"Αντικοινωνικα" γατακια!

Discussion in 'Δεν είμαι ράτσας, είμαι φάτσας' started by ElderRabbit, May 22, 2016.

1. ElderRabbit

ElderRabbit New Member

Πριν δυο ημερες η γατα μου εφερε 4 γατακια. Πρεπει να τα γεννησε πριν αρκετο καιρο απλα δεν τα εφερνε γιατι φοβοταν τον σκυλο. Επειδη δεν ειχαν καμοια επαφη με ανθρωπους ειναι πολυ αγρια. Με το αγρια ενωω οτι οταν πας να τα πλησιασεις σου επιτιθενται. Πως μπορω να τα πλησιασω χωρις να γεμισω γρατσουνιες? Επισης τι μπορω να τους δωσω να φανε? (Δεν ειμαι σιγουρος αν τα βυζαινει η μανα τους.)
  2. marich

marich Active Member

Πάγια να έχουν μάθει να επιτηθωντε δεν νομίζω να ειναι τοσο μικρά ! Πάρε ενα παιχνίδι γάτας και παίξε μαζί τους η αλλιώς την ωρα που τρωνε να είσαι κοντά τους ώστε να συνηθίσουν τους ανθρώπους
  3. ElderRabbit

ElderRabbit New Member

Δεν με πλησιαζοθυν ουτε με σφαιρες! Οταν ερχεται η ωρα του φαγητου οπως παντα δινω στον σκυλο το μεριδιο του και στην μανα και τον αρσενικο το μεριδιο τους. Αλλα τα γατακια δεν πλησιαζουν ποτε το πιατακι του φαγητου. Φαντασου οτι ο σκυλος τρωει στην βεραντα στον δικο του χωρο και οι γατες τρωνε στο υπογειο. Αρα δεν υπαρχει περιπτωση ο σκυλος να ενοχλει τα γατακια στην ωρα του φαγητου.
  4. lara 28.2.14!

lara 28.2.14! Active Member

λυπαμαι παρα πολυ. Μμμμ....παρε ενα παιχνιδι ποντικακι και αστο μπροστα τους. οταν δεις οτι παιζουνε σιγα σιγα πλισιασε τα. προσεξε μην τα τρομαξεις. εκμεταλευσου και την μαμα τους. παρε και αυτην μαζι σου. ετσι αυτα οταν σε δουν με αυτην θα τρεξουν στην μανα τους (λογικα). αν οχι πλισιασε τα ακομη πιο πολυ. δοκιμασε το και αν εχει αρνητικα αποτελεσματα πες το μου.
    marich likes this.
  5. ElderRabbit

ElderRabbit New Member

Τελικα οταν ειδαν οτι χαιδευα την μανα τους και αυτη γουργουριζε τους εφυγε η αγριαδα και αρχισαν να τρεχουν απο εδω και απο εκει! Ακομα και διπλα στον σκυλο περπατουσαν! Και εφαγαν δυο μπουκιες απο το φαει. Αλλα και παλι ειναι λιγο επιφυλακτικα οταν παω να τα πλησιασω. Αλλα ειναι και αυτο μια αρχη. Ομως μπορει καποιος να μου πει τι μπορω να τα ταιζω? (Γνωριζω οτι τα μωρα δεν μπορουν να τρωνε οτι τρωει και η μανα τους. Σημερα τους εδωσα την ψυχα του ψωμιου βουτηγμενη στην σαλτσα των λαχανοντολμαδων)
    Last edited: May 22, 2016
  6. lara 28.2.14!

lara 28.2.14! Active Member

marich likes this.

Share This Page