Η κουκλα μου!!

Discussion in 'Εγώ είμαι ράτσας αλλά και φάτσας' started by Sofia, Jul 6, 2007.

1. sdoup

sdoup New Member

το πάρκο είναι ανεβαίνοντας την Αλιμου απο Ποσειδώνος,αριστερα στο 2ο ή 3ο φαναρι.(και παλι αριστερα στο στενό).Πριν το CARFOUR.Η περιοχή εκει λεγεται ΠΑΝΙ.
    ειναι μια μεγάλη έκταση στην πλαγιά του βουνού και είναι τέλειο για σκυλοβόλτες!!αλλα και για τις δικές μας βόλτες!
  2. Sofia

Sofia New Member

Ακριβως πισω απο το Jumbo στην Αλιμου.Πηγαινεις καθολου εκει?πραγματικα ειναι τελειο για βολτες!
  3. Sofia

Sofia New Member

Ηταν μερες που δεν ειχα παει στο παρκο και σημερα το πρωι που πηγα δεν ειδα ουτε ενα απο τα αδεσποτα που ειναι χρονια εκει,βρηκα ενα κυριο που κανει καθημερινα βολτα και μου ειπε οτι την περασμενη βδομαδα το ενα θηλυκο απο τα αδεσποτα δαγκωσε 3 ανθρωπους και εγινε μηνυση (σε ποιον? :? )και ο Δημος καλεσε και τα πηγαν ολα στο Κορωπι ...ασυλο αδεσποτων ειναι εκει?Τι δουλεια εχει ο δημος Αλιμου με το Κορωπι?

Το ροτβαιλερ ζητηθηκε να υιοθετηθει και θα μεινει για 10 μερες στο Κορωπι να γινουν εξετασεις και μετα θα το δωσουν.
    Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι σκυλια που ζουνε χρονια εκει χωρις να εχουν πειραξει ποτε κανενα τα κλεινουν σε ασυλο?

Το θηλυκο που οντως ηταν επιθετικο προς τα αλλα θηλυκα και τους ανθρωπους ηταν λογω φοβου,ποιος ξερει τι ειχε περασει γιατι δεν πλησιαζε πολυ κοντα αλλα γαυγιζε και γριλιζε απο αποσταση ασφαλειας,αναρωτιεμαι θα γινει κατι γιαυτο με εκπαιδευση απο την υπηρεσια που το πηρε και να δωθει μετα για υιοθεσια η θα μεινει για παντα στο ασυλο σαν επιθετικο?
    Υπαρχει περιπτωση να του κανουν ευθανασια?

Τα αλλα δεν πειραζαν κανενα,ουτε ανθρωπο ουτε σκυλι,και αφου δεν υπαρχουν σπιτια για ολα τα αδεσποτα γιατι δεν τα αφηναν εκει που περνουσαν καλα ολα μαζι?
  4. aggeliki

aggeliki New Member

Σοφια,πρεπει οπωσδηποτε να παρεις τηλεφωνο εκει,για να μην σου πω οτι πρεπει να πας απο εκει,ναι υπαρχει μεγαλη περιπτωση να του κανουν ευθανασια,πρεπει να κανεις κατι γρηγορα!ελπιζω να μην κανουν τιποτα στα αλλα δυο! :?
  5. Sofia

Sofia New Member

Ναι αλλα που να παρω τηλεφωνο? :? Δεν ξερω τιποτα αλλο περα απο αυτο που μου ειπε αυτος ο κυριος που δεν ειχε καμμια σχεση με τα αδεσποτα..τι ειναι στο Κορωπι ασυλο? :?
  6. aggeliki

aggeliki New Member

ειναι η φιλοζωικη κορωπιου,το τηλεφωνο ειναι 210 6020202,210 6626061.κατσε να βρω το site και το βαζω

www.filozoiki.gr
    δεν εχουν ακουστει και πολυ καλα πραγματα(ρωτα την irene),....
  7. Sofia

Sofia New Member

Σε ευχαριστω παρα πολυ για τα τηλεφωνα!!
    Πηρα στο Κορωπι και εκει μου ειπαν οτι τα εχουν τα σκυλια και μου εδωσαν το τηλεφωνο της υπεθυνου για τα αδεσποτα στον Αλιμο και μου ειπε οτι πρεπει να μεινουν 21 ημερες υποχρεωτικα στο ασυλο και μετα να δωθουν για υιοθεσια.
    Ευτυχως μου απεκλεισε την πιθανοτητα να γινει ευθανασια,θα το τρεναρουν οσο μπορουν μεχρι να βρεθουν σπιτια για τα σκυλια,που μου ειπε οτι ειναι δυσκολο,και θα δουν μετα τι θα κανουν,παντως η ευθανασια αποκλειεται ευτυχως!Ρωτησα αν γινεται να ξαπανε στο παρκο αλλα δεν μπορουν να τα αφησουν εκει γιατι ειχαν πολλα παραπονα απο κατοικους.
    Εχουν παρει το ροτβαιλερ,το μαυρο το θηλυκο που ηταν επιθετικο,και το κανελι με ασπρο που ειναι σε αυτη την φωτογραφια http://www.dpgr.gr/usergalleries/albums ... 7464hh.jpg
  8. aggeliki

