Διαρροια κουνελιου

Discussion in 'Τρωκτικά' started by irina, Mar 25, 2016.

1. irina

irina Member

Καλησπερα!εχω ενα κουνελακι 2 χρονων και κατι...νανο...και εχει αρκετους μηνες που κανει διαρροια αλλα οχι συνεχεια...περιπου 1-2 φορες τη μερα...τα υπολοιπα περιττωματα του ομως ειναι κανονικα...εχω παει σε κτηνιατρο και δεν μου δινει κατι παραμονο να αλλαξω την διατροφη του μου ειπε...γενικα του δινω μονο κουνελινη αναμεικτη που εχει μεσα και αποξηραμενα φρουτα..δεν του δινω καθολου λαχανικα και προσπαθω να του δινω σανο αλλα δεν το τρωει...εχω δοκιμασει και αλλες τροφες αναμεικτης κουνελινης αλλα δεν στρωνει με τιποτα και ο γιατρος δεν μου δινει κατι επειδη λεει πως δεν εχει μονιμως διαρροια...μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος??ή να μου πειτε εσεις τι τους δινετε?ευχαριστω εκ των προτερων...
  2. marich

marich Active Member

Εγω πάλι του δίνω λαχανικά , ξηρά τροφή και χόρτο έτσι ίσως να βγάλει την ημέρα γενικά τ ακούν ελιά θέλουν ποικιλία στα φαγητά τους ξεκίνησε να του δίνεις μαρούλι ,αγγούρι , καρότο και θα δεις μεγάλη διαφορά !
  3. irina

irina Member

Του έδινα καρότο και αγγουράκι και τον είχε κάνει ακόμα χειρότερα έκανε συνέχεια διαρροια
  4. marich

marich Active Member

Κόψε τα λαχανικά για λιγω καιρό
  5. lara 28.2.14!

lara 28.2.14! Active Member

συμφωνω!
  6. irina

irina Member

Το έχω δοκιμάσει κ αυτό..μήπως να του έδινα κάποιο αντιπαρασιτικο σε περίπτωση που έχει κάποιο παρασιτο στο έντερο??Από ξηρή τροφή τι του δίνεις?κουνελινη ανάμεικτη?
  7. marich

marich Active Member

Εγω τους δίνω χύμα για αυτο το μήνα και τον επόμενο θα πάρω συσκευασμένη !

Share This Page