Εμετός και τρέμουλο

Discussion in 'Εδώ ζαλίζουμε τους κτηνιατρους...' started by dafni, Dec 5, 2007.

1. dafni

dafni New Member

Καλημέρα
    η Gita από το πρωί έχει κάνει 2 ή 3 εμετους και έχει ένα τρέμουλο περίεργο.. Δεν υπάρχει περίπτωση να έχει φάει κάτι από έξω γιατί ήταν μέσα στο σπίτι όλο το βράδυ κ χτες μετά τη βόλτα ήταν μια χαρά. Ζεστή δεν είναι ιδιαίτερα (αν δεν κάνω λάθος όταν έχουν πυρετό είναι ζεστή η κοιλιά τους..; ). Το τρέμουλο το κάνει πολλές φορές για να μην την μαλώσω οπότε μπορεί να φοβήθηκε μην της φωνάξω που λέρωσε. Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι δεν τρώει τώρα ενώ είναι πολύ λαίμαργο σκυλί. Γενικά φαίνεται λίγο πεσμένη αλλά όχι άρρωστη και από μικρή έκανε που και που εμετούς χωρίς λόγο. Υπάρχει περίπτωση το τρέμουλο να είναι κάτι άλλο; Να την πάω τώρα στο γιατρό ή να περιμένω μήπως δεν είναι τίποτα;
  2. RINIO

RINIO New Member

Δεν του κανεις ενα τηλεφωνο καλου κακου?
  3. dafni

dafni New Member

Πρέπει να είναι σε χειρουργείο πάλι :?
    Η μικρή ηρέμησε αρκετά πάντως.. Είδα τώρα και το ποστ του ενός κτηνίατρου οπότε να προσθέσω ότι είναι 3,5 χρονών, θηλυκό, ημίαιμο πιτμπουλ, τρώει μόνο ξηρά τροφή και τελευταία εμβόλια τα έκανε το καλοκαίρι μαζί με τη στείρωση. Επίσης αλλάξε τροφή (όχι μάρκα, άλλη γεύση την προηγούμενη βδομάδα).
  4. e1drua

e1drua New Member

Εχεις κανα νεο με το σκυλακι? μιλησες με τον γιατρο?
  5. dafni

dafni New Member

Τον γιατρό δεν τον βρήκα αλλά η μικρή είναι μια χαρά τώρα. Έφαγε κιόλας οπότε ηρέμησα λίγο, όταν πήγε μύρισε το φαγητό της και δεν το άγγιξε τρόμαξα γιατί συνήθως δεν προλαβαίνω καν να αφήσω το πιάτο κάτω. Αν μου κάνει κανα περίεργο μέχρι το απόγευμα την παίρνω και πάω κατευθείαν.
  6. Marianthy

Marianthy New Member

Αδιαθεσία θα είναι λογικά αφού της περνάει.
  7. e1drua

e1drua New Member

Αντε περαστικα σας τοτε... :)
  8. dafni

dafni New Member

Mια χαρά είναι η θεατρίνα μου... χτες τρελλάθηκε στο τρέξιμο και τώρα την πέφτει στο καλοριφέρ. :-D Είναι για όσκαρ όταν τρέμει, σαν κομπρεσέρ κάνει. :lol:
  9. drosia

drosia New Member

το παιζε αρρωστη για να φαει μετα τον αγλεωρα στανταρ

και ο δικος μου τρεμει και κανει το ψοφιο κοριο οταν του τρεχουν τα σαλια (κοιτα πιτσες)

Share This Page