Χελωνακι

Discussion in 'Χελωνάκια και Χελώνες' started by sofia123, Jun 7, 2007.

1. sofia123

sofia123 New Member

Ειναι σε ενα παρτερι κυκλικο με διαμετρο περιπου 2 μετρα.Αρκετα μεγαλο.Θα βαλω διαχωριστικο στην μεση και το ενα θα ειναι απτην μια και το αλλο απτην αλλη
  2. aggeliki

aggeliki New Member

λυπαμαι αλλα για την μεγαλη χελωνα αυτος ο χωρος δεν ειναι αρκετος,γιατι δεν την αφηνεις ελευθερη αυτην στο κηπο ή σε καποιο βουνο?θα προσπαθησει να φυγει και θα αναποδογυρισει στο λεω γιατι το εχω παθει!
  3. sofia123

sofia123 New Member

Δεν εχουμε κανα λοφο ή βουνο εδω.Θα την αφησω ομως στο Παγγαιο που ειναι κοντα.Οταν βγουν και τα αλλα μικρα τι να κανω?Μπορω να βαλω αγγελια για υιοθεσια?Δεν ξερω την διαδικασια!!
  4. aggeliki

aggeliki New Member

καλυτερα ειναι να πανε και αυτα στο βουνο οταν μεγαλωσουν λιγο εκτος και αν πανε σε καποιο κηπο μεγαλο και να ξερεις σιγουρα οτι αυτη που θα τα παρουν θα ξερουν οσα σου εγραψα παραπανω.
  5. sofia123

sofia123 New Member

Η μαμα μου θα παει σε μια φιλη της την μεγαλη χελωνα αυριο.Εχει τεραστιο κηπο.Εχει κιαλλες χελωνες.

Ασχετο,αλλα οι χελωνες σε πια ηλικια ζευγαρωνουν?
  6. Σάκης

Σάκης New Member

Παιδιά οι χελώνες θέλουν θαμνώδη περιοχή και χορτάρι. Δεν είναι για παρτέρια και για γκαζόν.
  7. sofia123

sofia123 New Member

ξεχασα να σας πω κατι αλλο που ειπε ο κτηνιατρος.Ειπε οτι μπορω να του δινω κρεας σε μικρα κομματια για να δυναμωσει.

Τωρα κοιμαται..το αγγελουδι μου :smt051
  8. Σάκης

Σάκης New Member

Καλύτερα να ρωτήσεις στο ΕΚΠΑΖ, εκεί ξέρουν καλύτερα γιατί μελετάνε άγρια ζώα
    2310 724969
  9. sofia123

sofia123 New Member

Θα το κοιταξω.Thanks παντως!!
  10. sofia123

sofia123 New Member

Εχουν site μηπως?Γιατι ειμαι εξω κι εχω το laptop.
  11. kokacy10

kokacy10 New Member

Ego rotisa giati o thios mu vrike tin xelona (neru) pu exase prin ena xrono ston kipo tu itan pio megali kai igiestati
  12. sofia123

sofia123 New Member

Ειχα βρει πολλες περισι.Μεγαλωνουν και τις πετανε οι ανθρωποι.Του θειου σου ποσο μεγαλη ηταν και την εχασε?Δεν λεω οτι ειναι αναισθητος.Για τους αλλους λεω!!
  13. kokacy10

kokacy10 New Member

Itan poli mikri kai o thios m den iksere ti apegine tin epsakse alla tipota pistepse oti tu tin eklepsan kai etsi den pire alli omos telika to xelonaki itan zontano tora egine i triplasia
  14. aggeliki

aggeliki New Member

15. sofia123

sofia123 New Member

Ευχαριστω ολους σας.
  16. Strayshelp

Strayshelp New Member

απ

α μόνο 5 είναι??

δεν ξέρω ,ότι θες...κράτα τα και όλα αν θες,μην σε πιέσω,νόμιζα ότι θα ταν περισσότερα..

Αν θες πάντως να μου δώσεις κανα δυό,στείλε mail στο [email protected] να συννενοηθούμε..

thanks!
    κλειάννα

17. sofia123

sofia123 New Member

Re: απ

18. Strayshelp

Strayshelp New Member

Απότι διάβασα μένεις Καβάλα...οπότε δύσκολο να μου τα δώσεις!Είμαι Αθήνα!!

Μίλησα κ με την Αγγελική κ θα μου φέρει κανα δυό από τις δικές τις χελώνες...

Στην Καβάλα πού μένεις?Θα πάω Κοκκινόχωμα φέτος!!! :-D

ΑΚΥΡΟ ΕΙΜΑΙ ΧΑΖΗ!ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑΚΙ ΣΟΥ ΟΤΙ ΜΕΝΕΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ!!!!

ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΠΕΡΣΥ!!!¨-)

19. sofia123

sofia123 New Member

Μπορω να ερθω Κοκκινοχωμα.Εχω παρα πολλες φιλες εκει.Ειναι απτο γυμνασιο γιατι μονο εδω εχουμε γυμνασιο.Τι θα κανεις στο Κοκκινοχωμα?
  20. gikkat

gikkat New Member

θα σπείρει ντοματίνια!!! :lol: :lol: :lol:

Share This Page