Gerbils...

Discussion in 'Άλλα είδη!' started by Hamsterokoritso, Nov 27, 2008.

1. Natalie

Natalie New Member

γεια σας ειμαι η Ναταλια και ειμαι κανουργια εδω.
    Σχετικα με αυτα τα μεγαλα χαμστερ....θελω κι εγωωωωωωω :cry: :roll:
    Σε φωτο που βρικα στο ιντερνετ ηταν φοβερα ζωα μακαρι να ειχα ενααααααα :rolleyes:
    Εκει στη Θεσσαλονικη που τα ειδες ποσο τα πουλαγαν ????? και τι χρωματα υπαρχουν ??

Και επισης θα ηθελα να ξερετε πως εχω μεγαλη αδηναμια στα Ζωακια (μεγαλα και μικρα)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-D :D :eek: :p
  2. servetas

servetas New Member

ναι ομως οσ αδυναμια και να εχεις πρεπει να υπαρχει ενα οριο!!!!!!!!! εχεις διαβασει για αυτα??????? ετσι θα πας και θα τα αγωρασεις??
    πρεπει να ξερεις οτι το να αγοραζεις ενα ζωο δεν ειναι παιξε γελασε είναι πολυ σημαντικο πραγμα!!!!! διαβασε για αυτα!
  3. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Συγνώμη ρε κοπελιά, αλλά γράφεις οτι θέλεις χάμστερ, σκύλο, σκίουρο, νυφίτσα, και τώρα θέλεις και ινδικό χοιρίδιο; Συγνώμη δηλαδή, αλλά τα ζώα δεν είναι παιχνίδια. Πρώτα πρέπει να αποφασίσεις ποιό απ' όλα θέλεις (ένα μόνο) και μετά συζητάμε!
  4. Hamsterokoritso

Hamsterokoritso New Member

Ε,δεν θα το πιστέυεσετε!!! :-D
    Το πετ σοπ της πόλης μας έφερε καμιά 10αριά!!!
    Είναι γλύκεςςςςςςςςς!!!!!! :D :D :D
  5. Mplez

Mplez New Member

Γεια σας,βασικα πλεον τα gerbils εχουν γινει κι αυτα 8υματα απ τους εμπορους( :( ) κ ειναι συχνο να τα βρεις!
    Αλλα για οποιον ενδιαφερεται να παρει ΠΡΕΠΕΙ να παρει ενυδρειο αλλιος το ζωακια 8α πληττουν...Και ειναι πλ κοινωνικα για αυτο πρεπει να παρει πανω απο 1..Αν καποιος δεν εχει την δυνατοτητα να παρει ενυδρειο κ εχει ενα κλουβι με καγκελα αν θελει να με ρωτησει γιατι υπαρχει τροπος να το αξιοποιησει για gerbil.Τελος τα gerbil εχουν ειδικη περιποιηση για την γουνα τους κι αλλα πολλα...Το μονο σιγουρο ειναι πως ειναι αξιολατρευτα και πανεμορφα κ δυστυχως τα λυπαμαι πολυ που επεσαν στα χερια αμυαλων Ελληνων εμπορων...
  6. Hamsterokoritso

Ωραία,να σας γνωρίσω τον Skittles!!!!!!!!! :-D

Ζει σε ένα κλουβί που το έχω φτιάξει ακριβώς σαν αυτό(αλλά λίγο μεγαλύτερο)
    Και έχει και μια ρόδα σαν αυτή,αλλά σε μωβ χρώμα
    Συγνώμη που δεν βάζω δικές μου φωτό από το κλουβί και την ρόδα,αλλά η κάμερά μου ''τα 'παιξε''... :(
    Οι φωτό του Skittles είναι από την κάμερα μιας φίλης μου...
  7. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Τελικά δεν αντιστάθηκες στον πειρασμό, εε; :razz:

Πολύ καλούλης είναι ο Skittles! Σαν ποντίκι με μικρά αφτιά!
  8. Mplez

Mplez New Member

Χαχα, μπραβο πολυ ωραιος κ γλυκος γεβριλος :) και ο εξοπλισμος... παρα πολυ ωραιος!! :-D Τυχερο gerbil.
    Απλα νομιζω πως ειναι καλυτερα να ζουνε σε ζευγαρια (ειτε θυληκο ειτε αρσενικο) :roll:
  9. Natalie

