Διάρροια στο κουτάβι μου

Discussion in 'Σκύλος' started by Maria_cy, Nov 16, 2014.

1. Maria_cy

Maria_cy New Member

Γεια σας είμαι καινούργιο μέλος και χρειάζομαι τη βοήθεια σας .... έχω ένα κουτάβι Labrador 2,5 μηνών .... Τη Δευτέρα που μας πέρασε του άλλαξα τροφή και απο τότε κάνει διαρροιες .... ο κτηνίατρος μου είπε ότι με τη συγκεκριμένη τροφή είναι πιθανόν να συμβεί αυτό όμως με απασχολεί και κάτι αλλο το οποίο μόλις τώρα θυμήθηκα ότι δεν ανάφερα στον κτηνίατρο ... ο εκτροφέας μου έκοψε ένα κοματι εφημερίδας με ούρα απο δικό του σκύλο να τα βάλω πάνω στη πάνα για να μάθει πιο γρήγορα ... το σκυλάκι μου όμως ως λαίμαργο που είναι έφαγε την εφημερίδα με τα ούρα του άλλου σκύλου υπάρχει περίπτωση να μην φταιει η τροφή αλλά να μου αρρωστησε σπο αυτό το περιστατικό?
  2. PetYumgr!

PetYumgr! New Member

Καλημέρα η τροφή παίζει πολύ σημαντικό ρόλο και κυρίως για κουτάβι θέλει μια καλή τροφή για να μπορέσει να αναπτυχθεί σωστα... επίσης δοκίμασε τροφή για ευαίσθητα σκυλιά υπαρχουν πολλές τροφές για σκυλιά με ευαισθησίες
  3. Maria_cy

Maria_cy New Member

Ευχαριστω παρα πολυ για την απάντηση σας αλλα πράγματι η τροφή που του έδωσα ειναι η καλύτερη κ ακριβότερη στην αγορά αλλα δυστυχώς φάνηκε να μην την αντέχει το στομάχι του .... Λογο του οτι ειναι πολυ μικρο 2,5 μηνών το πήρα απο 40 ημερών σκέφτηκα να του δώσω για κανενα 6μηνων τουλάχιστον μια πολυ καλη τροφή .......
  4. PetYumgr!

PetYumgr! New Member

το ότι ειναι ακριβή δεν σημαίνει ότι είναι και καλή υπάρχουν τροφές που δεν είναι γνωστές κ όμως είναι πολύ καλύτερες από άλλες γνωστές που μόνο όνομα έχουν! να είσαι καλά και ότι χρειαστείς στην διάθεσή σου!
  5. Maria_cy

Maria_cy New Member

Ευχαριστω πολυ που μου απαντήσετε .... τον πήρα στο γιατρο κ κάνουμε θεραπεία για τις διαρροιες κ μεχρι την Πέμπτη θα καταλάβουμε αν του έκατσε η τροφη ..... Δυστυχώς τωρα ανακάλυψα ενα αλλο πρόβλημα που δεν ξερω τι να κανω .... Ειναι η δεύτερη φορα μεσα σε μια εβδομάδα που έκανε τα τσισα του στο ΔΙΚΟ ΤΟΥ κρεβατι .... Ξέρετε τι σημαινει αυτη η συμπεριφορα κ πως αντιμετωπίζεται ;; Ανυσηχησα παρα πολυ γιατι μου ειπαν δεν υπάρχει περίπτωση να ειναι normal αυτη η πράξη του :(
  6. PetYumgr!

PetYumgr! New Member

δεν είναι κάτι που πρέπει να ανησυχείς είναι normal πολλά σκυλιά το κάνουν είτε απο κρύο είτε να αφήσουν τη μυρωδιά τους απλώς πρέπει να το μάθεις να μην τα κάνει εκεί γιατί όσο θα μεγαλώνει θα το κάνει πιο συχνά..πάντως μην φοβάσαι το σκυλάκι σου είναι μια χαρά και όσο για την διάρροια το πιο σίγουρο είναι απ την τροφή
    Maria_cy likes this.
  7. Maria_cy

