EIMAI KAINOYΡΙΑ ΕΔΩ ...ΕΧΩ Κ ΣΚΥΟΥΡΟ!

Discussion in 'Σκιουράκια' started by thena, Nov 7, 2011.

1. thena

thena New Member

Γεια σασ παιδια ειμαι καινουρια εδω τωρα σασ βρηκα
    εχω εναν σκυουρο το Φοιβο νομιζω δλδ οτι ειναι αρσενικο ουτε ο πετσοπερ δεν ηξερε να μου πει:eek6:
    Αν μπορει καποιοσ ασ μου πει πωσ ξεχοριζουν γιατι θελω να το ζευγαροσω. ειναι πολυ καλοσ τον εχω 3 χρονια κ ειναι ημεροσ καθετε για χαδακια κ για μπανιο η καλυτερη του:D τρωει ξυρουσ καρπουσ κ φρουτα αλλα κ λαχανοπιτα μακαρονια ψωμι φασολακια κ οτι αλλο του δοσω(εκτοσ απο κρεασ δεν του εχω δωσει)
    οταν τον χαιδευω κατουριετε επανω του:001_302: σαν σκυλακι :smilielol5:
    αν ξερετε πητε μου κ ποσα χρονια ζουνε....ευχαριστω
  2. john hamster

john hamster New Member

πιο καλά αναζήτησε την πληροφορία στο internet.
  3. Brunitsa

Brunitsa Member

Γιατί στο Ίντερνετ; Εμείς γιατί είμαστε εδώ; :) Φιλικά το λέω :D. Καταρχάς, η αγορά από pet shop ήταν μια λανθασμένη κίνηση...Για να βεβαιωθείς και για να καταλάβεις αυτό που λέω, κάνε μια μικροέρευνα και περιήγηση στο φόρουμ για να πληροφορηθείς σχετικά με τις καταστάσεις στα pet shop...Βέβαια, θα μου πεις σπάνια χαρίζονται σκιουράκια, αλλά όχι και ποτέ! Τώρα, λες θες να το ζευγαρώσεις, έχεις πληροφορηθεί για το πόσα γεννητούρια θα προκύψουν; Θα μπορέσεις να εξασφαλίσεις ένα ΚΑΛΟ ΣΠΙΤΙ σε όλα; Επιτρέπονται οι τροφές που αναφέρεις στα σκιουράκια; Το έχεις ψάξει; Εγώ όχι ακόμα για αυτό και θα μπω για να σου πω...αλλά αν δεν το έχεις ψάξει, μην κάνεις κινήσεις γιατί και η παραμικρή λανθασμένη μπορεί να αποβεί μοιραία... :(. Πάντως να ξέρεις πως εδώ θα σε βοηθήσουμε, αλλά ό,τι μπορείς να κάνεις και εσύ για το μικρό σου κάνε το, με προσοχή ΠΑΝΤΑ. Έτσι, εγώ λέω να ξεκινήσουμε από τα βασικά :διατροφή, συντήρηση, παιχνίδια και όλα τα άλλα :) ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ :D
  4. john hamster

john hamster New Member

όμορφα! :smilewinkgrin: :)
  5. KOSTAS1993

KOSTAS1993 New Member

παιδια εγω θελω να παρω σκιουρακι!!μπορειτε να μου δωσετε πληροφοριες για την τιμη του και για τα προιοντα που χρειαζομαι για το κλουβι!!ειναι αναγκη!!!
  6. skouk

skouk Member

upo aixmalwsia zoun peri ta 7 eth......etsi toulaxiston egrafe se sxetiko site gia skiourous kai alla trwktika
  7. thena

