Άγριο κουνέλι,HELP!!!!!!!!!

Discussion in 'Σχετικά με κουνέλια' started by Elena1992, Nov 29, 2015.

1. Elena1992

Elena1992 Member

Γεια σας , το αρσενικο κουνελι μου ( 3 μηνων ) εχει αγριεψει παρα πολυ . Δεν με αφηνει να τον παρω απο το κλουβι , με εχει γρατσουνισει σε απιθανα σημεια , σκαβει παντου κ.α τι να κανω ; Help!!!
  2. marich

marich Active Member

Και μενα μου τα εκανε χτυπά την γροθιά σου κάτω χωρίς να τον χτυπήσεις και μετα δοστου να μιρισει το χέρι σου !
  3. Elena1992

Elena1992 Member

Ενταξει θα το δοκιμασε και θα σε ξανα ενημερωσω.Ευχαριστω
    Υ.Σ.Αμα του δωσω να μυρισει το χερι μου θα με δαγκασει!
  4. marich

marich Active Member

Μπορει και ναι μπορει και οχι γιατί εμενα μια με δάγκωναι μια δεν μου εκανε τίποτα !
  5. Marina&Cookie

Marina&Cookie Active Member

Ετσι οπως ειναι μεσα στο κλουβι μπορειςνα βαζεις στο χερι σου τροφη και βλεπουμε...να μας κρατας ενημερους.!
  6. Elena1992

Elena1992 Member

Ενταξει ευχαριστω θα σας κρατω ενημερους!
  7. Elena1992

Elena1992 Member

Παιδια το δοκιμασα δεν γινεται τπτ τι να κανω;
  8. marich

marich Active Member

Λυπάμαι δεν ξερω ίσος να θέλει λίγη ώρα παραπάνω ίσος ομως !!!
  9. marich

marich Active Member

Λυπάμαι δεν ξερω ίσος να θέλει λίγη ώρα παραπάνω ωρα βόλτα ίσος ομως !
  10. Marina&Cookie

Marina&Cookie Active Member

Αρχισε να του μιλας γλυκα τωρα..το παραπανω ποστ μου ηταν λαθος,συγγνωμη..μετα αν το βλεπεις οσο του μιλας να τρωει να πινει νερο ή να ξαπλωνει σημαινει πως νιωθει ανεση μαζι σου με τα περνας στο σταδιο που σου ειπα πιο πανω..αν γινουν αυτα βλεπουμε(μην τα περιμενεις ολα αυτα σε μια μερα...) και κατι ακομα..ποσο καιρο το εχεις το κουνελι?(γενικα περιγραψε μας πως ηταν στο πετ σοπ ;) )
  11. Christy22

Christy22 New Member

Elena1992 νομίζω ότι το κουνελάκι σου θέλει να του δώσεις την "ελευθερία" να αποφασίσει πότε θα βγει από το κλουβί. Ενώ συνήθιζα, όταν ήταν μωράκι ο δικός μου, να τον βγάζω εγώ από το κλουβί, μία ωραία μέρα άρχισε να μου χτυπάει το πίσω πόδι και μου γρύλισε. Όταν έπαψα να τον σηκώνω για να τον βγάλω και απλά του άνοιγα το πορτάκι του κλουβιού, οι σχέσεις μας αποκαταστάθηκαν.
    Για το σκάψιμο δεν ξέρω τί να σου πω. Πού σκάβει; Είναι στη φύση τους. Θα σου πρότεινα να του αφιερώσεις ένα δικό του διάδρομο-χαλάκι ώστε να μπορεί να σκάβει και να ξύνει κι όταν το κάνει κάπου που δεν θέλεις εσύ, να τον παρακινείς να πηγαίνει στο δικό του χαλάκι.
  12. irina

irina Member

Elena1992 ποσες ωρες τον εχεις ελευθερο στο σπιτι?
  13. Elena1992

Elena1992 Member

Παιδια μμε μπερδεψατε θα αρχισω να απανταω στον καθενα μπας και τα ξεμπερδεψω.
    Υ.Σ Συγγνωμη που δεν εμπαινα τοσο καιρο ειχα πολυ διαβασμα , sorry!:(
  14. Elena1992

Elena1992 Member

marich ισως νομιζω πως ειναι απο αυτο γιατι τωρα που ειχαι διαβασμα ειχα 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΤΟΝ ΒΓΑΛΩ ΕΞΩ , ΤΟΝ ΚΑΗΜΕΝΟ!!!
  15. Elena1992

Elena1992 Member

1.)Δεν του μιλαω γλυκα
    2.)Οταν του μιλαω τρωει πινει και ξαπλωνει
    3.)το κουνελι το εχω 3 μηνες , το πηρα 3 εβδομαδων και τωρα ειναι τεσσερα .Δυστηχως τα κουνελακια εκει περα ζουν σε αθλια κατασταση, τα λυπαμαι!
  16. Elena1992

Elena1992 Member

Οπως ειπα και παραπανω εχω 2 εβδομαδες να το βγαλω και ισως θελει ενα δυνατο τρεξιμο το οποιο κανει τωρα.Επισης σκαβει στο κλουβι ,στο χαλι ,στο παπλωμα, παντου εκτος απο το πλακακι!
  17. Elena1992

Elena1992 Member

Συνηιθως 1 με 2 ωρες αλλα το φυσιολογικο νομιζω ειναι 3 με 4 ωρες οποτε προσπαθω!
  18. Elena1992

Elena1992 Member

κανεις;γιατι;
  19. marich

marich Active Member

Για πιο πράγμα ?
  20. marich

marich Active Member

Χωρίς παρεξήγηση πάντοτε !

Share This Page