χρωμα κουταβιων

Discussion in 'Απορίες' started by Aργύρης, Mar 16, 2015.

1. Aργύρης

Aργύρης New Member

Γεια σας . Εχω μια απορια που με βασανιζει πολυ καιρο αλλα δεν εχω βρει ακομα απαντηση . Η σκυλιτσα ενος συγγενη μου ειναι εγγυος εδω και 1 μηνα ! (american pitbull terrier) Η σκυλιτσα ειναι ασπρη με κανελι και το αρσενικο ηταν μαυρο και ασπρο ! Υπαρχει περιπτωση να γεννηθει κουταβι μαυρο με ασπρο και κανελι ή μαυρο και κανελι ?? Ξερω οτι η ερωτηση ειναι λιγο χαζη αλλα οπως ειπα το ψαχνω εδω και καιρο !
  2. Marin

Marin Administrator

Ναι μπορεί να βγουν διάφορα χρώματα τα κουτάβια και να πάρουν χρώματα και από τους προγονους.
    Blossom and Aργύρης like this.
  3. Blossom

Blossom New Member

Ναι, φυσικα και ειναι πιθανο τα κουταβια να εχουν πολλα χρωματα αλλα οχι απαραιτητα των γονειων τους.
    Γενικα οι γεννες πιτ μπουλ διαφερουν απ'τις υπολοιπες. Τα πιτ μπουλ ειναι μια ρατσα πολυ παλια η οποια εχει υποστει πολλες μιξεις - και ολα τα καθαροαιμα πιτ μπουλ δεν ειναι ιδια, υπαρχουν φυλες.
    Τα κουταβια σε γεννες πιτ μπουλ δεν μοιαζουν ΠΟΤΕ μεταξυ τους για ακριβως αυτον τον λογο - εχουν γινει τοσες μιξεις που τα κουταβια μπορει να κληρονομησουν τα χρωματα π.χ. του προπαππου....

Share This Page