thena New Member

γεια σασ παιδια κ ευχαριστω για το καλοσορισμα:)
    οπωσ ειπα τον εχω τον σκιουρο μου 3 χρονια αν ειχε παθει κατι απο τα φαγητα θα το ειχε παθει απ την αρχη:001_302:
    οσο για το ιντερνετ σπανια βρησκεισ κατι.
    το πηρα απο μαγαζι γιατι εδω στην επαρχια σπανια θα βρεισ καποιον να σου χαρισει η να το αγορασεισ αν κ πιστευω οτι απο το μαγαζι ειναι καλυτερα γιατι θα ξερεισ οτι εχει κανει κ καποιο ελενχο σαν εμβολιο η κατι τετοιο νομιζω:rolleyes5:
    κ στισ γατεσ που εχω τρωνε απο τα δικα μασ κ νομιζω ειναι καλυτερα οπωσ εχω ακουσει γιατι ειναι μαγηρεμενα ,μεσογιακη διατροφη που λενε χιχι
    ο δικοσ μου παει να πεσει σε χημερια ..ο καλοσ μου τρωει απο τη φολιτσα του την εχει τιγκαρει στα σπορια κ στην εφημεριδα(για την υγρασια)χεχε σημερα του εδοσα λιγο μανταρινι κ εκανε σαν τρελοσ χιχι κ μετα παλι νανι:Yawn:
    αυτα
  8. thena

thena New Member

υπολογισε κοντα στα 80-100 ολα μαζι....νομιζω ο σκιουροσ εχει κοντα στο σαρανταρι τωρα.θελει ποτιστρα το κλουβακι του να ειναι λιγο μεγαλο κ ενα σπιτακι μεσα ,εγω του εχω ενα απο ενα παλιο παιχνιδι των παιδιων μου ,ενα καστρο σαν βασιλιασ που ειναι αχαχαχαχα του βαζω κ κουρελια μεσα κ εκει κουρνιαζει. τρωει καρπουσ κ οτι σου δωσουν απο το μαγαζι αλλα εμενα δεν τα ετρωγε αυτα κ δεν του ξαναπηρα κατι σαν κροκετεσ .κ φρουτα τρωει καλα εγω του δινω κ φακεσ κ ριζι μη φανταστεισ καθε μερα αλλα λιγο καμια φορα ετσι να λαδωσει το εντερακι του :biggrin5:
  9. KOSTAS1993

KOSTAS1993 New Member

τον πηρα

τελικα τον πηρα εδωσα 105 ευρω αλλα πηρα πολλα πραγματα!!!ενα προβλημα ομως δεν ξερω τι ειναι(αγορι η κοριτσι)απο οτι διαβασα λογικα ειναι αγορι αλλα δεν ειμαι σηγουρος!!μπορειτε να με βοηθησετε??
    επισης ειναι παρα πολυ καλος!τρωει οτι του βαζω (μπανανα,μαρουλο,καρυδι,μηλο,αγγουρι,φυστικα,αλιοσπορους κ.α)εχει κανει και 2 κρυψωνες απο χροντα που βαζει μεσα διαφορους σπορους χαχαχαχα!!
    περιμενω νεα σας!!
  10. thena

thena New Member

αντε καλοριζικοσ να ειναι:biggrin5:
    για αγορι το κοβο κ εγω απο αυτα που μου λεσ χεχε....μαζευει στη φολια φαι για τισ κρυεσ μερεσ του χειμωνα....τωρα που ειναι μικροσ να τον εξιμερωσεισ να του δινεισ να τρωει απο τα χερια σου εγω τον αφυνα κ το δοματιο μου ελευθερο κ πηγαινε κ κριβοταν κατω απο το μαξιλαρι κ μια φορα το πηρα το μαξιλαρι απο εκει κ οταν ανεβηκε πανω στο κρεβατι πηγε εκει που το ειχα κ εκανε σαν να εσκαβε για να το βρει:lol:περιπτοση σου λεω ο τιποσ:biggrin5:τωρα δεν τον αφυνω γιατι ολο κ καπου θα την αμολισει απο τη χαρα του αχαχαχαχ μονο οταν τον κανω μπανιο τον αφυνω για να πληνω το κλουβι του αν κ ολο επανω μου καθετε κ σαν να γουργουριζει κ ολασ σαν τισ γατεσ,κουφο?!
  11. KOSTAS1993

