Για τα καναρίνια.

Discussion in 'Τσίου - Σχετικά με τα πτηνά' started by Nikosg7, Mar 18, 2007.

1. Nikosg7

Nikosg7 New Member

Apo to petshop pou agorazw egw ta vgazoun ama to zhthseis...den kserw an to kanoun kai se alla,emena apo ena love mou to evgale giati to enoxlouse,to kokatilaki den to enoxlei akoma alla aytes tis meres 8a paw na to vgalei.
  2. christinaa

christinaa New Member

koky den exw idea gia ti ratsa pou les kapia foto i kapio site na mpw na to dw? apo kanaria vgenoun mono ta daktulidia pou exoun san aftakia einai malako sidero kai exei kati aftakia sto plai kai kovoun afto kai vgenei twra ta atsalenia kserw pws den vgenoun apo kindino mi spasei to podi tou pouliou. apo kei kai pera diki sas i epilogi egw pantos sas ta eipa to ti ginete.
  3. Marianthy

Marianthy New Member

Ξέρω οτι τα κόβουν με ειδικό εργαλείο. Θέλω να πιστεύω οτι ξέρουν τι κάνουν. Και ζήτα να είσαι και μπροστά.
  4. kokacy10

kokacy10 New Member

Tha anevaso foto avrio giati tora exei skotiniasei ligoo kai kimithikan. Pantos apo ti ida se mia istoselida stin ellada ta lene ntoves.
  5. kokacy10

kokacy10 New Member

6. kokacy10

kokacy10 New Member

Πήγα και πήρα τα καναρίνια την περασμένη πέμπτη (θα ανεβάσω φότο σύντομα) Είπα στον πετ σοπά ότι θέλω 1 ζευγάρι. Αυτός μου είπε ότι δεν ξέρει να τα ξεχωρίζει 100%. Τελος πάντον μου έδωσε τα 2 όταν πηγα σπίτι από τη πρώτη μέρα ξεκίνησαν να κελαηδούν όχι όμως τόσο δυνατά, έχω ακούσει ότι τα θυληκά δεν κελαηδούν αυτό είναι αλήθεια?Υπάρχει περίπτωση να είναι και τα 2 αρσενικά? Αν ήταν θα μάλλοναν ενώ αυτά είναι πολύ φιλικά και ήρεμα μεταξύ τους.
  7. xtriantaf

xtriantaf New Member

Απο τα πολυ λιγα που ξερω, ειναι οτι τα θυληκα κελαηδουν που λιγοτερο απο τα αρσενικα, αλλα θα πρεπει να περιμενεις λιγο καιρο μιας και αλλαξαν περιβαλλον. Τωρα για το αν τσακωνονται αν ειναι αρσενικα και τα 2, δεν μπορω να σου απαντησω.

Share This Page