1. Sofia

Sofia New Member

Σημερα το πρωι,φτανοντας στο παρκο με την Αυρα,ακουω ουρλιαχτα σκυλου...μια αρχιζε,μια σταματουσε ...σαν να ειχε κουραστει απο το ουρλιαχτο και το κλαμα....κοιταζω γυρω και βλεπω ενα ζευγαρι να παιζει τεννις,τον καθαριστη του δημου,3-4 που εκαναν τζοκινγκ και 3 αντρες που καθονταν στο παγκακι και επιναν καφε

Σκεφτηκα οτι για να ειναι ολοι αυτοι αμεριμνοι μαλλον απο καποιο σπιτι τριγυρω θα ακουγονται τα ουρλιαχτα και πηγα προς τα εκει να δω τι γινεται....βλεπω ενα σκυλι παγιδευμενο μεσα στα διχτυα του γηπεδου να προσπαθει δαγκωνοντας τα σχοινια να φυγει

Ζηταω απο τους 3 αντρες στο παγκακι να ερθουν να με βοηθησουν και μου λενε οτι το σκυλι ειναι μεγαλοσωμο και επειδη ειναι ωρα παγιδευμενο ισως εχει αγριεψει και φοβουνται να πανε κοντα ....πηγαινω να βρω τον νεαρο που καθαριζει,ο οποιος φορουσε και χοντρα γαντια,και του ζητω να ερθει μαζι μου να κραταει τουλαχιστον την Αυρα για να μην τσακωθουνε αν πλησιασει στο παγιδευμενο σκυλακι,και μου λεει δεν μπορω να ερθω γιατι ειναι μεγαλοσωμο και φοβαμαι οτι θα με δαγκωσει :evil:

Μπαινω τελικα μονη μου και δενω την Αυρα στο αλλο τερμα του γηπεδου και προσπαθω να δω τι γινεται με το παγιδευμενο σκυλακι...ειχε χωσει το καθε μελος του σωματος του...ποδια κεφαλι σε αλλη τρυπα στο διχτυ.
    Επρεπε να σπρωξω την μουσουδα του με δυναμη για να βγαλω το κεφαλι γιατι ο χαζος εσπρωχνε αναποδα και επειδη ηταν μεγαλοσωμος ειχε φρακαρει....οι κυριοι απ'εξω να μου δινουν οδηγιες πως να τον απεγκλωβισω...(ωρες ωρες με θαυμαζω για την υπομονη μου :twisted: ) ...τελικα τα καταφερα και ο σκυλακος μετα τις πρωτες στιγμες φοβου και σαστιμαρας παει στην Αυρα,μυριζονται και την λυνω ....δεν μπορειτε να φανταστητε τι παιχνιδι εκαναν και τι τρεχαλα πανω στο γκαζον του γηπεδου...εκατσα στην σκια και τα αφησα για ενα τεταρτο να παιξουν σαν τρελλα.

Μονο να μου ελεγε κανεις απο αυτους οτι απαγορευονται τα σκυλια μεσα στο γηπεδο...ημουν ετοιμη για μεγαλο καβγα!! :shock:
  2. aggeliki

aggeliki New Member

ε,ρε και στο λεγαν αυτο....ελατε να τα βγαλετε αν μπορειτε,κλανες!! :lol: :lol: :lol:

φαντασου δηλαδην κανεις δεν θα ενδιαφεροταν να το βοηθησει,ποιος ξερει ποτε θα ενδιαφεροταν κανεις.... :shock:
  3. platon

platon Σκύλος

Δηλαδή αν ήταν γυναίκες θα είχαν έρθει πρόθυμα να βοηθήσουν ?
    :roll:
  4. Marianthy

Marianthy New Member

Μάλλον τονίζει οτι ως άντρες ήταν ολίγον φοβιτσιάρηδες... :-D
  5. Sofia

Sofia New Member

Δεν ξερω τι θα εκαναν αν ηταν εκει γυναικες,αλλα να βλεπεις ενα σκυλι παγιδευμενο να ουρλιαζει και να ειναι τεσσερις αντρες και ο ενας με γαντια που τον προστατευαν και να μην μπαινουν μεσα να βοηθησουν :roll:

:lol: :lol: :lol:
  6. platon

platon Σκύλος

ε σιγά... άμα ο άλλος δεν έχει αίσθηση τι να κάνει. Εδώ πεθαίνει ο διπλανός του και δεν γυρίζει, θα γυρίσει να δει το "παλιόσκυλο" που έχει μπλεχτεί στα δίχτυα, που θα τα σκίσει και δεν θα μπορούν να παίξουν και μπάλα μετά..
    :wink:
  7. aggeliki

aggeliki New Member

δεν εχει αισθηση του τι να κανει???τι ειναι, μωρα??
    μαλλον δεν ειχαν ευαισθησια και ειχαν αναισθησια!!!
  8. platon

platon Σκύλος

ναι, αυτό ήθελα να γράψω αλλά μιλούσα και στο τηλέφωνο και έγραψα ότι να'ναι :-D
  9. aggeliki

aggeliki New Member

10. Sofia

Sofia New Member

Παντως εγω πιστευω οτι "ανθρωποι"σαν αυτους,και αλλο ανθρωπο να εβλεπαν σε κινδυνο μαλλον επειδη πρεπει θα τον βοηθουσαν και για να μην τους πουν οι αλλοι απανθρωπους,οχι επειδη θα το ηθελαν οι ιδιοι πραγματικα.
    Οταν ακους ενα πλασμα να ουρλιαζει θα πονεσεις οτι και να ειναι αυτο,ειτε ανθρωπος,ειτε σκυλος,ειτε οποιοδηποτε αλλο ζωο.
  11. Marianthy

Marianthy New Member

Συμφωνώ.
  12. fwteinh

fwteinh New Member

οι συγκεκριμενοι που δε βοηθησαν ρουληδες!παντως αν ημουν αντρας θα ντρεπομουν να πω σε κοπελα που θελει να τη βοηθησω οχι επειδη φοβαμαι το σκυλο, ειναι γελοιο.συγνωμη 8)
  13. Nikosg7

Nikosg7 New Member

Γκούχου γκούχου.....

Δεν είμαστε όλοι το ίδιο έτσι????

Έπρεπε να το κάνουν γιατί απλά μια ζωή χρειαζόταν βοήθεια και προς θεού όχι μόνο και μόνο για να κάνουν τα γλυκά μάτια στην κοπέλα ή να το παίξουν άντρες. Ελπίζω να σας πείραξε απλά η αναισθησία τους και όχι το ότι αρνη8ήκαν να εξυπηρετήσουν μια κοπέλα.
  14. fwteinh

fwteinh New Member

εννοειται πως δεν ειναι ολοι ετσι..ευτυχωσ!απαραδεκτοι και για τους δυο λογους...και που δεν ευαισθητοποιηθηκαν και που δε βοηθησαν!γουμαρια :p :p :p :p
  15. Sofia

Sofia New Member

Ακριβως!και δεν εχει σημασια ποιος ζητησε βοηθεια,επρεπε να την δωσουν σε οποιοδηποτε προσπαθουσε να βοηθησει το σκυλακι,αλλα το πιο βασικο θα επρεπε μονοι τους να ειχαν ενδιαφερθει.
  16. Strayshelp

Strayshelp New Member

εσύ με τέτοιο avatar,μην μιλάς χα χα χα :-D
    it's FREE day!!! :-D

17. Eleonora

Eleonora New Member

Μπράβο Σοφία!!!
    :smt023
    Δυστυχώς πολλοί άνθρωποι δεν ενδιαφέρονται και άλλοι δεν είναι εξοικιωμένοι με τα ζώα με αποτέλεσμα να φοβούνται μήπως οι ίδιοι πάθουν κακό.
  18. Nikosg7

Nikosg7 New Member

Όπα όπα....τι υπονοείς??(μη χτυπήσω το χέρι στο τραπέζι ε!!!) :-D :lol: :razz:
  19. aggeliki

aggeliki New Member

τι εγινε καλε?στην ειπε και αλλαξες avatar?ντροπη ,τι αντρας εισαι εσυ?? :lol: :-D
    πλακα κανω :)
  20. Nikosg7

Nikosg7 New Member

Εντάξει ήταν λίγο gay είχα σκοπό να το αλλάξω!
    Ωρέο δεν είναι αυτο??

Share This Page