Ερωτήσεις περί κουνελιών

Discussion in 'Ρίξε Ανακοίνωση' started by Iro93, Feb 1, 2016.

1. Iro93

Iro93 New Member

Καλησπέρα σας! Καταρχάς καλώς σας βρήκα! Έπειτα έχω ένα κουνελάκι 8-9 μηνών περίπου και θα ήθελα να μάθω πόσες φορές την μέρα πρέπει να την ταίζω? Ο κτηνίατρος μας ειχε πει 3 κουταλιες της σουπας τροφη την μέρα απλά δεν ξέρω επειδή έχει μεγαλώσει και έχει γινει θρεφτάρι μήπως πρέπει να της την μειώσω. Έπειτα αν εχετε κάποια καλή τροφη να μου προτείνετε γι αυτη την ηλικία κ πόσο χορτο να της δινω στο περιπου την μερα! Ευχαριστω!
  2. marich

marich Active Member

Σε αυτη την ηλικία μπορείς να δίνεις μαρούλι , αγγούρι και καρότο το μπολ θα το γεμίζεις και οτι περισσεύει την επόμενη μέρα το πετάς . Χόρτο θα βάζεις μια καλή σε μέγεθος χούφτα . Ελπίζω να σε κάλυψα !;)
  3. Iro93

Iro93 New Member

Τι να περισσεψει η δικια μου δεν αφηνει τιποτα για αυριο! Απο τροφες του εμποριου της πηρα μια που εχει αρκετες φυτικες ινες αλλα ειναι για κουνελια νανους (δεν ξερω αν εχει διαφορα) κ της μειωσα την δοση στις 2 κουταλιες της σουπας την ημερα απο 3. Απο κει και περα τρεφεται με χορτο και λαχανικα.
  4. marich

marich Active Member

Ωραίες εξελίξεις βλέπω ! Μπράβο !
  5. Παιδιά το κουνελάκι μου έπεσε και έσπασε το ποδαράκι του πριν δυο βδομάδες τους έβαλε γύψο ο γιατρός αλλά τις τελευταίες δυο μέρες δεν μπορεί να σταθεί στα μπροστινά πόδια του σας παρακαλώ βοηθήστε με
  6. Μπορείτε να με βοηθήσετε
  7. Κοιταξτε το πόδι του

Attached Files:

8. Νομίζω πως το χάνω
  9. Κοιταξτε

Attached Files:

10. marich

marich Active Member

οι φωτογραφιεσ δεν διχνουν κατι και καταρχασ γιατι νομιζεισ πωσ το χανεισ ?
  11. Γτ σέρνεται και είναι πλέον αδυναμο
  12. marich

marich Active Member

πηγαινε γρηγορα στον κτηνιατρο !
  13. Τρώει βέβαια του σκασμού και νερό πίνει αλλά το πόδι μου μου είπε ο γιατρός σε 1 μήνα θα είναι οκ
    Last edited by a moderator: Jun 16, 2016
  14. marich

marich Active Member

Περίμενε λιγο και αν δεις οτι δεν βελτιώνεται το πας στον κτηνίατρο !
  15. kathrin

kathrin Member

Ποια τροφή είπατε παραπάνω ότι είναι ειδικά για κουνελάκια νάνους διότι η δική μου είναι νανος αλλά της δίνω κανονική τροφή χωρίς ζάχαρη της vitacraft καi δεν της δίνω καθόλου λαχανικά
  16. marich

marich Active Member

Μολις μπει το μέλος θεκεινο θα σου απαντήσει εγω πάντως περνώ αυτήν που είπες

Share This Page