ΧΟΡΤΟΦΑΓΙΑ – ΘΕΜΑ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

Discussion in 'Γιατί χορτοφαγία?' started by skai.ws, Nov 11, 2009.

1. gioulaki

gioulaki New Member

"Και σας περιμένουμε..."

....με ανοιχτες αγκαλες???

:party::party:
  2. Marin

Marin Moderator

Ναι εννοείται!! Μη φρικάρετε και ηρεμήστε να συζητήσετε το θέμα πολιτισμένα γιατί από το πολύ ποπ κορν παχύναμε με τόσο βούτυρο και αλάτι.

:18:
  3. platon

platon Σκύλος

το δικό μου είναι με καραμέλα
  4. Dralion

Dralion New Member

Χωρις λογια

* * * * * * * * * * * * * * * *
    Μετρον παντων θειος.

Over and out
  5. Dralion

Dralion New Member

* * * * * * * * * * * * *
  6. gioulaki

gioulaki New Member

"Μετρον παντων θειος."

Αυτο που κολλαει?? απλως ανεφερα μια ερευνα που εγινε απο επιστημονα ανθρωπο κ δν την εβγαλα εγω απο το μυαλο μου...το ιδιο θα ελεγα κ αν η ερευνα γινοταν απο καποιον αλλο επιστημονα...υπονοοεις κατι??

κ αγαπητε dralion ειναι εντελως διαφορετικο να πεις σε καποιον πως δν εχει επιχειρηματα, πως δεν καταλαβαινει αυτα που του γραφω ή πως λεει ανουσιολογιες (οπως σου ελεγα εγω στα περισσοτερα post μου) κ εντελως αλλο θεμα να τον πεις αναγωγο...μια κουβεντα πολυ ασχημη κ προσβλητικη...

οσο για την ημιμαθεια...αυτη τη φραση οπως σου εδειξα κ προηγουμενως την πηρα καθαρα απο δικα σου post..διοτι εσυ την εχεις κανει καραμελα κ την λες σε οποιον λεει μια διαφορετικη αποψη...

κ τελος αυτο για το τζακ κ τη φασολια (που μονο προσβολη δν ειναι) εσυ το ξεκινησες λεγοντας μου πως αν θελω παραμυθια να διαβασω την κοκκινοσκουφιτσα...

Κοιτα dralion...το ζητημα εγω δν το κανω προσωπικο...εσυ προσπαθεις να το κανεις...κ ειδες πως οσο κ να εψαξες εξυβριση δν βρηκες...βρηκες μονο απαντησεις σε δικα σας λεγομενα...λεγομενα που ξεκινησαν με το μη πολιτισμο του τιτλου

Εδω ειμαστε για καποιους συγκεκριμενους λογους...οι λογοι ειναι οι εξης..1) η αγαπη μας για τα ζωα (κ μην μου ξαναπεις πως δν εισαι φιλοζωος διοτι τοτε μαλλον βρισκεσαι σε λαθος forum, δικα σου λεγομενα ειναι αυτα)..2) η αγαπη μας για τον ανθρωπο κ το περιβαλλον ετσι ωστε να μπορεσουμε αρμονικα να ζησουμε εντος του.
    Σου ξαναγραφω οσο προσπαθεις να βρεις στοιχεια που να με καθιστουν αντικοινωνικη, αυτο δν συμβαλει στη συζητηση στην οποια προσπαθουμε ο καθενας απο μας να πει τις αποψεις του. Εγω περιμενα απο ανθρωπους μεγαλυτερους σε ηλικια απο μενα κ εφ'οσον προβαλουν το γνωστικο τους επιπεδο σε τετοιο βαθμο που να τους καθιστα επαϊοντες οσον αφορα στην ενασχοληση τους να μου εδιναν απαντησεις πειστηκες στο υπο συζητηση θεμα. Παραταυτα ελαβα καθε τι αλλο παρα τουτου με συνεπεια η κουβεντα να ειναι ατερμονη.
    Επισης εγω εδωσα απαντηση κ προσπαθησα να εξηγησω ολα τα ζητηματα βημα-βημα. Δν προσπαθησα να συμβουλεψω κανεναν ουτε να ενταξω καποιον στις αποψεις μου.

αν εχεις κατι ουσιαστικο να πεις επι του θεματος το ακουω...
    με το τελευταιο σου μνμ παντως αν κ αποκαλεις εμενα αναγωγη εδειξες ευτυχως σε ολους την δικη σου αγωγη....

Υ.Γ. ολα τα υπολοιπα ειναι για να κανουν την κουβεντα κουραστηκη σε ολους τους υπολοιπους που θα καθισουν να διαβασουν ή θα θελησουν να συμμετασχουν στην κουβεντα μας. Απο το σημειο αυτο κ περα θα ερθω να συμφωνησω με την admin η οποια σε περιπτωση διαφορετικη θεωρει την κουβεντα μας απολιτιστη διοτι πλεον ειναι επι προσωπικου κ οχι επι της ουσιας.
    Υ.Γ.2 δν καταλαβαινω τι εννοεις με το ασχοληθηκες μαζι μου - μου εδωσες αξια??....εγω δν ασχοληθηκα με κανεναν αλλον παρα μονο με τις αποψεις μου κ την επιχειρηματολογια μου...τωρα λοιπον φαινεται καθαρα πως εσυ το θεμα για καποιο λογο το κανεις προσωπικο...
    Last edited: Mar 3, 2010

Share This Page