Εκτροφη ψαριων

Discussion in 'Ψάρια (όχι για φάγωμα)' started by louhs, Jul 17, 2011.

1. louhs

louhs New Member

Εδω και 3 χρονια εχω ενα ενυδρειο με 4 ψαρακια.Θα ειχα περισοτερα αν η καρτσαριδα δεν ειχε μπει στο νερο και ψωφισαν τα 10.Αναμεσα σε αυτα ηταν ενα ζευγαρι ψαριων που εκαναν αυγα και εκολαπτικαν απο το ατυχημα τι κατσαριδασ ψωφισαν και η μαμα και ο μπαμπας.Τωρα σκεφτηκα να παρω ενα ψαρακι να μου κανει αυγα ομως δεν ξερω να ξεχωριζω τα αρσενικα απο τα θυληκα.Στο παρελθον μου ειχαν ξανακανει αυγα ομως δεν εκολαπτικαν μαλλον γιατι δεν υπηρχε το αρσενικο.Οποτε....πως ξεχωριζω τα αρσενικα απο τα θηλυκα?να παρω ενα αρσενικο και ενα θηλυκο?να τα βαλω σε μια γυαλα να ζευγαρωσουν με την ησυχια τους?οταν γινουν τα αυγα ποσο να τους δωσω να φανε?Να τα βαλω σε μια γυαλα οταν γινουν πολυ μεγαλα και δεν χωρανε στη γεννητρια η κατευθιαν στο ενυδρειο?Για την προσαρμογη νερου μπορω να τα κανω απο νεογενητα?Οταν μεγαλωσουν και τα βαλουν στο ενυδρειο να βγαλω τα πολυ μεγαλα(εχω 2 που πιανουν στην αγορα 15$-20$)γιατι μου εχει γινει το ατυχημα να τα φανε.Αυτα για την ωρα.
  2. leniatotkot

leniatotkot New Member

καλύτερα να αναζητήσεις πληροφορίες στο ιντερνετ ,αλλά και εγω χρειαζομαι σχεδον τις ίδιες οπότε θα με ενδιέφερε . . .

ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ????ΚΟΛΥΜΠΑΜΕ,ΚΟΛΥΜΠΑΜΕ

[ΚΑΙ ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΕΦΤΙΑΞΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΨΑΡΙΑ, ΕΤΣΙ ΛΕΓΕΤΑΙ
  3. skouk

skouk Member

vasika prepei na xereis ti eidous einai ta psaria pou exeis gia na mporoume na sou poume diafores arsenikou kai thilukou...eixa enudreio paliotera kai xerw ena duo pragmatakia...an einai dwse kana stoixeio parapanw gia na kanoume douleia
  4. anasa

anasa New Member

opos egrapse kai o skouk prota pes ti psarakia einai poy exei,meta grapse liga logia gia to enedreio,ti exei mesa,posa litra.giati kafe psaraki feli diafora gia na petixi genna!Peremenyme apantisi kai elpizo na se voifisoume

Share This Page