωματος τους ειναι πιο ευκολο να κρυωσουν
  9. Marianthy

Marianthy New Member

:eek: αυτό δεν το περίμενα!!! Νόμιζα οτι τα κάνουν έτσι καθαρά από βίτσιο!!! Δεν πίστευα οτι θα είχε κάποια χρησιμότητα! :-D
  10. Sofia

Sofia New Member

Ναι ειναι μελετημενο το κουρεμα τους,ακομα και το πανω μερος που ειναι ετσι,βοηθα στο σκυλι να παραμενει πιο ευκολα στην επιφανεια του νερου χωρις να πολυκουραζεται..κατι σαν σωσιβιο :wink:
  11. aggeliki

aggeliki New Member

παντως δεν νομιζω να υπαρχει ,στην ελλαδα τουλαχιστον, κυνηγος που να εχει τετοιο σκυλο.... :lol:
  12. Sofia

Sofia New Member

ουτε εγω μπορω να το φανταστω να κανει επαναφορα,εχουμε συνηθισει να το φανταζομαστε στον καναπε :-D

Παντως το Irish water spaniel που μοιαζει πολυ με το πουντλ
    http://www.akc.org/breeds/irish_water_spaniel/index.cfm
    χρησιμοποιηται σαν σκυλι εργασιας και οχι οπως το πουντλ,μονο για συντροφια.
  13. vOOz

vOOz New Member

μιλαμε για τα ιδια poodle;;;;
    δεν θελω να τα προσβαλλω αλλα μοθ φαινονται σαν σκυλακια καναπε με περικεφαλαια κουρεμα!!! (τα λυπαμαι τα καημενα ετσι οπως ειναι κουρεμενα :( )
  14. Sofia

Sofia New Member

Για τα poodle οπως δημιουργηθηκε τον 16ο αιωνα.Ηταν κυνηγοσκυλο για επαναφορα στο νερο,κυνηγος υδροβιων,και εβρισκε μανιταρια τρουφες.
    Στην Γαλλια τον περασμενο αιωνα απο σκυλος κυνηγιου εγινε σκυλος συντροφιας αλλα δεν ξερω αν οταν πρωτοδημιουργηθηκε η ρατσα υπηρχε μονο ενα μεγεθος και οχι 3 οπως εξελιχτηκαν.
  15. vOOz

vOOz New Member

τρουφες;!;!; οπα να παρω ενα μπας και γινουμε πλουσιοι!!! :-D
    παντως αφου δεν τα χρησιμοποιουν ετσι, γιατι εξακολουθουν να τα κουρευουν ετσι τα καημενα;! :(
  16. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Τί μαθαίνει κανείς!!!
  17. KOSTAS

KOSTAS New Member

Πάντως το δικό μου δεν το έχω ευτυχώς κουρεμένο έτσι!Αλλά είναι καταπληκτικά σκυλάκια.
  18. Guest

Guest Guest

Στον καναπέ ή σαν καναπέ...? :? :lol:
  19. Marianthy

Marianthy New Member

Μια ιδιαίτερη προτίμηση έχω σε όλα τα μεγάλα αρκούδια που μπορείς να τα ζουπίξεις!!! Ξεχωρίζω λίγο τους γερμανικούς ποιμενικούς αλλά όχι τους καθαρόαιμους! χιχι Μου αρέσουν πολύ αυτοί που είναι κοπρογερμανικοί γιατί έχουν τη γλύκα του κόπρου στη μούρη! Όπως ο κύριος στο avatar μου..

Αλλά γενικά... σκύλος να είναι και οτι ναναι!!! :-D
  20. Guest

Guest Guest

Σωστά τα λες Μαριάνθη!!!! :smt038 :smt038

Share This Page