Δεκα εντολες για τα σκυλια!!!!

Discussion in 'Συζητήσεις / Ερωτήσεις / Δράσεις μελών κάτω των 15' started by Νότα, Sep 29, 2007.

1. Νότα

Νότα New Member

Εδώ σας παραθέτω ένα κείμενο αρκετά γνωστο (κυκλοφορει στο ιντερνετ).
    Ο δεκάλογος των σκυλιών!!!

Δέκα εντολές για τα σκυλιά

1) Η ζωή μου θα διαρκέσει 10 -15 χρόνια. Κάθε αποχωρισμός και εγκατάλειψη με πληγώνει. Παρακαλώ σκέψου του ΠΡΙΝ με αποκτήσεις.
    2) Δώσε μου χρόνο να καταλάβω τι θέλεις από μένα. Βρες μου ένα δάσκαλο να μου μάθει την γλώσσα σου.
    3) Έχε μου εμπιστοσύνη. Είναι σημαντικό για να γίνω ευτυχισμένος.
    4) Μην θυμώνεις μαζί μου και μην με κλείνεις έξω για τιμωρία. Εσύ έχεις την δουλειά σου, την διασκέδασή σου και τους φίλους σου. Εγώ έχω μόνο ΕΣΕΝΑ.
    5) Μίλα μου μερικές φορές. Ακόμη και αν δεν καταλαβαίνω τις λέξεις σου, καταλαβαίνω την φωνή σου.
    6) Θυμήσου ότι ποτέ δεν ξεχνώ πως μου συμπεριφέρεσαι.
    7) Παρακαλώ μην με κτυπάς. Εγώ δεν μπορώ να σε κτυπήσω αλλά μπορώ να δαγκώσω και να μαδήσω και σου ορκίζομαι δεν θέλω να το κάνω αυτό.
    8) Πριν μου βάλεις τις φωνές γιατί δεν συνεργάζομαι ή τεμπελιάζω ή είμαι "ξεροκέφαλο" αναρωτήσου μήπως κάτι με ενοχλεί. Ίσως να μην τρώω το σωστό φαγητό, να κάνει πολύ ζέστη ή κρύο , ή η καρδιά μου να είναι αδύναμη και γερασμένη.
    9) Φρόντισέ με όταν γεράσω. Και εσύ θα γεράσεις κάποια μέρα και θα χρειαστείς αγάπη και φροντίδα.
    10) Να είσαι μαζί μου στο τελευταίο μου δύσκολο ταξίδι. ΠΟΤΕ μην πεις "δεν μπορώ να παρακολουθήσω ή ας γίνει όταν λείπω". Μείνε δίπλα μου μέχρι την στερνή μου πνοή. Τα πάντα είναι ευκολότερα για μένα όταν ΕΣΥ είσαι δίπλα μου και μου κρατάς το πόδι ή μου χαϊδεύεις το κεφάλι.
    Να θυμάσαι ΣΕ ΑΓΑΠΩ.

Υπογραφή
    Το σκυλί σου.

Νότα :) :)

(μην παρεξηγηθούμε κιολάς)
  2. maraki!

maraki! New Member

Το εγραψες εσυ όλο αυτο? Η το βρηκες κάπου?

Ωστοσο να ρωτήσω κατι?
    Γιατι δεν αντεξα στο 10 και βουρκωσα? Ειμαι πολυ κλαψιάρα?

Μαρια
  3. Νότα

Νότα New Member

Οχι, δεν το εγραψα εγώ το βρηκα στο ιντερνετ!
    Και εγώ στο 10 βούρκωσα με εκανε και μετανιωσα για ολα αυτά που έχω κάνει στο σκυλάκι μου!!!!! Δεν είσαι καθόλου κλαψιάρα κάθε ζωοφιλος και κάθε ανθρωπος που αγαπαει το ζωάκι του το ίδιο θα έκανε!!!
  4. maraki!

maraki! New Member

Δεν ειμαι λες εεεε?
    Χθες εγραφα κατι σε αλλο Post για φολες εκει να δεις κλαμα...
    Τελοσπάντων πολύ όμορφο και μακάρι κάποιοι να σκεφτονται έτσι πριν αποκτησουν ζωα.

Μαρία
  5. annamaraki

annamaraki New Member

Αχ συγκινητικά το 10 και το 4. :(
  6. Νότα

Νότα New Member

Μακάρι!! Εγω ανακάλυψα αυτό το κείμενο μολις πήρα τον Λεων μου και εντάξει συγκινήθηκα πολύ! μετά διάβασα και κάτι ιστοριες από ένα άλλο site που ήρθα κι έγινα κομμάτια!! Αχ! το σκυλάκι μου ας πάω να του πιάσω τη γλυκιά του μουσουδίτσα και ας αφήσω το κομπιούτερ!!!

:D :D :D
  7. annamaraki

annamaraki New Member

8. Νότα

Νότα New Member

Οντως πολύ συγκινητικα!!!!! Μακάρι να τά κάνουν πράξη αυτα όσοι έχουν ζωάκια!
  9. annamaraki

annamaraki New Member

Μακάρι μακάρι. :?
  10. Νότα

Νότα New Member

Δεν θα είχαμε αδέσποτα!!
    :wink: :wink:
    αλλά μακάρι!
  11. annamaraki

annamaraki New Member

Αν και δεν το βλέπω. :( :?
  12. Νότα

Νότα New Member

Αντι να καλυτερευουν τα πράγματα χειροτερευουν!!!
    :shock: :shock: :x :x [smilie=real mad.gif][smilie=real mad.gif][smilie=real mad.gif]
  13. annamaraki

annamaraki New Member

Αφού είναι ένα έλεος ο κόσμος...!! :x
  14. Νότα

Νότα New Member

Ε Λ Ε Ο Σ

:-x :-x :-x :-x
  15. nikos_x

nikos_x New Member

παιδια για μερικα απο αυτα μετανιωσα...και στεναχωρηθηκα πολυ...το τελευταιο(10)το εκανα και δεν μετανιωνω ποτε.παρολο π δεν ξερω αν με ακουγε ο φιλος μου,ο Ρεξουλης μου,πιστευω οτι ενιωθε τη παρουσια μου.

Νικος

Share This Page