Γατο-σκυλο-οικογενεια.......!!!

Discussion in 'Δεν είμαι ράτσας, είμαι φάτσας' started by zooly, Jul 12, 2007.

1. zooly

zooly New Member

Αυτη ειναι η ζουλιτσα μου.ημιαιμο αγκυρας παιδι του ουμπα κ της ρουντι που θα ακολουθησουν παρακατω...δροσιζεται στο μωσαικο!!!

αυτος ειναι ο Ουμπα!!!παντα πιστευα οτι αυτος ο γατουλης χαμογελαγε!ετσι δε φαινεται???δυστυχως εδω κ κατι μηνες δεν ειναι πια μαζι μας...αυτος ειναι ο μπαμπας της Ζουλι!

αυτη ειναι η Ρουντι μαμα του Ουμπα κ της Ζουλι,στη συνεχεια στειρωθηκε μαζι μετον Ουμπα.παντα κοιμαται με τη γλωσσα εξω!!!σαν σκυλος!!η πιο αλανιαρα κ ανεξαρτητη κ απο τα δυο,παλευει κ παντα νικαει με ολη τη γειτονια.κ που κ που εριχνε κ καμια σφαλιαρα κ στα αλλα δυο πουηταν πιο χαμηλων τονων!τα καημενα μου!!τρελαινεται να φερνει μεσα στο σπιτι λογης λογης βραβεια για εμας που την αγαπαμε οπως νυχτεριδακια,ποντικια,σαυρες κ σαλαμιδια.!!!το αιωνιο αγχος της μητερας μου ηταν να μη μας φερει κανα φιδι,ικανη την εχω!!!!

κ φυσικα η Παντα.το ονομα λογο της αρκουδας παντα!!πολυ τρελοφατσα ειδικα οταν φαινονται τα ματια της!!!ειναι παλιος αγγλικος ποιμενικος η αλλιως bobtail αλλα προτιμω τη πρωτη ονομασια,για να μπορω να τη φωναζω ελευθερα τσοπανα,κ σοβαρα ετσι συμπεριφερεται,παντα προσπαθει να μαζευει το κοπάδι της(εμας).!με τις γατες δε τα παει καλα.!!αλλα ουτε κ οι γατες με αυτη.κριμα!!!!

αλλες φωτογραφιες:
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  2. Morgan_A

Morgan_A New Member

.

Είναι όλα πανέμορφα...!!!!!!

Να τα χαίρεσαι...!!!!

.
  3. zooly

zooly New Member

ευχαριστωωωωωωωωωω!!!κ περιμενα πως κ πως καποιος να τα σχολιασει τα μικρα!!!
  4. RINIO

RINIO New Member

Ειναι πανεμορφα!!!!
    Ειδικα η τσοπανουλα σου ειναι τελεια!!!
    Ειναι τεραστια αυτα τα σκυλια, και μου αρεσουν πολυ!!!
    Παντα ηθελα να μαθω πληροφοριες για αυτην την ρατσα, αμα δεν βαριεσαι γραψε κανενα στοιχειο της φυλης.
    Φανταζομαι θα θελει πολυ περιποιηση το τριχωμα τους, και θα θελουν και μεγαλο χωρο και πολυ ασκηση σωστα?
  5. zooly

