Ενυδρείο και τροπικα ψαρια

Discussion in 'Ψάρια (όχι για φάγωμα)' started by itsimi85, Jan 12, 2016.

1. itsimi85

itsimi85 New Member

Καλησπέρα αγορασα πριν 20 μερες ενα ενυδρειο.Στο petshop μου ειπαν θερμοκρασια 25βαθμ. Τα ψαρια που βαλαμε μεσα ηταν:ενας καθαριστης ενας γλυφτης ενα γκουραμι ενα αγγελοψαρο ενας μονομαχος ενα καρχαριακι και ενα ψαρι κλοουν.συνολο 7.Ανα δυο τρεις μερες ψοφουσε κ ενα ψαρακι.εμειναν μονο οι δυο καθαριστες που ειχα ενα κ οταν ψοφισε ο γλύφτης μου τον αντικατέστησαν με καθαριστη κ ειχα δυο τωρα πια.
    .τι μια μου ειπαν οτι τα ταιζα πολυ ο ενα2 κ ο αλλος να βαλο το νερο 28 βαθμους...μετα μου ειπαν μηπως καποιο ηταν αρρωστο να παρω αντιβιωση τωρα μου ειπαν να το παω να το δοκιμάσουν μονο που αντι να βάλουν τα ψαρια που ειχα εβαλαν ενα αλλο ασχετο μικρό κ μου ειπαν οτι εδω κ δυο τρεις μερες που το εχουν ειναι οκ.καλα τι δουλεμα πεφτει...τι γνωμη εχετε; εσεις το ψαρια εχετε ποσο τα ταιζεται κ σε τι θερμοκρασία ει αι το ενυδρειο σας;να πω οτι το ενυδρειο ειναι 40λιτρα. Βοηθεια please πέφτει μεγαλο δουλεμα στα petshop....
  2. marich

marich Active Member

Μην ακούς τα Πετ σοπ οκταθέσια γλυφτης για την πάρτη του θελει 65 Λ τωρα ομως ειναι αργά ! Εχεις στρώσει το ενυδρείο σου , εχεις μετρήσεις ? πρεπει να αγοράσεις η να φτιάξεις δικό σου ενυδρείο τουλάχιστον 150λ και ξεκίνησε το διάβασμα για την ωρα ανέβασε μου φωτο να δω το είδος του ! ( μη ανυσηχεις όλοι κάποτε έτσι ξεκινήσαμε ) τάιζε τα ελάχιστα μέρα παράμερα

Share This Page