γατοφωτογραφίες

Discussion in 'Δεν είμαι ράτσας, είμαι φάτσας' started by drf, Oct 7, 2006.

1. drf

drf New Member

καλησπέρα σας!

θέλω να μοιράσω μαζί σας κάποιες φωτογραφίες από γατιά που έχουν περάσει από μας.. :-D

[​IMG] [​IMG]
    Εδώ είναι η ασπρούλα και ο 'μπαλάκης' , δυστυχώς η ασπρούλα τη χάσαμε μετά τις πρώτες μέρες που είχανε έρθει μικρά στην αυλή μας .

ο 'καλωδιομένος'

τον είχε βρει η κοπέλα μου με ένα καλώδιο στενά περασμένο στο λαιμάκο του, ευτυχώς τον περιπιοήθηκε και είναι καλά στην υγεία του αν και λίγο κατσούφης γενικά
    :x

[​IMG] [​IMG]

O Πετράν

τον είχε από μικρό η κοπέλα μου αλλά ένα απόγευμά 'τρελάθηκε' και έφυγε από το σπίτι και εκτοτε δε τον ξαναείδαμε ποτέ μας.. :cry: :cry: :cry:
  2. ladycat

ladycat New Member

κ εμεις εδω ολοι ειμαστε ταρατσας κ ειμαστε κ στο μεγεθος μεγαλυτερα απο τσιουαου
  3. Marianthy

Marianthy New Member

Αυτός είναι ο γάτος που τις τελευταίες μέρες αποφάσισε να εγκατασταθεί στον κήπο μας. Άρα; Μάλλον μας υιοθέτησε. :-D

Είναι φάτσας δεν είναι; :)

4. Marin

Marin Administrator

ΧΑΧΑΧΑΧΑ συγγνώμη τι κάνει ο βλακίας μέσα στο κλουβί του χάμστερ??

Μαρίνα
  5. Marianthy

Marianthy New Member

Άστα Μαρίνα...! Μας έχει ξετρελάνει! Δυστυχώς ο καημενούλης είναι συναχομένος, του αρχίζω αντιβίωση. Μόλις γίνει καλά τον πάω για εμβόλιο λευχαιμίας γιατί προφανώς θα μείνει στη γειτονιά.

Και πού να δεις πώς προσπαθεί να καλοπιάσει την άλλη που έχω! Αυτή τον χαστουκίζει τον καημενούλη κι αυτός ξαπλώνει ανάσκελα και της γουργουρονιαουρίζει. [smilie=mylove.gif]
  6. Marin

Marin Administrator

Στείρωση στείρωση!!!!!!!!
  7. Marianthy

Marianthy New Member

Βασικά αποφάσισα να αναλάβω τα εμβόλιά του, και κυρίως για λευχαιμία που επείγει! Και είχα σκοπό αν όλα πάνε καλά να ζητήσω τη βοήθειά σας για στείρωση, αν μπορείτε. :-D Δυστυχώς τα υπόλοιπα που ταϊζω δεν μπορώ να τα πιάσω...
  8. Marin

Marin Administrator

Ναι να το φέρεις σε εμάς.

Μαρίνα
  9. Marianthy

Marianthy New Member

Ευχαριστούμε πολύ και ο γατούλης και εγώ. Μόλις ξεμπερδέψουμε με το συνάχι και τα εμβόλια, θα σου τηλεφωνήσω. :)
  10. Stella

Stella New Member

Κάπου εδώ πιο πάνω είδα έναν "ξάδερφό" μου μέσα σε ένα καλάθι... Ε, λοιπόν, κι εγώ μπαίνω σε καλάθια, αλλά αυτό είναι το αγαπημένο μου. Ο λόγος; Είναι δίπλα στο νεροχύτη! Δίπλα στο νερό, το οποίο λατρεύω... Κατά τα άλλα, γάτος είμαι, δεν είμαι μεταμφιεσμένος βάτραχος :lol:

Γειά χαρά σε όλους!
    Νίνο

ΥΓ. Ξέχασα να σας πω ότι εσείς εκεί, οι "Pets.gr", μεσολαβήσατε για την υιοθεσία μου πριν από 2 χρόνια. Η Μελίσσα - η αδερφή μου - κι εγώ, σας ευχαριστούμε ξανά και ξανά και ξανά ...
  11. eleni

eleni New Member

Είναι απίστευτο που μπορεί να τρυπώσει ένας γάτος !! :lol:

Ελένη
  12. Χρήστος

Χρήστος New Member

paidia enas gitonas mou mou eipe pos na diaxorizoume o gatos(h gata :wink: ) ama einai arsenikos i 8ulikos

O arsenikos exei 2 xromata

h 8ulikia exei pano apo 2 xromata

Exei dikio?
  13. Marin

Marin Administrator

Δεν είναι απαραίτητο αυτό. Μονόχρωμα κόκκινα πχ, πολύ σπάνια είναι θηλυκά, ή αρσενικά τρίχρωμα σε κανένα συνδυασμό δεν υπάρχουν.

Δίχρωμα θηλυκά όμως υπάρχουν άπειρα...

Μαρίνα
  14. Marianthy

Marianthy New Member

Μετά από μιας εβδομάδας απουσία το πήρα απόφαση... Ο γατούλης που σας έδειξα παραπάνω, εξαφανίστηκε. Τόσο ξαφνικά όπως ήρθε... :cry: Κρίμα, και τον είχα συμπαθήσει. Δεν μπορώ να φανταστώ τι μπορεί να του συνέβη... Πάντως αν ξαναγυρίσει θα τον περιμένω με ανοιχτές αγκάλες!!!

Share This Page