1. Καλησπέρα,

Επειδή έχω καιρό να περιθάλψω γατάκι, γνωρίζει κανείς τι δίνουμε για τα σκουληκάκια και τους ψύλλους?

Στα σκυλιά κάνουμε αμπούλα frontline και drontal νομίζω. Το αντίστοιχο?

Ευχαριστώ πολύ
  2. Marianthy

Marianthy New Member

Για τους ψύλλους σε αυτή την ηλικία αν θυμάμαι καλά frontline spray και το κάνεις μούσκεμα. Για τα σκουλικάκια κάποια πάστα νομίζω δεν θυμάμαι όμως όνομα...
  3. Thanks :)

φαντάζομαι σε pet shop τα αγοράζουμε, οπότε θα γνωρίζουν για την πάστα...
  4. Marianthy

Marianthy New Member

Ε, τώρα γι'αυτό δεν θα έβαζα και στοίχημα... :-D Αλλά κάνε μια δοκιμή, δεν πιστεύω να υπάρχουν πολλά σε τέτοια μορφή. Ίσως ξέρει και κάποιος άλλος να σου πει.
  5. platon

platon Σκύλος

Banmith είναι η κρέμα...

Μισό γραμμάριο σε κάθε κιλό της γάτας

Πόσο είναι η γάτα?? Αν είναι πολύ μικρή δεν κάνει ακόμη το frontline.. Περιμένεις λίγες μέρες ακόμη.
    Διαφορετικά spray ή αμπούλα frontline για γάτα.
    Αν φροντίζεις γενικά μικρά γατάκια/σκυλάκια, σε συμφέρει οικονομικά το spray γιατί είναι το ίδιο και για τα δύο.
  6. Marianthy

Marianthy New Member

Όντως το frontline είναι από κάποια ηλικία και πάνω, αλλά αν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα και σε μικρά ρωτάς κτηνίατρο. Καμιά φορά τα παρατημένα μωρά είναι τοσο χάλια από ψύλους που δεν έχεις παρά να το ρισκάρεις με πολύ προσοχή για το πρόσωπο...!
  7. platon

platon Σκύλος

2 μηνών είναι μια χαρά.. ρίχτου :shock:
  8. Ευχαριστώ

Frontline βρήκαμε, την κρέμα όχι ακόμα.
    Την έχει μόνο ο κτηνίατρος και έχει ξεμείνει. Οπότε αναμένουμε την παραγγελία.
    Τα γατάκια είναι δύο.
    Το ένα υιοθετήθηκε πολύ γρήγορα :smt026 , αλλά τα παιδιά που την πήραν υιοθετούν για πρώτη φορά ζωάκι και μιλάμε συνεχώς μαζί για την περίθαλψη.
    Το άλλο μένει μαζί μας, με την τρομερή Γρατζουνέλ να έχει εκνευριστεί απίστευτα. Ιδίως μαζί μου! Με παίρνει από πίσω και με "βρίζει" συνέχεια.
    Με γρατζουνάει και μου μουγκρίζει
    Τι προσωπικότητα και αυτή...
  9. gikkat

gikkat New Member

Γρατζουνέλ!!!
    το είχα ξεχάσει αυτό το πλάσμα!!! :-D

Share This Page