ερωτηση

Discussion in 'Χελωνάκια και Χελώνες' started by polyp, Jul 27, 2010.

1. polyp

polyp New Member

καλημερα !εχω μια χελωνιτσα νερου τον μητσο! δεν ειναι οι κλασσικες με τα κοκκινα μαγουλα,εχει κιτρινα μαγουλα!τον εχω περιπου 10 μηνες ..το θεμα μου ειναι το εξης σε μια βδομαδα θα φυγω για 4-5 μερες και σκεφτομαι τι ειναι καλυτερο για κεινον ,να τον αφησω εδω ή να τον παρω μαζι μου ?τον εχω σε μεγαλο τεραρριουμ με φιλτρο! το προβλημα μου ειναι η τροφη του..ξερω οτι απο μια ηλικια και επειτα αρκειται στο να τρωει 1-2 φορες την εβδομαδα τωρα ομως δεν θα υπαρχει καποιος στο σπιτι για να τον ταιζει και δεν θελω να το διακινδυνευσω..απλα το ταξιδι ειναι μεγαλο..εχω και αλλα ζωακια σπιτι πουλια,ψαρια και γατα στα οποια εχω αυτοματο ταισμα αλλα δεν ξερω τι να κανω με τον χελωνη μου και το ταξιδι ειναι καπως μεγαλο! αν δεν τον ταισω για 3 μερες θα υπαρξει προβλημα?σε πολλα ξενα site εχω διαβασει οτι οταν μεγαλωσουν αντεχουν πολλες μερες χωρις τροφη απλα προβληματιζομαι που ειναι μικρουλης ουτως η αλλως δεν προκειται να λειψω παραπανω λογω και των υπολοιπων κατοικιδιων που εχω σπιτι..συγνωμη για το μεγαλο μνμ και ευχαριστω για την βοηθεια σας προκαταβολικα!
    Last edited: Jul 27, 2010

Share This Page