εχουμε αυγα cockatiel!!!

Discussion in 'Τσίου - Σχετικά με τα πτηνά' started by filimonas2, Jan 30, 2009.

1. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Μα, ο Ζορζ το έχει το γονίδιο! Αλλιώς πώς βγηκε ασπρόμαυρος; Το θέμα είναι αν έχει το γονίδιο και η Ρόζα. Αν το έχει τότε ένα απο τα πέντε μωρά υπάρχει περίπτωση να βγει ασπόμαυρό, όπως ο πατέρας.
    Το θέμα με τη λέξη "περλέ" το διευκρίνησα γιατί ισως πολλοί να μπερδευτούν, όπως εγώ στην αρχή, και να ψάχνουν άσπρο περλέ χρωματισμό. Εγώ στην αρχή νόμιζα οτι "περλέ" είναι τα lutino, γιατί είναι εντελώς ανοιχτόχρωμα, κατά κάποιον τρόπο σαν πέρλα.
  2. filimonas2

filimonas2 New Member

ο ζορζ με την πρωτη ματια φενετε για ενα white face cockatiel αλλα αν προσεξεις εχει καποια θαμπα ασπρα συμαδια στο σωμα του...οποτε εχει γονιδιο και απο whiteface pearl
  3. filimonas2

filimonas2 New Member

4. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Οπότε κατά πάσα πιθανότητα όλα τα μικρά θα γίνουν περλέ;;;
    Πάντως δεν θα γίνουν white-face!
  5. filimonas2

filimonas2 New Member

δεν μπορω να ξερω...γιατι δεν ξερω το γενεολογικο δεντρο τον γονεων...οποτε εκπληξη!!!
  6. servetas

servetas New Member

εε ναι αν δεν εχεις δει τους παππουδες και τις γιαγιαδες δεν μπορεις να ξερεις!
  7. filimonas2

filimonas2 New Member

αν και το περιμεναμε αυριο...αυτο ειχε αλλη γνωμη..οποτε σημερα εσκασε και το δευτερο!!!!
  8. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Τελικά πράγματι πολύ βιάζονται τα πιτσιρίκια!
  9. servetas

servetas New Member

πολυ βιαζοντε αντε περιμενουμε και για το 3ο!!!!!!!!!!!
  10. Debby

Debby New Member

μπραβω αγγελε,αντε κ στα δικα μου!ειμαι περιεργη για το τι χρωματα θα βγουν τα μικρα.....
  11. servetas

servetas New Member

αυτο παραμενει μυστηριο θα δουμε στην πορεια θα ειναι και εκπληξη!
  12. filimonas2

filimonas2 New Member

σας ευχαριστω παιδια!!!οι γονεις ταίζουν κανονικα...πηγα σε 6 πετ σοπ και κανενα δεν ειχε φορμουλα για ταϊσμα νεοσων...

και στα δικα σας οσοι εχετε ζευγαρια..ειναι καταπληκτικο να βλεπεις χνουδομπαλες στη φωλια!!!
  13. servetas

servetas New Member

γενικα ολα τα ζωακια ειναι μια επειρια που ενω κανεις πραγματα δηαδη τρεχεις σε pet shop να βρεις το ενα α βρεις το αλλο μολις γεννηθουν λες χαλαλι τους!!
  14. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Η κρέμα είναι κατάλληλη για όλα τα είδη παπαγάλων; Νομίζω οτι στο πετ-σοπ της Λιβαδειάς είχα δει. Μπορώ να πάω να ρωτήσω. Αν θέλεις, αν βρω μπορώ να σου στείλω.
  15. filimonas2

filimonas2 New Member

η κρεμα ειναι για ολα τα ειδοι...θα παω το σαββατο στη λαρισα και θα δω και εκει σε ενα μεγαλο...αν δεν βρω πουθενα μπορει να σου πω να μου στειλεις
  16. filimonas2

filimonas2 New Member

σημερα εχουμε και τριτη χνουδομπαλα!!!!
  17. servetas

servetas New Member

βγαλε φοτο και στειλτη μου με e-mail.μπορεις??
  18. filimonas2

filimonas2 New Member

σε 5 λεπτα θα την εχεις...
  19. servetas

servetas New Member

ανεβασα εγ τις φοτο αντι για τον Aγγελο γιατι για καποιον λογο δεν μπορει αλλα δεν πειραζει
    οριστε:
    να σου ζησουν!
  20. filimonas2

filimonas2 New Member

σε ευχαριστω πολυ!!!

Share This Page