Γειά σας είμαι ο Πάρης σας αρέσω;

Discussion in 'Τσίου - Σχετικά με τα πτηνά' started by david68, Sep 7, 2007.

1. Panagiotis21

Panagiotis21 New Member

πολυ ωραιος
  2. david68

david68 New Member

Γειά σου Νικόλα.Αυτό με τη τηλεόραση το γνωρίζω και εγώ για τα μικρά παπαγαλάκια λόγω συχνοτήτων που δεν αντιλαμβάνεται ο άνθρωπος.Για μεσαίου και μεγάλου μεγέθους δεν ξέρω αν ισχύει.Θα το ψάξω όμως και θα επανέλθω.Καλό βράδυ να έχεις.
  3. nikos_x

nikos_x New Member

οκ!!! :-D καλο βραδυ!
  4. Niva2gr

Niva2gr Moderator

David= τρέλα!
    Του έχω φοβερή αδυναμία και περιμένω πάντα πώς και πώς φωτογραφίες! Έχει μεγαλώσει πλέον ο μικρός! Τώρα έχει γίνει έφηβος, σωστά;
  5. david68

david68 New Member

Γειά σου Νiva .Ο Πάρης είναι τώρα εννέα μηνών περίπου και οδεύει προς την εφηβεία αφού τριών περίπου ετών θα είναι ενήλικας.
    Τα κουνέλια σου καλά;
  6. Niva2gr

Niva2gr Moderator

;)
    Μιάχαρά είμαστε και εμείς!
    Ευχαριστούμε!
  7. wind-sa

wind-sa New Member

O Paris einai poli oreos papagalos! Βlue crown legetai? Pote den eixa megalous papagalous...to onirevome :) Einai poli pio diskoloi a'p tous mikrous papagalous?
    Exei ki iperoxo klouvi! Olokliro Kastro))) Na ton xereste!
  8. david68

david68 New Member

Σωστά.Όταν αγαπάς κάτι και δεν είναι ενθουσιασμός όλες οι δυσκολίες ξεπερνιόνται, θέλουν χρόνο να ασχοληθείς μαζί τους,αλλά είναι κάτι παραπάνω από πτηνά.'Εχουν αντίληψη είναι πανέξυπνα,και πρέπει να τα σεβόμαστε και να τα αφήνουμε να αναπνέουν. Ευχαριστώ πολύ.
  9. david68

david68 New Member

Δύο νέες λέξεις από τον Πάρη την τελευταία εβδομάδα.Λέει πολύ καθαρά τη λέξη ΕΛΑ και όχι πολύ καθαρά τη λέξη ΚΑΤΩ.Δυστυχώς μόλις με βλέπει με τη κάμερα φοβάται και σταματά.Είναι θέμα χρόνου πιστεύω να τον γράψω και να τον δείτε να μιλάει.
  10. gikkat

gikkat New Member

Έχω χαζέψει... Είχα καιρό να δω το θέμα του Πάρη και πραγματικά έχω χαζέψει! Ένα πράγμα που μου έχει κάνει απίστευτη εντύπωση είναι το πόσο καθαρό και περιποιημένο έχεις το κλουβί! Μπράβο τι να πώ... Πραγματικά έχω χαζέψει! :roll:
  11. david68

david68 New Member

Ευχαριστώ.
  12. kokoraki

kokoraki New Member

ιιιι τι τέλειο πουλί!!! πω πω καταπληκτικός ο παπαγάλος σου!!!
    πολύ όμορφος ο Πάρης! αν τυχόν κ βρεί την Ωραία Ελένη του και κάνουν μικρούλια, να στείλεις κανένα κατά εδώ αλλά να φανταστώ έχει μακριά ουρά η λίστα αναμονής ε?? φτου να μη σου τον ματιάξω..
  13. wind-sa

wind-sa New Member

pote tha akoume ton Pari na milaei??? ;) mipos na mas valis ki alles fotografies tou? ))))))))
  14. david68

david68 New Member

Όταν καταφέρω να τον ηχογραφήσω.
  15. david68

david68 New Member

16. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Πολύ τυχερό πουλί!
    Και πολύ επίμονος!
    Έπρεπε να παραδίδει σ άλλα πουλιά μαθήματα "Πώς να σκαρφαλώνετε με γεμάτο στόμα"!
  17. wind-sa

wind-sa New Member

Oreos! Poli oreos! Exei plaka pos skarfalonei sto dixti...Tou aresei poli fenete! :D
  18. bunny 7

bunny 7 New Member

πραγματικα αστεια φατσουλα και πανεμορφα χρώματα!!! Να τον χαίρεσαι! Τον αγόρασες από εκτροφέα στην Αθήνα;; Αν δεν γίνομαι αδιάκριτη, πόσο περίπου?
  19. imported_Ντίνα

imported_Ντίνα New Member

Τι κουκλί είναι αυτό :0

καλά ε? δε παίζετε!!!!!!
    είναι SUPPERRRRRR σκέυτομαι να πάρω και εγώ αλλά όχι τέτιο, μικρό

να σου ζήσει!!!!! :) :) :D :D

Share This Page