aggeliki New Member

να περνεις συχνα τηλεφωνο,μην επαναπαυτεις!μηπως να εβαζες και εσυ καμια αγγελια?
  9. joan

joan New Member

Εγώ θα σου πρότεινα να πας και από εκεί να ελέξεις την κατάσταση από κοντά. Σίγουρα δεν θα σου πουν αν της κάνουν ευθανασία. Μου φάινεται πολύ δύσκολο να δωθεί για υιοθεσία.
  10. aggeliki

aggeliki New Member

συμφωνω,σιγα μην σου το πουν... :(
  11. Sofia

Sofia New Member

Στο Κορωπι δεν δινουν καμμια πληροφορια για τα σκυλια,αλλα δινουν το τηλεφωνο της κ.Μουτσατσου που ειναι υπευθυνη του Δημου Αλιμου για τα αδεσποτα.
    Σε επικοινωνια μαζι της μου ειπε οτι οσο ο δημος πληρωνει τα σκυλια θα μενουν εκει,δηλαδη δεν ειναι υπευθυνοι για το τι θα γινει η φιλοζωικη στο Κορωπι αλλα ο δημος Αλιμου,αν καποιος ζητησει τα σκυλια για υιοθεσια θα πρεπει να ερωτηθει πρωτα η υπευθυνη του δημου Αλιμου και μετα να τα δωσουν,διαφορετικα δεν μπορουν να κανουν τιποτα οι ιδιοι,ειναι σαν να τα εχουν αφησει σε πανσιον μεχρι να περασουν οι 21 μερες και να δωθουν για υιοθεσια διαφορετικα θα συνεχισουν να πληρωνουν μεχρι να βρεθει μια λυση η οποια λυση με διαβεβαιωσαν οτι δεν θα ειναι η ευθανασια.

Απο τις ερωτησεις και της τηλεφωνητριας στο ασυλο αλλα και την κ.Μουτσατσου καταλαβα οτι δεν ειναι τα μονα αδεσποτα του δημου Αλιμου που εχουν εκει,προφανως ο δημος συνεργαζεται με το Κορωπι,αλλα τα σκυλια μενουν "ιδιοκτησια"του δημου και αυτοι παιρνουν και τις αποφασεις τι θα γινουν τα σκυλια.
    Θα την ξαναπαρω τηλεφωνο οταν οι μερες της υποχρεωτικης καραντινας τελειωνουν για να ρωτησω τι γινεται
  12. Marin

Marin Administrator

Σίγουρα ευθανασία θα κάνουν, στο λέω σίγουρα αυτό. Έχουν το ελεύθερο στα επιθετικά να κάνουν ευθανασία και οι Δήμοι και η Φιλοζωϊκή.

Μαρίνα
  13. Marin

Marin Administrator

Να ξέρεις ότι η Φιλοζωϊκή δεν έχει χώρους για φιλοξενία. Πρέπει να επιστρέφει τα ζώα, δε νομίζω να έχει κάνει συμφωνία με Δήμο να τα παίρνει για πάντα. Στείλε μου pm να σου πω τι να κάνεις.

Μαρίνα
  14. aggeliki

aggeliki New Member

Σοφια,τι εγινε τελικα με τα σκυλια?γυρισαν πισω στο χωρο?πηγες τα ειδες?
  15. Sofia

Sofia New Member

Δυστυχως δεν υπαρχει περιπτωση τα σκυλια να γυρισουν πισω στο χωρο,θα παραμεινουν στο Κορωπι εως να υιοθετηθουν
  16. aggeliki

aggeliki New Member

τα εχεις δει ομως,ειναι καλα??
    γιατι δεν τα προωθεις και εσυ με αγγελιες παντου?κριμα ειναι... :(
  17. Sofia

Sofia New Member

Πηρα τηλεφωνο πριν λιγες μερες να δω τι γινεται και ηταν στο εξωτερικο η υπευθηνη,θα γυρισει στις 8 Ιανουαριου και θα παρω παλι να δω αν υιοθετηθηκε καποιο απο αυτα,το ροτβαιλερ το ειχαν ζητησει απο την αρχη και εμεινε μεσα μονο για τις μερες της καραντινας
  18. Sofia

Sofia New Member

Τα νεα ειναι πολυ καλα για αυτα τα σκυλακια,το αρσενικο ροτβαιλερ βρηκε σπιτι στο Π.Φαληρο,το αρσπρο-κανελλι ηταν τσιπαρισμενο και πηγε παλι στο σπιτι του και το θηλυκο ειναι παλι στον Αλιμο μαζι με αλλα αδεσποτα σε περιφραγμενο χωρο και οσο παει η συμπεριφορα του γινεται καλυτερη,περιμενω φωτογραφια του στο e-mail μου για να το βαλουμε στις αγγελιες
  19. RINIO

RINIO New Member

Πολυ ευχαριστα νεα!!!!
    Αντε να βρει και το τριτο ενα καλο σπιτακι!!!
  20. aggeliki

aggeliki New Member

ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!! :-D

Share This Page