zooly New Member

Η τσοπανα μου που λες οντως ειναι πολυ μεγαλο σκυλι,νιωθει φυλακισμενο σε διαμερισμα γι'αυτο αν το παρεις θα πρεπει να εχεις οπωσδηποτε μεγαλο κηπο η καποιο αλλο μερος στο σπιτι για να μενει.εγω την εχω στη ταρατσα μου για παραδειγμα,τις εχω στησει μεγαλες τεντες για σκια κ για προφυλαξη απο τη βροχη κ της εχω ανεβασει κ το λαστιχο απο το μπαλκονι για να χουμε παντα νερο κ πανω.αλλα παρολα αυτα καθε μεσημερι τη κατεβαζουμε στο διαμερισμα για ευννοητους λογους.οποτε βολευει καλυτερα μια αυλη.υπερβολικα αγαπητο σκυλι,φιλικο με ολους οσους βλεπει μαζι σου η στο δρομο οταν παμε βολτα αλλα κ πολυ καλος φυλακας.αψογο με τα παιδια κ με τα αλλα σκυλια.τωρα με τις γατες συμπεριφερεται λιγο αγρια αλλα μου φαινεται καπως φυσιολογικη αντιδραση αν κ οταν την πηραμε ηλπιζα στο αντιθετο.πολυ εξυπνο σκυλι μαθαινει πολυ γρηγορα.οσο για τι τριχωμα αυτο ειναι λιγο μπελας γιατι θελει καθε μερα σχολαστικη φροντιδα κ περιποηση.μαζευει πολλες κολλιτσιδες η μικρη κ μετα απο καθε βολτα θελει καθαρισμα,οντως εχει πολυ τριχα.αν δε τη χτενισω λιγες μερες κατευθειαν δημιουργει τζιβες οποτε φροντιζω να ειμαι με μια βουρτσα στο χερι καθε μερα...με το σκυλι διανυουμε χιλιομετρα χωρις να κουραστει της αρεσει πολυ το περπατημα κ το κολυμπι κ ειναι πολυ απαραιτητα για να ειναι υγιης.επισης λογω του οτι στα σκυλια αυτα το πισω μερος της πλατης τους ειναι πιο ψηλο απο το μπροστινο(προχωραει κουνιστη δηλαδη!!!! :) ) πρεπει η ασκηση να γινεται σε καθημερινη βαση.ολα καλα με τη Panda πανεμορφη πανεξυπνη, η περιποιηση δε με νοιαζει,εξαλλου γιαυτο παιρνεις ενα σκυλο για να εισαι υπευθυνος μαζι του,αλλα ρε παιδι μου εχει ενα πεισμα,απιστευτο.αμα σου μουλαρωσει την εβαψες.!!κραταει μουτρα σα γατα,κ αμα της κολλησει το μυαλο οτι θελει να κανει κατι θα το κανει που να χτυπιεσαι,εκτος κ αν την απασχολησεις με κατι πιο δελεαστικο.πχ.εχει βαλει στο ματι να μου φαει το παπουτσι παει το παιρνει το μασουλαει.τη καταλαβαινω κ της το κρυβω πισω απο το καναπε.καθεται λιγο ησυχα για να νομιζω οτι το ξεχασε,κ μετα σερνεται κυριολεκτικα απο πισω(κομαντο κ ετσι!!) κ το ξαναπαιρνει.της το βαζω μεσα στη ντουλαπα,μου γυρναει πλατη κανοντας οτι κοιμαται για να μου κρατησει μουτρα κ μολις της δωσω παγακια να μασουλησει ειμαστε παλι αγαπημενοι!!αν πραγματικα καποια στιγμη αποφασισεις να παρεις ενα τετοιο σκυλο δε θα το μετανιωσεις.
    επισης:μεθεθος αρσενικο:61εκ θηλυκο:56 εκ(το τελευταιο δεν ισχυει για τη δικια μου γιατι ειναι 65εκ).
    Βαρος:αρσ.45 θηλ.:35(ουτε αυτο)
    Διαρκεια ζωης: 12-16 ετη
    ελπιζω να σε καλυψα!!!!!
  6. matilda

matilda New Member

Δηλαδή παρά το μέγεθος του μιλάμε για δραστήριο σκυλί? Μου αρέσουν τα x-large σκυλιά αλλα τα περισσότερα είναι λίγο μούχλες.
  7. zooly

zooly New Member

Μουχλα η Παντα???δεν εχεις δει τετοιο σκυλι!!!δραστηρια σε σημειο που σε ποναει το κεφαλι σου!της εφερα χτες ενα ενηλικο αγγλικο μπουλντοκ της κολλητης μου για να παιξουνε,κ οταν λεμε το ζαλισε!!τι τουμπες μπροστα του,τι πειραγματα κ δαγκωματα τι φιλακια στο στομα κ ναζια!!!αλλα αυτος την εγραφε κανονικα,το μυαλο του στο να μαρκαρει το χωρο της.κ στο τελος τσατιστηκε κ η Παντα κ του εχωσε κανονικη δαγκα!!!κ τα χωρισαμε!!απλα ελπιζω στο να ηρεμησει λιγο κ να σταματησει το μονιμο καλπασμα πανω απτα κεφαλια μας(ειναι στη ταρατσα).θα ηρεμησει ετσι δεν ειναι???ειναι 7 μηνων τωρα!!!
  8. Sofia

Sofia New Member

Πολυ ομορφα ειναι τα μικρα σου!!!σιγουρα θα ηρεμησει η Παντα,αφου ειναι κουταβακι ακομα,φυσικο ειναι το μονιμο καλπασμα :-D
    Ενα ενηλικο που βλεπω στο παρκο δεν φανταζεσε ποοοοσο αργοκινητος ειναι. :-D
  9. zooly

zooly New Member

σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!!να ηρεμησει αλλα να μη φτασει κ στο αλλο ακρο.τουλαχιστον να μπορουμε να τη παμε σε ενα μαγαζι κ να καθεται ηρεμα η να βλεπει παιδακι κ να μην ορμαει πανω του για να παιξει.μια φορα με πεταξε κατω σκεψου,γιατι εβρεχε κ ειχαμε παει βολτα κ οταν βρεχει χαιρεται κ τρεχει.κ ετρεξε κ εκεινη τη φορα κ παρε με κατω!!!να γινει λιγο πιο νορμαλ σκυλος!!!
  10. Sofia

Sofia New Member

Kαι νομιζα οτι μονο η δικη μου τρελλαινεται για βροχη!! :-D οταν βρεχει και την λυνω αρχιζει και τρεχει γυρω γυρω με ολη την φορα που εχει! :-D
  11. Strayshelp

Strayshelp New Member

απ

ΠΑΕΜΟΡΦΑ!

Αλλά πες σε παρακαλώ στο γατί να παίρνει πιο σεμνές πόζες!Τι είναι αυτά?Μας ανοίγει τις ποδάρες και μας τεντώνεται??Θέλει κάτι??? :-D :D

12. zooly

zooly New Member

δικαιολογημενα παιρνει τετοιες ασεμνες ποζες,....εχει κανει εξωφυλλο για το playboy κ της εχει μεινει!!!δικια μου παραλειψη συγνωμη!!!!(ηταν τοτε με τις πολλες τις ζεστες κιολας)!!!!!! :)

Share This Page