KOSTAS1993 New Member

χαχαχαχαχα!!το κανεις μπανιο??πως???
    εμενα το κλουβι του εχει ενα σηρταρακι που το βαζω κατι μεσα σαν πριονιδι!!μπορεις να μου πεις πως πρεπει να καθαριζω το κλουβι?
    επισης εγω βαζω ηλιοσπορους στην παλαμη μου και ανεβενει πανω στην παλαμη μου και τους παιρνει!!χαχαχαχαχα!!
    περιμενω απαντησεις !
  12. Snoufel

Snoufel New Member

Edw paidia o eidikos skiourologos !! Exw riksei apeiro diavasma!
  13. KOSTAS1993

KOSTAS1993 New Member

κανει να του δινω βανιλιες(εννοω τα φρουτα)?????????
  14. Snoufel

Snoufel New Member

Fisika! Tha tis latrepsei!
  15. thena

thena New Member

gei παιδια
    εχω καιρο να μπω
    λοιπον εγω βαζω το κλουβι στην ντουζιερα, μεσα ειναι αυτοσ φυσικα ,κ με ζεστο
    νερακι με το ντουζ του ριχνω ,κ αυτοσ καθετε κ το φχαριστιετε κ ταυτοχρονα καθαριζω το κλουβι.εχω μια μικρη βουρτσα οπωσ η οδοντοβουρτσα ριχνω σπρει αυτο που καθαριζω το μπανιο φυσικα τον εχω αμολισει εξω κ καθετε γυρο μου ,εχω κλεισει κ την πορτα του μπανιου κ οταν τελειωσω τον ξανα βαζω μεσα χεχε αφου πρωτα με ενα πανι τον εχω σκουπισει...καθετε μεσα στο πανι κ τριβετε κ γουργουριζι:biggrin5: ειναι σκυλι σασ λεω:drool5::drool5::302:
  16. thena

thena New Member

κ συνεχιζω
    εγω δεν του βαζω πριονιδι γιατι ειναι ακριβο βαζω εφημεριδεσ απλα του εχω κ μια φολιτσα κ του βαζω κ ενα πανακι κ αυτοσ χονετε μεσα στο πανι κ κριβετε κ καθε τοσο του το αλλαζω...κατα τον οκτωβρη αρχιζει κ μαζευει μεσα σε αυτη τη πλαστικη φωλια φαγητο κ μετα πευτει σε ναρκη κ εχει κ το φαγητο του εκει να τσιμπαει :smilielol5:κ μαλιστα κοβει εφημεριδεσ κ το σκεπαζει το φαγητο για να μην παπαριασει απο την υγρασια...ειναι πανεξυπνοσ σασ λεω.:seeya:
  17. Mixas1994

Mixas1994 New Member

Παιδια εγω που δεν τον κανω μπανιο πειραζει?:pεπισης του ειχα παρει ειδικη πετρουλα για τα δοντακια του,αλλα δεν την χρησιμοποιουσε και την εβγαλα,να του την ξαναβαλω?επισης θελω να ρωτησω και κατι αλλο..πρεπει να του κοβω τα νυχακια του?:)
  18. Irmakias

Irmakias New Member

Μπορεις να δημιουργησεις ενα καινουργιο δικο σου θεμα για να μπορεσουμε να σου απαντησουμε.
  19. Mixas1994

Mixas1994 New Member

οκ τωρα αμεσως:)
  20. Alexia Gol

Alexia Gol New Member

γεια σας ειμαι καινουργια μολις πηρα σκιουρο ... πως θα καταλαβω αν ειναι θυληκο η αρσενικο... ?

Share This Page