Natalie New Member

ειμαι η Ναταλια,
    να κανω μια ερωτηση.
    1ον:να το χαιρεσαι κουκλι!!!
    λοιπον...το pet-shop ειναι στη Θεσσαλονικη ? :rolleyes:
    και κατι αλλο,
    ποσο εκαναν ?? :roll:

αν μπορεις please απαντησε μου!!! :razz:
  10. Hamsterokoritso

Ευχαριστώ όλους σας!!!!!
    (είδες Niva? :D )

Λοιπόόόν....
    Ο γεβριλος είχε 7 ευρώ,το κλουβί(και το γυάλινο κομμάτι)έκανε συνολικά 64 ευρώ,όσο για την ρόδα,αυτή έκανε 10 ευρώ(καθώς είναι μεγάλη και αθόρυβη).
    Ελπίζω να σας βοήθησα!!!!! :wink:
  11. esa

esa New Member

Geia xara!

Eimai apo Finalndia kai ta gerbils einai sinithismena ekei edw kai 30 xronia. Ta eixa otan imoun mikros. Einai pio zoira apo ta amster, den mirizoun sxedon katholou, theloun pio megalo klouvi, me ammo na kanoun banio, tous aresei kai ligo ilio alla theloun kai skia, einai pio nevrika kai zoira apo ta amster, einai kalitera se terrarium anti gia kanoniko klouvi. Alla einai polu efkola zwa san katikidia. As poume stin Finlandia einai ta prota pou pernoun gia ta paidia. Mallon edw den ta theloun giati miazoun pontikia/arourei?Alla na sas pw, apo ola ta troktika pou eixa pote(amsterakia, gerbils, pontikakia) oi asproi aroureioi itan oi kaliteroi kai pio eksipnoi! Stis vories xores episeis, oi aroureoi (diafora xromata) einai sinithismena san pet. Kai polu kaloi, kai pali kai me paidia (enow, oxi kai san paixnidi, kai oxi se poli mikra, ama oi goneis simfonoun kai ta prosexoun opos me ola ta zwakia - egw pira ta prota mou troktika otan imoun 10 kai itan aspros aroureos Filip apo ena ergastirio - piramatozw diladi, pou xarisa ena spiti). Eixa enan arseniko pou zigise miso kilo "Ronnie" (aspromavro) kai koimotan mazi mou kai irthe otan ton kalesa :) alla ta gerbils einai kala - mono edw stin Ellada den ta exoune! Stin ispania kai italia, nai. Einai pio katallila apo ta skiurakia as poume. (signomi ta gringlish)
  12. hamsteroula

hamsteroula New Member

ΝΑΙ ναι στη Θεσσαλονικη ειναι και λεγεται QUIKO MEGA PET ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΠΑΛΑ ΣΤΗΝ πΟΥΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΙΔΑ. μΟΝΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ 25,00 ΕΥΡΩ ΟΧΙ 7!

Αμα θες ενα παρειγγειλε απο το το τηλεφωνο που εχει στη σελιδα του Quiko Mega PET
    www.quikomegapet.gr

HAMSTEROKORITSO να σου ζησει!
  13. Gamer

Gamer New Member

θελω και εγω gerbil εχει πουθενα στην αθηνα τα ειδα σε φωτογραφια ειναι πολυ γλυκα :)
  14. noMoreFaith

noMoreFaith Member

παλιο το θεμα αλλα gerbils νομιζω βρισκεις με παραγγελια στους αμπελοκηπους..
  15. snake17

snake17 New Member

mipos 8 mporouses n m peis s poio magazi i to til gia n paro n paraggeilo gt endiaferomai :)
  16. αγγελοςΒ

αγγελοςΒ New Member

αν ξερει καποιος κατι για τις συνηθιες τους,διατροφη,ξυπνανε τηνυχτα να φανταστω?ποσο ζουν κτλ...
  17. Christofer

Christofer New Member

Last edited: Dec 21, 2011

Share This Page