..φοβάμαι ότι πλησιάζει το τέλος...

Discussion in 'Ρωτήστε, Απαντάμε... αλλά μη βιάζεστε!' started by ek30, Jul 16, 2007.

1. A&R

A&R New Member

βασικα το θεμα ειναι αν αξιζει να γινει επεμβαση σε αυτην την ηλικια.
    παρε και τη γνωμη του βλαχοπουλου ειναι πολυ καλος γιατρος.
    Στον καυκασο μου διαγνωσαμε περιπου 6 μηνων οτι εχει δυσπλασια ισχυων.
    τοτε πριν απο 6 χρονια εκανα μια μεγαλη ερευνα σε πολλους δηθεν ειδικους ορθοπεδικους εν ελλαδι και απογοητευτικα.Θεωρω οτι στην ελλαδα δεν ειναι εμπειροι για τετοιες επεμβασεις.οχι διοτι δεν ειναι καλοι γιατροι αλλ διοτι πιστευω οτι λιγοι δινουν τοσα χρηματα για να κανουν καλα το σκυλο τους οποτε αν καποιος γιατρο δεν εχει μεγαλη πειρα και δεν εχει πισω του πχ 150-200 τετοιες επεμβασεις ειναι λογικο κατ εμε να εχεις μικροτερες πιθανοτητες επιτυχιας.(τον βλαχοπουλο δεν τον ηξερα τοτε)
    Για να καταλαβετε στον πρωτο που πηγα ο οποιος θεωρειτο κορυφη,του ζητησα να με παει σε πελατες του που εχουν κανει αυτη την επεμβαση για να δω τα σκυλια και να μιλησω μαζι τους και μου τα μασαγε συνεχως οποτε.....
    επισης ενας γιατρος και μαλιστα καθηγητης πανεπιστημιου εκανε τετοια επεμβαση στο σκυλο ενος ποδοσφαιριστη και του το μαμησε το σκυλακι.
    Για το κοστος δεν μιλαω ο καθενας χρεωνει οσο κι οσο ,κατα τη γνωμη μου υπερβολικα πολλα.
    Συνεχιζοντας για το σκυλο βρηκα μια κλινικη στη γερμανια με την οποια ξεκινησα να επικοινωνω με email και στην οποια εστειλα σκαναρισμενες τις ακτινογραφιες(θα επιστρεψω στο θεμα ακτινογραφιες) και με συμβουλεψαν επειδη ειναι ακομα μικρος να του κανω μια θεραπεια με στεροειδη (κοινως αναβολικα) για να τουμπανιασουν οι μυες γυρω απο την κεφαλη μπας και καλυτερεψει η κατασταση και γλιτωσουμε την εγχειρηση) τελικα ο καυκασακος μου μετα απο 6,5 χρονια ζει και βασιλευει αν και αναγκαστικα να τον κραταω χαμηλα σε βαρος (καυκασος 52 κιλα χα χα χα)
    για το θεμα ακτινογραφιας που ελεγα πριν υπαρχει ειδικη διαδικασια που γινεται με ολικη ναρκωση και τα ποδια σε ειδικη θεση δεμενα με τη σωστη γωνια κλπ κλπ .
    αυτη λοιπον την ειδικη ακτινογραφια ξερετε πως μου την εκανε ο εδω γιατρος?
    τον ναρκωσε με εβαλε να κραταω εγω σε μια θεση που μου υπεδειξε τα ποδια του,και εβγαλε την ακτινογραφια. :shock: :shock:
    αυτο με την ακτινογραφια το ειχα διαβασει σε κτηνιατρικο βιβλιο με σχεδιαγραμματα πολυ αναλυτικα για το πως πρεπει να γινει.
    Ε μετα απο αυτο που ειδα εγω δεν μπορουσα να εμπιστευτω αυτον τον κτηνιατρο να ανοιξει το σκυλο μου και να του κανει αντικατασταση κεφαλης με κεφαλη τιτανιου
  2. arkoudos

arkoudos New Member

Τελικά παιδιά τι έγινε με τον σκύλο?

Έχω δει πολλά τέτοια θέματα εδώ στο φόρουμ, τα οποία στο τέλος μας αφήνουν με την απορία για την τύχη του εκάστοτε ζώου...

ARKOUDOS
    www.apsubs.com
  3. Tycelu

Tycelu New Member

Share This Page