Η κουκλα μου!!

Discussion in 'Εγώ είμαι ράτσας αλλά και φάτσας' started by Sofia, Jul 6, 2007.

1. Sofia

Sofia New Member

Ελπιζω να σας αρεσουν οι φωτογραφιες της :-D Την λενε Αυρα και σας στελνει φιλια!

.....

.....

......

2. pretts

pretts New Member

Η Αύρα!! Καλωσήρθες Σοφία μου, σας διάβαζα στο dogforum! Πολύ χαίρομαι που ήρθες και από τα μέρη μας!!

Η Αύρα είναι μια κούκλα!!!Τη χάζευα πάντα!!!

Καλές συζητήσεις να έχουμε!! :-D
  3. gikkat

gikkat New Member

ααααααααααα!!!
    είσαι η μαμά της Αύρας???
    είναι κούκλα!!! και οι photos απίστευτες!!!
    μήπως να σε προσλαμβάναμε κι εμείς ως φωτογράφο??? :-D
  4. Sofia

Sofia New Member

Σας ευχαριστω πολυ!!μην μου λετε πολλα καλα λογια γιατι δεν ξερετε τι χαζομαμα ειμαι με το καμαρι μου θα σας τρελλανω στις φωτογραφιες της :-D :-D
  5. gikkat

gikkat New Member

και ποιο το πρόβλημα???
    δεν βλέπεις εμένα??? τους έχω ταράξει... :-D
  6. noela

noela New Member

Κουκλάρα η Αύρα, και κορυφαίες οι φωτογραφίες σου!

:prayer:
  7. Sofia

Sofia New Member

Σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια!!να βαλω και την αδελφη της,την Καρυ να μην εχει παραπονο? :-D

Η Καρυ ειναι ενα ΠΑΝΕΞΥΠΝΟ σκυλι,9 χρονων,που ανεβαινει σε μηχανακια,κανει τσουληθρα,βουτιες απο βραχια,μπορεις να την βρεις μεσα στον νεροχυτη αν εχεις ξεχασει κανενα πιατο με αποφαγια ....απιστευτη!
    Ηταν ενα απο τα 9 κουταβακια που πεταξαν εξω απο το δημοτικο σχολειο της περιοχης μας.Οταν την βρηκαμε εμεις ηταν περιπου 30 ημερων, δευτερη φορα αφημενη στον δρομο απο τους γονεις του παιδιου που την βρηκε εξω απο το σχολειο του και την πηγε στο σπιτι του.
    Αυτα μας τα ειπαν οι γειτονες την ωρα που μαζεψαμε το κουταβακι.Ολα τα υπολοιπα αδελφακια της ξαναπεταχτηκαν στον δρομο απο τους γονεις των παιδιων :evil:

8. gikkat

gikkat New Member

να σου πω βρε Σοφία... η Αύρα είναι γομαράκι εεε??? πόσα κιλά??? γιατί μου φαίνεται τεράστια στις photos!!!

όσο για την Κάρυ είναι κι αυτή εκτός από κούκλα και τυχερή... επίσης, αν δεν ασχολείσαι επαγγελματικά με τη φωτογραφία να το κάνεις!!! να κάνεις πορτραίτα ιδιοκτητών με τους σκύλους τους!!! εγώ θα γίνω σίγουρα πελάτισσα!!! :-D
  9. Sofia

Sofia New Member

H Aυρα ειναι 45+κιλα!Εντεκα μηνων που την στειρωσα ηταν περιπου 32 κιλα,πιστευω οτι λογω της στειρωσης εγινε τοσο γομαρακι :-D ...αν και 32 κιλα για 11 μηνων μποξερ ειναι πολυ.
    Ο πατερας της ηταν πολυ μεγαλος!
    Δεν ασχολουμαι επαγγελματικα με την φωτογραφια αλλα την λατρευω,ειναι το χομπυ μου και ασχολουμαι πολυ!Μου αρεσει πολυ να βγαζω φωτογραφιες για φιλους και βεβαια τα σκυλακια που ειναι και η αδυναμια μου :-D
  10. gikkat

gikkat New Member

Πόσοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο???
    σίγουρα είναι θηλυκό???:-D
    τόσα κιλά φτάνουν τα αρσενικά!!! :roll:
  11. Sofia

