ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ

Discussion in 'Κουνέλια ακατάλληλα για στιφάδο' started by Elena Ts., Jun 30, 2016.

1. Elena Ts.

Elena Ts. New Member

Γεια σας. Λοιπόν, έχω ένα κουνελάκι αρσενικό 6 χρονών περίπου.. έχει κάποιες ημέρες που παρατήρησα ότι ο ενας του όρχις είναι κάπως μεγαλύτερος από τον άλλον. Βέβαια με μπερδεύει λίγο διότι άλλες φορές δεν φαινόταν η διαφορά αλλά τώρα μπορώ να πω ότι φαίνεται. Δυστυχώς μένω σε χωριό, μεγάλο μεν, αλλά έχουμε μία κτηνίατρο η οποία δεν ειδικεύεται σε κουνέλια.. βέβαια την πήρα ένα τηλέφωνο καλού κακού.. λογικά αύριο θα πάω σε κτηνίατρο σε πόλη κοντά στην περιοχή όπου ζω απλά έχω κάποιους ενδοιασμούς. το μυαλό μου πάει , και μετά από έρευνα, στον όγκο αλλά από την άλλη θα μπορούσε να οφείλεται σε κάποιο τσίμπημα ή να έχει σχέση με το ότι είναι εποχή ζευγαρώματος; Σκέφτομαι ότι αν τον πάω και μου πει ότι είναι όγκος.. δεν μπορεί να γίνει κάτι, έτσι; Είναι έξι χρόνων και κατά πόσο θα μπορούσε να αντέξει μία εγχείρηση; ( αν χρειαστεί). Αα και όσον αφορά την διάθεση του.. τρώει κανονικότατα, πίνει νεράκι κι έχει και πάραα πολύυ διάθεση για παιχνίδι κ.λπ. Σας παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάτι είτε από προσωπική εμπειρία είτε από κάποιον κτηνίατρο να μου πει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Share This Page