Κακοποιημένος σκύλος σκελετωμένος τρώει επιτέλους !!!

Discussion in 'Διάφορα Άρθρα' started by rolas21, Aug 14, 2016.

1. rolas21

rolas21 New Member

Τον βρήκα σε αγροτική περιοχή.Είναι θυληκός και μόλις είχε γεννήσει 3 κουτάβια.
    Το ένα δυστυχώς το πάτησα με το τρακτέρ.
    Τα άλλα 2 κουταβάκια είναι σε άψογη κατάσταση, σε αντίθεση με τον ίδιο που ήταν αποστεωμένος. Άσχημη εντύπωση που έκανε επίσης το ότι στην δεξιά πλευρά του είχε επουλωμένες πληγές από κυνηγετικά σκάγια. Σε περιοχή που δεν υπάρχουν θηράματα στο έδαφος παρά μόνον πουλιά... Στο βίντεο είναι η δεύτερη φορά που τον ταίζω.
    Την πρώτη φορά είχα πάει για αγοτικές εργασίες στην περιοχή και με πλησίασε εντελώς υποταγμένος σαν να με εκλιπαρεί για τροφή. Κοντά του είχε και τα 2 κουτάβια. Πραγματικά ήταν κάτι πολύ δυνατό και που θα συγκινούσε ακόμα και τον πιο σκληρό άνθρωπο.
    Το ένα από τα δυο κουτάβια το έδωσα σε μια οικογένεια.
    Το άλλο όποιος θέλει και είναι στην αργολίδα ή κοντά να μου στείλει μήνυμα να του δώσω τον αριθμό μου. Έχω και φωτογραφίες του, πως τις ανεβάζω όμως;
    marich likes this.
  2. marich

marich Active Member

Μπράβο για την καλή σου πράξη !!!!!!!
    rolas21 likes this.
  3. rolas21

rolas21 New Member

Ευχαριστώ πολύ και να σαι καλά!! Όλοι το ίδιο θα κάναμε.
    Μακάρι να έδινα και το άλλο το κουταβάκι.
    Θα την βρούμε την άκρη όμως και όποιος θέλει και είναι από αργολίδα ή κοντά ας μου στείλει μνμ.
    Αύριο που θα έχω τον ειδήμονα τον ξάδερφο μου (χαχαχα) θα ανεβάσω και φωτογραφίε.
    Έχψ βάλει και στο facebook, έχω πει και σε γνωστούς από εδώ και από εκεί.
    Θα την βρούμε την άκρη.
  4. lara 28.2.14!

lara 28.2.14! Active Member

μπραβο!!!!!πως ειναι το σκυλακι;
    rolas21 likes this.
  5. rolas21

rolas21 New Member

Ευχαριστώ πολύ! Τελικα έδωσα και τα δύο κουτάβια για υιοθεσία.
    Η μάνα αφού της πήρα το δεύτερο κουτάβι, για 2 μέρες πήγαινα την τάιζα και όλα μια χαρά.
    Δυστυχώς τις επόμενες μέρες όμως δεν εμφανίστηκε και το σημείο που της άφηνα το φαί ήταν ανέπαφο.
    Δεν ξέρω αλλά το μυαλό μου πάει στο κακό.
  6. lara 28.2.14!

lara 28.2.14! Active Member

λυπαμαι πολυ. μαλλον αναζηταει τα κουταβια της

Share This Page