ερλειχιωση

Discussion in 'Εδώ ζαλίζουμε τους κτηνιατρους...' started by fwteinh, May 25, 2007.

1. fwteinh

fwteinh New Member

θελω να ρωτησω τι συνεπειες εχει αυτη η λοιμωξη?το σκεφτομαι επειδη δινω αντιβιωση σε μια αδεσποτουλα και φανταζομαι πως και οι τρεις φιλοι της εχουν σιγουρα την ιδια ασθενεια οπως και η πλειοψηφια των αλανιων που ζουν στους δρομους.
  2. Nikosg7

Nikosg7 New Member

egw pantos to diko mou skylo prin arketa xronia apo ayto ton exasa :( :shock: :evil:
  3. fwteinh

fwteinh New Member

ela re γαμωτο?μου ειπε η κτηνιατρος πως αυτο μπορει να εμφανιστει ξανα.μια τρυπα στο νερο θα κανω με το αδεσποτακι στην ουσια .αφου ειναι σκυλοπαρεα και ο ενας σιγουρα κολλαει τον αλλο
  4. *Alondra*

*Alondra* New Member

Ayth h loimwksh kollietai mono apo tsimpouria.. Dhladh,an ena tsimpouri dagasei ena molusmeno zwo kai meta ena ygies,to molunei... An tou baleis antiparasitiko louraki meta apo thn therapeia den tha exei problhma..
  5. fwteinh

fwteinh New Member

ναι αυτο λεω οτι εφοσον ενα απο τα 4 εχει τη λοιμωξη σιγουρα την εχουν και ταλλα.οποτε θα το ξανακολλησουν...γαμωτη :(
  6. *Alondra*

*Alondra* New Member

Tha ksanakolhsoun an meta apo thn therapia tous,ta tsimphsei tsimpouri pou exei prohgoumenws tsimphsei molusmeno zwo..

An tous baleis antiparasitiko louraki ta tsimpouria den tha phgainoun panw tous.
  7. Nikosg7

Nikosg7 New Member

Egw kai louraki tou eixa kai me eidiko sprey ton psekaza alla.....
  8. fwteinh

fwteinh New Member

καλα σοβαρολογεις?ποπο ...παντως μου φαινεται τα δικα μας τα σκυλια τα χουμε μη βρεξει και μη σταξει κ ο οργανισμος τους ειναι πιο αδυναμος απο τα αδεσποτακια που εχουν μορφη ανοσιας απο τις κακουχιες που ειναι συνηθισμενος ο οργανισμος τους
  9. Mary_H

Mary_H New Member

Διαφωνώ... Ο μέσος όρος ζωής των αδέσποτων είναι πολύ μικρός, το ξέρεις αυτό?
  10. aggeliki

aggeliki New Member

και εγω το ιδιο προβλημα εχω.φροντιζω 5 αδεσποτα και το ενα ειχε ερλιχριωση,ετσι κανω προληπτικα θεραπεια και στα αλλα και εννοειται οτι τους εβαλα κολλαρο για τσιμπουρια,γιατι αν τα ξανατσιμπισει μολυσμενο τσιμπουρι παλι θα παθουν τα ιδια.κανε και στα αλλα προληπτικα θεραπεια,δεν παθαινουν τιποτακαι βαλε κολλαρα.

Share This Page