Maria_cy New Member

Σε ευχαριστώ παρα πολυ κ πραγματικα με καθησυχασες γιατι μου ειπαν οτι ΔΕΝ ειναι normal .... Μα πως να το μαθω αυτο αφου το κανει το βράδυ που κοιμάται ή τις πολυ πρωινές ωρες κ εγω το βλέπω το πρωι !!! .... Τι να του πω ; Να το θυμωσω ;; Αφου δεν θα ξέρει γιατι του θυμώνω μετα απο ωρες ...... Μονο το βράδυ το κανει αυτο κ έγινε 2 φορες μεσα σε 1 εβδομάδα ..... Ασε που αρνείται να μάθει τις πάνες .... Τις κανει κομμάτια !!!! Αλήθεια σε ποια ηλικια μαθαίνει το κουταβι τη πάνα ; ..... Ευχαριστω παρα πολυ για το χρόνο που αφιερώνεται στο να μου απαντήσετε !
  8. PetYumgr!

PetYumgr! New Member

Για να καταλάβει πρέπει να το μαλώσεις την ώρα που τα κάνει και να το βάλεις τιμωρία μέσα στο site http://petyum.gr/ έχω κάποια άρθρα που μπορείς να διαβάσεις σχετικά με το σκυλί την από 3 μήνες αναλόγως πάντα το σκυλί αρχίζει η εκπαίδευση του!
  9. Maria_cy

Maria_cy New Member

Σας ευχαριστω και παλι .... Θα διαβάσω τωρα το site !
    PetYumgr! likes this.
  10. PetYumgr!

PetYumgr! New Member

ρίξε και αν θες μια ματιά στις τροφές... οτι μα ότι χρειαστείς μπορείς να μου στείλεις
  11. Maria_cy

Maria_cy New Member

Τα ειδα στη Κυπρο απο που μπορω να τα παρω ;
  12. PetYumgr!

PetYumgr! New Member

Δυστυχώς Κύπρο δεν στέλνω..
  13. Maria_cy

Maria_cy New Member

14. Maria_cy

Maria_cy New Member

3 μηνών τωρα το Λαμπραντορακι μου και εξακολουθεί να βλέπει την πάνα σαν παιχνίδι κ να την σκίζει καθε μερα πανε άδικα 4-5 πανες αχρησιμοποιητες :-( .... Ενώ ειναι πανέξυπνο ολα τα καταλάβει αυτο το θέμα δεν λεει με τιποτε να το καταλάβει .... Τα νευρα μου κτυπησαν κοκκινο, το χερι μου έγινε η προέκταση της σφουγγαριστρας πραγματικα δεν ξερω τι να κανω .... Εχετε καποια λύση να μου δώσετε ;;;; Σας παρακαλω :(
  15. PetYumgr!

PetYumgr! New Member

μμμμμμμ όλα τα κουτάβια παίζουν είναι μικρό ακόμα είναι κακό συνήθειο αυτό και πρέπει να το κόψει μόλις το κάνει θα το μαλώσεις θα το βάλεις τιμωρία και δεν θα του δίνεις σημασία για 30 λεπτά περίπου κάθε φορά αυτό θα κάνεις
  16. Maria_cy

Maria_cy New Member

Οκ θα το κανω απο σημερα και αυτο .... Σας ευχαριστω πολυ !
  17. Maria_cy

Maria_cy New Member

Εφάρμοσα τη συμβουλή με το θέμα της πανας που μου δώσατε με τη μονη διαφορα αντι 30 λεπτα τον εβαζα 5λεπτη τιμωρία και ειλικρινά το θέμα αυτο λύθηκε απο την πρώτη ημερα !!!!! ..... Σας ευχαριστούμε ΟΛΟΙ στο σπιτι για τη συμβουλή σας ηταν πολύτιμη κ πραγματικα μας λύσατε ενα μεγάλο πρόβλημα .... Τωρα μένει να καταλάβει το κουταβάκι μου τη χρησιμότητα της :) και να αρχίσει να κανει την αναγκη του σε αυτή .....
  18. PetYumgr!

PetYumgr! New Member

χαίρομαι πολύ που βοήθησα να είσαι καλά!
    Maria_cy likes this.

Share This Page