Δύο Κουτάβια / Συμβουλές - Στείρωση

Discussion in 'Στείρωση Κατοικιδίων' started by kain, Dec 14, 2007.

1. fwteinh

fwteinh New Member

sotiri ποσα σκυλια εχεις?
  2. sotiris_z

sotiris_z New Member

5..... 2 πιτ ενα αρσενικο ενα θυληκο , 1 αρσενικο κανις και 2 ημιαιμα τεριε ενα αρσενικο και ενα θυληκο.... σε καλυψα και σενα???

φιλε καιν ακου οποιον θες... το χω βαρεθει το συγκεκριμενο το θεμα.... το θυληκο μπορεις να το στειρωσεις αν το θελεις τοσο πολυ και σε εχουν πεισει αλλα το αρσενικο μην το ευνουχισεις πες του γιατρου απλα να κοψει ενα σωληνακι , δεν ξερω πως λεγεται, που ευθυνεται για τη εκσπερματωση το οποιο οταν θες να ζευγαρωσεις το σκυλι σου μπορει να ξανασυνδεθει... αν και εφ οσον εχεις πειστει απο εδω να τα στειρωσεις... ειχα παντα σκυλια στην ζωη μου αρσενικα και θυληκα και δεν εχω παθει ποτε καποια ανεπηθυμητη εγκυμοσυνη....

Υ.Γ. ολα μου τα σκυλια ζουν μεσα στο σπιτι και μαζι... δεν εχουν κανενα προβλημα απλα τα χωριζουμε τις επικινδυνες μερες...
  3. drosia

drosia New Member

γκτουπ..τι αλλο να ακουσω..χμ σκεφτητε το εχω 4 θηλυκα και 3 αρσενικα μεσα στο σπιτι...αν δεν ηταν στειρωμενα θα επρεπε να κανω τη τσατσα εξω απο το σπιτι μου βαζοντας και ενα κοκκινο φωτακι...γιατι μεσα θα γινοταν το π...μα της μουρλης

Ας σοβαρευτουμε λιγο..α! και αν τα χωριζεις τελος...ετσι τελος χωρισανε και τον Παρη μου οταν ζευγαρωσε και επαθε ζημια το τσουτσουνακι του και τωρα ειναι χωρις γεννητικα οργανα με 2 χειρουργεια..αιντε γιατι ειμαι ευαισθητη σε αυτο το θεμα
  4. drosia

drosia New Member

και γω εχω 7, αλλα μαλλον ειναι πολυ ατακτα γιατι οταν εσερναν ειχα παντα προβληματα
  5. sotiris_z

sotiris_z New Member

μαλλον αυτος που ζευγαρωσε τον παρη σου δεν ειχε ιδεα απο ζευγαρωμα και γι αυτο το επαθε...
  6. drosia

drosia New Member

ουτε και γω εχω..δεν ειμαι ειδικη στο ζευγαρωμα-χωρισμα σκυλιων που φυστικονονται..και ουτε θελω να γινω
  7. dora

dora New Member

Ο Σωτήρης εννοεί να χωρίζει τα σκυλιά σε διαφορετικά δωμάτια στις δύσκολες μέρες του μήνα. Κατά τη γνώμη μου αυτό είναι ημίμετρο.
    Καιν, κάνε ότι θες. Εμένα η γνώμη μου είναι να στειρωθούν και τα δύο. Αν όχι και τα δύο, το θηλυκό οπωσδήποτε. Αλλά ας μην αναπτύξω άλλο το θέμα στείρωση. μπορείς να πας στο αντίστοιχο topic και να διαβάσεις ότι θες.
    Εγώ από τη στιγμή που τα σκυλιά θα μεγαλώσουν μαζί και θα μεγαλώσουν σωστά, δεν τα φοβάμαι καθόλου.Ανέβασέ μας και καμια φωτό να δούμε κουταβιααα!! :wink:
  8. e1drua

e1drua New Member

Σε παρακαλώ μπορεις να μας δικαιολογησεις το γιατι δε θες να στειρωσεις τα αρσενικα σκυλια σου και το προτεινεις και στους υπολοιπους?
  9. sotiris_z

