Αποριες για καινουριο κουνελακι.

Discussion in 'Κουνέλια ακατάλληλα για στιφάδο' started by Evitanelly, Dec 7, 2017.

1. Evitanelly

Evitanelly New Member

Πριν απο μια βδομαδα περιπου πηγα σε pet shop και ρωτησα για κουνελακι μινι και μου ειπαν οτι ειχε μεινει ενα. Το ειδα και ηταν πολυ χαριτωμενο και γλυκο αλλα ηθελα να ψαχτω περισσοτερο οσον αφορα τις αναγκες και τις απαιτησεις τους ωστε να κρινω αν μπορω να ανταπεξελθω σε αυτες. Οταν ρωτησα τον ιδιοκτητη του pet shop δεν ηξερε να μου απαντησει για το φυλο του επειδη ειναι μικρο και ειπε θα φανει σε 2 μηνες. Μετα απο 3 ημερες πηγα να το παρω αλλα στο μαγαζι ηταν μια κοπελα που εκανε την πρωινη βαρδια. Ρωτησα την ηλικια του και δεν ηξερε να απαντησει και θα ρωτουσε τον ιδιοκτητη οταν θα ερχοταν. Εγω εν τελει το αγορασα ομως ενω εκεινος ειχε πει οτι κοστιζει 30€ η κοπελα μου το εδωσε για 18€. Της αφησα το τηλεφωνο μου κι εκεινη με καλεσε μετα απο 1 ωρα περιπου και μου ειπε με αβεβαιοτητα οτι το κουνελι μου ειναι 4-5 μηνων. Πως μπορω να ξερω αν το κουνελακι μου ειναι οντως μινι, οτι εχει αυτην την ηλικια και αν μου ειπαν αληθεια οτι δεν μπορω να ξερω απο τωρα το φυλο του;
  2. marich

marich Active Member

Το φύλλο του κουνελιου μπορείς να το δεις οτι ηλικία και να εχει ομως επειδή ειναι μικρο και δεν φαίνεται καλά μπορει να κανεις λάθος για την ηλικία ανέβασε μια φωτογραφία να δούμε αν μπορουμε να σου πούμε περιπου ποςο ειναι οσο για το αν ειναι μίνι ή οχι να ξέρεις πως στο μέγεθος δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά αλλα ούτε θελουν και διαφορετική φροντίδα
  3. Dimitrapouaro

Dimitrapouaro New Member

Ξερεις μηπως καλο κτηνιατρο για στειρωση κουνελιου στη θεσσαλονικη;
  4. marich

marich Active Member

Δυστυχώς οχι διότι μένω Κρήτη
  5. DinaDina

DinaDina New Member

Dimitrapouaro έχω μάθει ότι μια καλή είναι η top of the top εξειδικευμένη κουνελογιατρός στην Θεσσαλονίκη:
    Αναστασία Κομνηνού
    Πρότυπο Ιατρείο Ζώων οδός Χάλκης 3 τηλ. 2310838614

Share This Page