Αποριες για την φροντιδα κουνελιου

Discussion in 'Ρωτήστε, Απαντάμε... αλλά μη βιάζεστε!' started by AlexP, Apr 6, 2018.

1. AlexP

AlexP New Member

Καλησπερα!Ειμαι νεα στο φορουμ!!Θα ηθελα να ρωτησω ποια ειναι τα βασικα πραγματα που πρεπει να γνωριζω για την φροντιδα του κουνελιου.Σε δυο μερες θα παραλαβω το κουνελακι μου και ειμαι αγχωμενηΕχω διαβασει πολλα πραγματα στο ιντερνετ και εχω ρωτησει φιλους αλλα θελω να μαθω οσες περισσοτερες πληροφοριες γινεται!Οποιος μπορει να με ενημερωσει ευχαριστω πολυ!!
  2. mila

mila New Member

Και εγω για το ιδιο ενδιαφερομαι.Αποφασισαμε με τις κορες μου τελικα να κινηθουμε σε κουνελακι αντι για σκυλο που θελαμε και εχω πολλες αποριες
  3. marich

marich Active Member

Τις πρώτες 1-2 μέρεσ μην το βγάλεις καθόλου από το κλουβί ώστε να προσαρμοστεί λίγο στο χώρο . Χρειαζονται τουλαχιστον 1 ωρα την ημερα να βγαινουν απο το κλουβι οσο γιατο θεμα τησ τουαλετασ τουσ μπορεισ να βαλεισ μερικα δοχεια που να εχουν μεσα καποια περιπτωματα του ετσι ωστε να μυριζει εκεινο το σημειο και να τα κανει εκει ( βεβαια θα παρει λίγο καιρό μέχρι να μάθει ) ακόμα καλό θα του έκανε να του δίνεις και ξερό χόρτο διότι με αυτό τον τρόπο ακονίζει τα δόντια του επειδής μπορείς να του δίνεις φρούτα και λαχανικά όμως οχι παρα πολλά διότι τους προκαλούν διαροια ( τουλάχιστον στο δικό μου αυτό προκαλούσαν) αυτά νομίζω είναι τα βασικα

Share This Page