Γεννήσαμε και πάμε για στείρωση

Discussion in 'Στείρωση Κατοικιδίων' started by kokacy10, Jun 21, 2007.

1. Leon

Leon New Member

Ένα κορίτσι, ενώ ψιλοξέρει για την αντισύλληψη, καταλήγει να έχει μια ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη... Έχει τρομάξει κι αποφασίζει να πάει στη μαμά της να ρωτήσει τι πρέπει να κάνει. Η μαμά της τής βάζει τις φωνές, πως κατέληξε να κάνει τέτοιο πράγμα, να την ρωτάει ειρωνικά και νευριασμένα αν ήξερε για αντισύλληψη κτλ κτλ.

Αυτό το κορίτσι θα ξαναπάει στη μάνα του να της εκμυστηρευτεί και ταυτόχρονα να μάθει δυο πράγματα καλοπροαίρετα από αυτήν;.... Μόνο αν είναι μαζόχα.

Rottie, πιο απλά δε γίνεται να το εξηγήσω... συγγνώμη.

Αυτός είναι ο νόμος της φύσης: το μεγάλο ή πιο έξυπνο ζώο κανονίζει για την τύχη των κατώτερων. Σε λίγο θα αρχίσουμε να κατηγορούμε για εκμετάλλευση εργασίας τους χωρικούς που χρησιμοποιούν τους γάιδαρους για να κουβαλάνε πράγματα!

Εγώ προσπαθώ να πω ότι η υπερευαισθησία (και η υπεραδιαφορία) δεν είναι σωστός οδηγός.

Αυτά, νομίζω έχω αρχίσει να κουράζω τον κόσμο....
    [/img]
  2. Marin

Marin Administrator

Οχι σκοπος μας ειναι να ειμαστε ανθρωποι που σκεφτονται που κανουν λαθη και που τα διορθωνουν... γιαυτο και ολοι οσοι συννενοουνται και καταλαβαινουν και παραδεχονται τα λαθη τους ειναι ευπροσδεκτοι και φυσικα δε θελουμε με τιποτα να τους κουνησουμε το μαντηλι.

Μαρινα
  3. Marin

Marin Administrator

Ψυχραιμα τα λεμε, δεν εκοψε κανεις φλεβες ουτε το κεφαλι καποιου αλλου... απλα "τα λεμε" αυτο εννοω λεγοντας να κανουμε "ντου"... να μη φοβομαστε οταν βλεπουμε κατι, να λεμε τα στραβα, κατι το οποιο μπορει να φερει και νευρα, πραγμα που ειναι ανθρωπινο και μεσα στο προγραμμα.

Και να θυμομαστε για ποιο λογο γραφουμε εδω ολοι.

Μαρινα
  4. Marin

Marin Administrator

Ετσι!!!
  5. kokacy10

kokacy10 New Member

Lipame ROTTIE pu den tha su doso ti xara na tin kano apo edo giati den dexome na me kritikarun. An den stirosa tis gates mu prin itan giati den eixa idea gia ti stirosi apo afto to forum ematha gia ti stirosi kai pira tin apofasi na ta stiroso. Paradexome oti ekana lathi ta opia einai asigxorita kai tha prospathiso na min ta epanalavo.

Leon sefxaristo gia tin ipostiriksi alla tha diafoniso me tin organosi ton Kiprion. Den nomizo oti eimaste toso organomenoi kai enimeromeni gia ti stirosi, oson afora gia to chiparisma exeis dikio olo kai pio polloi anthropoi chiparun ta zoa tus. Afto gia tis foles einai distixos sinithes fenomeno se kapies perioxes tis opies i anthropoi agapun to kinigi
  6. Marin

Marin Administrator

:) :) :-D :D :eek: :wink: :partyman: :supz: :ANAL: :smt038 :smt038 :smt038 :smt038 :smt060
  7. gikkat

gikkat New Member

μη δουλεύεις τόσο πολύ κοπελιάααααααααααα...
    (κι εγώ τα ίδια χάλια έχω από την Πέμπτη :()
  8. matilda

matilda New Member

Ας μην κάνουμε χαρακτηρισμούς ανωτερότητας και κατωτερότητας. Όλα τα όντα είναι ισα και εξίσου σημαντικά μέρη του πλανήτη. Το να έχεις τα μέσα δεν σε κάνει και ανώτερο μάλλον διαφορετικό.

Εξάλλου που ξέρεις μπορεί οι σκύλοι, τα λιοντάρια και τα δελφίνια να μας κοιτάνε και να λένε ε ρε κάτι βλάκες. Σε μερικές περιπτώσεις νομίζω ότι θα έχουν και δίκιο.
  9. aristea

aristea Active Member

Παιδιά μην πυροβολείτε τον kokacy μια χαρά το έθεσε το θέμα και ο όποιος συναισθηματισμός γύρω από αυτό το θέμα είναι λογικός λόγω ηλικίας.
    Από μένα μπράβο που κατάλαβες τι πρέπει να κάνεις.
    Ρωτήστε με τι έπαθα για να πείσω το γιο μου ότι πρέπει να στειρώσουμε το σκυλί? Μεγάλοι άνθρωποι και δεν θέλουν να ακούν για στείρωση με τα παιδιά θα τα βάλουμε?
    Οι γονείς έχουν πολλά και σοβαρά θέματα να λύσουν απο μία στείρωση όσο σοβαρό να είναι και αυτό. Ο καθένας θέλει το χρόνο του να αποδεχτεί μια κατάσταση. Παρακαλώ λίγο χαλαρά δεν είμαστε ούτε κριτές ούτε ρυθμιστές των άλλων, απόψεις ανταλλάζουμε προς βελτίωση αμφοτέρων.
    Εαν πυροβολούμε όποιον διαφωνεί μαζί μας θα τα λέμε μόνοι μας στο τέλος και ο χαμένος θα είναι τα ζώα.
  10. Marin

Marin Administrator

Χαρηκα με kokacy τι θες εσυ ψευτομοντερατορι?
  11. gikkat

gikkat New Member

αυτό που ήθελα το πέτυχα!!!
    έγινα mod και τώρα άρχισα να δουλεύω ξανά!!!
    την πατήσατεεεεεε!!!
  12. Marin

Marin Administrator

Απατεωνα!! Ασε που σβηνεις ασυστολα τα posts χαχαχαχαχα
  13. joan

joan New Member

Πες τα ρε Matilda! Αυτή η ανωτερότητα θα μας φάει!!!! Γι'αυτό είμαστε στο τσακ να καταστρέψουμε εμείς τα "ανώτερα όντα" τη γη στην οποία ζούμε.
  14. ROTTIE

ROTTIE New Member

Σου είπα ποτέ παιδάκι μου να σηκωθείς να φύγεις από το forum?
    Θα με τρελάνεις? Ποια νομίζεις πως είμαι? Η θυρωρός?
    Α ρε Μαρίνα ΔΥΣΤΥΧΩΣ στα emoticons του pets δεν συμπεριλαμβάνεται το ανθρωπάκι που βαράει το κεφάλι του στο τοίχο και δεν έχω με ποιό να ταυτιστώ η γυναίκα! :?

Miracolo, miracolo!!!
    Μπραβο kokacy10! Με αυτά που έγραψες απέδειξες ότι δέχεσαι κατά βάθος την κριτική και ότι επιτέλους πήρες απόφαση να πράξεις τα δέοντα!
    Δόξα τον καλό θεούλη γιατί είχα την εντύπωση πως τόση συζήτηση πήγε στο βρόντο…

Share This Page