ΕΠΕΙΓΟΝ! ΤΟ ΧΑΜΣΤΕΡΑΚΙ ΤΡΕΜΕΙ!

Discussion in 'Χάμστερ' started by Brunitsa, May 13, 2011.

1. Brunitsa

Brunitsa Member

ΕΠΕΙΓΟΝ! ΤΟ ΧΑΜΣΤΕΡΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΑ ΑΡΡΩΣΤΟ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ; ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ

Μόλις τώρα όταν πήγα να κοιτάξω τα χαμστεράκια, είδα μια θηλυκιά στην άκρη του σωλήνα. Δεν κουνιόταν, ψιλοέτρεμε και φαινόταν πρησμένη η πιο κάτω από την κοιλιακή της χώρα και το ένα ποδαράκι σαν να ήταν τραυματισμένο...Τώρα ακόμα ψιλοτρέμει πού και πού. Όταν την πήρα για να την βάλω σε ξεχωριστό κλουβάκι, εκείνη φοβόταν...Δεν πολυανοίγει τα μάτια της και φαίνεται να κρυώνει...ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ....! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΑ...ΒΟΗΘΕΙΑ
    Last edited: May 13, 2011
  2. Brunitsa

Brunitsa Member

Της έδωσα λίγο βρεγμένο ψωμάκι. Όταν έγινε αυτό παρατήρησα πως κοιμόταν...και μάλλον κανονικά, αυτή τη φορά χωρίς τρεμούλες...μακάρι να πάνε όλα καλά! Παιδιά μην με αφήνετε μόνη μου!!!!
  3. Irmakias

Irmakias New Member

Δυστηχως δεν ξερω πηγενετην στον κτηνιατρο !
  4. Brunitsa

Brunitsa Member

Η μικρούλα μου, η ψυχή μου...δεν τα κατάφερε....Θα σε αγαπάω και θα σε θυμάμαι για πάντα! Τώρα τουλάχιστον θα μπορέσεις να είσαι με το αδερφάκι σου...Δεν μπορώ να το πιστέψω ότι έφυγε και εκείνη...δεν γίνεται....όταν την κοίταγα πού και πού το βράδυ ηταν σαν να γινόταν καλά και να έπερνε πίσω τις δυνάμεις της...της έδωσα και ψωμάκι και έφαγε ελάχιστο...από την μία μέρα στην άλλη...έτσι στα ξαφνικά... μπορεί να έπαθε και εγκεφαλικό....δεν ξέρω...Irmakia ευχαριστώ για τη συμβουλή σου...
  5. pragmatika lipamai gia to xamsteraki sou...eimai sigouros oti perasate polles wraies stigmes mazi
  6. Irmakias

Irmakias New Member

Σε καταλαβαινω ,ξερεις οτι τα εχω περασει και εγω αυτα.Λυπαμαι πολλυ περασε μια ζωη ειτηχισμενη με υγεια και χαρα.
  7. Brunitsa

Brunitsa Member

Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο...Ήταν 1,5 περίπου η μικρούλα...
  8. monty

monty New Member

Τώρα το διάβασα και στεναχωρήθηκα και για την απώλεια σου, και γιατί σκέφτομαι ότι κάποτε θα χάσω και εγώ τα δύο μου χαμστεράκια.
  9. Brunitsa

Brunitsa Member

Monty σε ευχαριστώ πολύ...Δυστυχώς όλα τα ζωάκια κάποτε μας αποχαιρετούν, αλλά μην κάνεις το λάθος που κάνω και γω, να σκέφτεσαι το θάνατό τους, μόνο κατάθλιψη παθαίνεις, δεν ωφελεί σε τίποτα και με το να το σκεφτόμαστε δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα. Πολλές φορές όμως είναι ακόμα πιο δύσκολο να το αρνηθούμε... :(... Σου εύχομαι να περάσεις τέλεια χρόνια με τα χαμστεράκια σου, χωρίς προβλήματα, γεμάτα χαρά, υγεία και κυρίως αγάπη...Δεν μπορούμε να εμποδίσουμε το θάνατό τους, μπορούμε όμως να τον κάνουμε λιγότερο ανώδυνο προσφέροντας τους μια ονειρεμένη ζωή.
  10. nessa

nessa New Member

Brunitsa λυπάμαι πολύ! Έχασα κι εγώ πέρσι το χαμστεράκι μου κ σε καταλαβαίνω... Έτσι ξαφνικά, κι η γιατρός που την πήγα την έκανε χειρότερα αντί να τη σώσει κι έφυγε σε λίγες ώρες... Είμαι σίγουρη όμως ότι όλα τα ζωάκια έχουν πλήρη επίγνωση και αντίληψη κ ξέρουν αν τα αγάπησαν,αν τα φρόντισαν,αν τα πρόσεξαν..... Έτσι κ το μικρό σου ξέρει πόσο πολύ προσπάθησες κ τη φρόντισες κ έζησε όμορφα. Αυτό να σκέφτεσαι. :)
  11. Brunitsa

Brunitsa Member

Σε ευχαριστώ πολύ nessa...εγώ δεν πρόλαβα να την πάω καν σε κτηνίατρο... ίσως να ήταν και καλύτερα που δεν πρόλαβα από αυτά που μου είπες...Συλληπητήρια και για το δικό σου μικρούλι, έστω και μετά από καιρό..

Share This Page