Sofia New Member

χαχαχα λες να ηταν αρσενικο και με την στειρωση να μην μπορουμε να το καταλαβουμε πια? :lol: :lol: :lol: ναι ειναι τεραστια,σαν θηλυκο αμερικανικο μπουλντογκ :-D
  12. matilda

matilda New Member

Οχ μην της λές τέτοια και ζηλέψει γιατί βλέπω να πλακώνει την Ramone στις βιταμίνες να θεριέψει :-D
  13. gikkat

gikkat New Member

μπα δεν παίζει!!! το αγαπώ το κατσίκι μου έτσι όπως είναι!!!
    αλλά τα 45 κιλά σε θηλυκό boxer δεν μπορώ να τα ξεπεράσω!!! είναι γιγαντούλα!!! :-D
  14. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Κούκλες οι νταρντάνες σου! Αλλά παιδιά επιτρέψτε μου να έχω αδυναμία στην Κάρυ! Λατρεύω τα λυκοσκυλοειδή (έγραψα πάλι η φιλόλογος!)! Σοφία, πάντως εγώ σε πληρώνω για να φωτογραφήσεις τα μωρά μου!
  15. Sofia

Sofia New Member

Κριμα που ειμαστε μακρια αλλιως ευχαριστως θα τα φωτογραφιζα (εννοειται χωρις πληρωμη) :wink: Οταν συνδιαζονται οι δυο αγαπες μου,φωτογραφια και σκυλακια ειναι το καλυτερο μου! :-D

Θα βρω παλιες φωτογραφιες της που εχω με την φιλη της την Τζιλτα,ενα θηλυκο μποξερ 28 κιλα και θα δεις την διαφορα που εχουν :-D
  16. RINIO

RINIO New Member

Καλα δεν εχω λογια!!
    Η αυρα σου ειναι κουκλαρα!!!
    Να σου πω την αληθεια και γω για μπουλντογκ το περασα στην αρχη μετα που ειπε η gikkat πως ειναι τεραστια το παρατηρησα πως ειναι καπως μεγαλη για μπουλντογκ.
    Απο περιεργεια, ειναι καποια ρατσα μποξερ?
    Δεν εχω ξαναδει ασπρο μποξερ!!
  17. Sofia

Sofia New Member

Σε ευχαιριστω!! :) Τα μποξερ σαν φυλη ειναι μια,αλλα υπαρχουν "τυποι"Τα ευρωπαικα(Αγγλια) μεσαιου τυπου,τα αμερικανικα ειναι έλαφρυ τυπου και τα βαρια σε χωρες οπως η Ρουμανια,Ισπανια.
    Εχουν διαφορα μεταξυ τους και στα σωματα και στα κεφαλια τους.

Εδω στο λινκ βλεπουμε την διαφορα μεταξυ των 3 τυπων μποξερ
    http://www.worldwideboxer.com/style.html

Εδω ειναι τα ευρωπαικου τυπου που φαινεται καθαρα ποσο πιο κοντο ειναι το ρυγχος τους
    http://www.worldwideboxer.com/HEADS.html
    Use &Canada
    http://www.worldwideboxer.com/HEADS7.html

Λευκα πραγματικα δεν βλεπεις πολλα,γιατι μεχρι πριν λιγα χρονια οι εκτροφεις εκαναν ευθανασια στα λευκα κουταβακια με την γεννηση τους.
    Τωρα εχει αλλαξει και τα δινουν με τον ορο να μην ζευγαρωσουν αργοτερα.
    Το λευκο χρωμα αν ειναι πανω απο το 1/3 της εκτασης του δερματος θεωρειται εκτος προτυπου φυλης και δεν αναγνωριζετε στις εκθεσεις.
  18. maraki!

maraki! New Member

Τα παιδάκια της ΝΙVA2GR είναι λίγο πιο..... μικρά σε μέγεθος και λίγο πιο.... πως να το πω? Διαφορετικά σε όψη!!

Είναι γλυκούλια χαμστεράκια :lol: :lol: :lol: !!!

Μαρία
  19. Sofia

Sofia New Member

αααα χαμστερακια!και αυτα μου αρεσουν πολυ,εχω και μακρο φακο :lol:
  20. Marianthy

Marianthy New Member

Σοφία αυτό κι αν είναι πρόκληση! Είναι πολύ δύσκολο να φωτογραφήσεις ένα χάμστερ που τρέχει σαν παλαβό!!! :lol:

Share This Page