Ερωτήσεις για ένα κουνελίνι!

Discussion in 'Κουνέλια ακατάλληλα για στιφάδο' started by Renaki17, Jul 3, 2014.

1. Renaki17

Renaki17 New Member

Γεια σας!Πριν απο 6 μηνες περιπου απεκτησα ενα κουνελακι.Το ονομα του Μιλου.Στην αρχη νομιζαμε οτι ηταν κοριτσακι αλλα πριν μισο μηνα ανακαλυψαμε οτι ηταν αγορακι διοτι τα γεννητικα του οργανα ειχαν "βγει" και φαινοντουσαν απο "μακρια".Θα ηθελα να ρωτησω επειδη σημερα αρχισε να περνει χερια,ποδια και εχω διαβασει οτι τα αρσενικα σε φαση που θελουν να ζευγαρωσουν γινονται πιο επιθετικα κτλπ αλλα και οτι σημαδευουν την περιοχη τουςαυτο αληθευει σωστα?. Και ετσι σκεφτηκα να τον στειρωσω(εφοσον απο οσα εχω διαβασει η στειρωση εχει πολλα θετικα αν και εφοσον πας σε εναν εμπειρο κτηνιατρο), βρηκα ενα πολυ καλο κτηνιατρειο (απο οσο δηλαδη μου φαινεται θελω να κανω ακομα λιγη ερευνα) για την στειρωση μου φανηκαν πολυ εμπειροι στο τηλ και μ ειπαν τιμη 60€ μου φανηκε λιγο φθηνο,δεν ειναι? Λοιπον αυτα ηθελα να ρωτησω συν οτι αν καποιος μπορει να μου πει περιπου την ηλικια του γιατι δυστηχως στο πετ που το πηραμε αν και ηταν σε πολυ καλες συνθηκες δεν ηξερε να μου πει ο πωλητης αλλα σιγουρα ειναι 6 μηνων+ γιατι στις 14/7 κλεινουμε 7μηνες που τον εχουμε και φοβαμαι μην ειναι μεγαλος για στειρωση.Αυταα ελπιζω να μην σας κουρασα με την πολυλογια μου.
    Ευχαριστω εκ των προτερων!:D
  2. Renaki17

Renaki17 New Member

Επισης αν παω σε αυτο το κτηνιατρειο η στειρωση θα γινει τελη ιουλιου λογω καποιον οικονομικων θεματων οποτε προστηθενται μισος μηνας :oops:
  3. Renaki17

Renaki17 New Member

Και επισης αν καποιος ξερει κανεναν καλο κτηνιατρο στην Αθηνα κεντρο και γυρω περιοχες που εχει εμπειρια στα κουνελακια ας μου στιλει πμ.
  4. evmorfia

evmorfia Member

'Εχεις p.m. με τηλ κτηνιάτρου!
  5. Renaki17

Renaki17 New Member

Ευχαριστω πολυ!
  6. evmorfia

evmorfia Member

Τίποτα!! ;)

Share This Page