sotiris_z New Member

αυτη ειναι σωστη απαντηση....της ντορας....
  10. drosia

drosia New Member

ουτε και σε αυτο θελω να γινω expert..μου αρκει που ειμαι expert στο forum.. και δεν μενω στη βιλα του λατση για να εχω απειρα δωματια by the way
  11. sotiris_z

sotiris_z New Member

δροσια δεν εχω απειρα δωματια αλλα με ολα τα παραπανω που απαντας μου δειχνεις οτι εισαι ασχετη στο θεμα σκυλια... και το σκυλακι σου τραυματιστηκε γιατι δεν το προλαβες και προτεινεις σε κοσμο που δεν ξερει και πολλα απο σκυλια να στειρωσει κατευθειαν... του ειπε κανεις του καιν της επιπτωσεις της στειρωσης εκτος απο τα θετικα.....?????
  12. fwteinh

fwteinh New Member

kain διαβαζοντας τα θεματα της στειρωσης θα κατανοησεις πως στειρωση δε σημαινει μονο αποφυγη αναπαραγωγης αλλα και προφυλαξη απο καποιες ασθενειες.αν καποιοι το αγνοουν προβλημα τους.οι υπολοιποι ας φερθουμε με υπευθυνοτητα απενταντι στα ζωα που αγαπαμε και σεβομαστε!

για πες τα μας εσυ ρε kain.θα ηθελα να μου απαντησεις ευγενικα .
  13. e1drua

e1drua New Member

για πες μας εσυ φιλε Σωτηρη, μιας και δε μου κανεις την προσωπικη χαρη να μου απαντησεις συγκεκριμενα σε αυτο που σε ρωτησα...
  14. dora

dora New Member

Μπορείς να τις πεις εσύ αν θέλεις. Απλά θα μεταφέρουμε το θέμα στο "στείρωση". Αυτό για την τεστοστερόνη θα πεις (πάλι)?
  15. e1drua

e1drua New Member

Μηπως θα ηταν καλυτερα να μην προσβαλουμε ατομα που δε ξερουμε? ουτε τον ακριβη τροπο που εγιναν τα πραγματα?
  16. sotiris_z

sotiris_z New Member

δηλαδη εσυ που εχεις στειρωσει τα ζωα σου εισαι πιο υπευθηνος απο μενα που δεν τα χω στειρωσει αλλα δεν εχουν ζευγαρωσει ποτε και ουτε προκειτε μεταξυ τους???
  17. drosia

drosia New Member

φιλε σωτηρης δεν θα σου πω ουτε σε σενα ουτε σε κανενα τι ξερω για τα σκυλια..δεν σε αφορα.. με αντρα κτηνιατρο μεσα στο σπιτι νομιζω οτι ξερω αρκετα για να καλυψω τα θεματα που ποσταρεις

Και οσο για το Παρη δεν ξερεις ιστορικο οποτε δεν μπορεις να εκφραζεις αποψη..
  18. fwteinh

fwteinh New Member

ναι.
  19. aristea

aristea Active Member

Μια φώτο με τα κουτάβια δεν θα ήταν καθόλου κακή ιδέα! Να σου ζήσουν και από μένα και καλή υπομονή. Αφού κράτησες και τα δύο είμαι σίγουρη ότι θα τα πάτε μια χαρά και θα βρεις τρόπο να αντιμετωπίσεις τα προβληματάκια τους.
    Θα έχει ενδιαφέρον 2 κουτάβια μαζί!

Υ.Γ Μήπως ξεφύγαμε λίγο? Δύο κουτάβια δεν είναι το θέμα ή στείρωση? :roll:
  20. gikkat

gikkat New Member

Αυτό που περιγράφεις ονομάζεται στείρωση, η αφαίρεση των γεννητικών οργάνων ονομάζεται ευνουχισμός. Αλλά εμένα το θέμα μου είναι άλλο... Τι είναι το σκυλί, ηλ. συσκευή ώστε να αποσυνδέεις και να επανασυνδέεις το "σωληνάκι"??? Σου φαίνεται εντελώς φυσιολογικό αυτό που λες???

Ανέλυσέ του τα εσύ φίλε μου, μόνο μην αρχίσεις πάλι αυτά με τα άλογα κούρσας και τα σκαμπό...

Share This Page