"Καλλιτέχνης"... (Υπογράψτε!)

Discussion in 'Ρίξε Ανακοίνωση' started by aggeliki, Oct 16, 2007.

1. TAKAROS

TAKAROS New Member

πολυ καλο :cry: :cry: :cry:

υ.γ.τα κεφαλαια με κουρασαν λιγο αλλα δεν πειραζει.
  2. vOOz

vOOz New Member

Ο "καλλιτεχνης" στην θεσ/νικη!

Εχω καιρο να μπω εδω, και δεν ξερω αν εχει αναφερθει ξανα (εαν εχει - διαγραψτε το και σορρυ απο μενα). Μου ηρθε το παρακατω email και σκεφτηκα πως εδω ειναι το καταλληλο μερος που πρεπει να το προωθησω!

Το 2007 ,ο Guillermo Vargas Habacuc, ένας ξεφτιλισμένος 'καλλιτέχνης' , πήρε ένα αδέσποτο σκυλί, το έδεσε με ένα κοντό σχοινί στον τοίχο μιας Γκαλερύ 'τέχνης' και το άφησε να πεθάνει αργά απο την πείνα και τη δίψα: Για αρκετές μέρες, ο δημιουργός αυτής της απίστευτης βαρβαρότητας και οι επισκέπτες αυτής της Γκαλερύ 'τέχνης' στάθηκαν απαθείς θεατές της αγωνίας του δύστυχου ζώου,μέχρι που τελικά πέθανε από την εξάντληση αφού πρώτα βίωσε μια επίπονη, παράλογη και αδιανόητη δοκιμασία.
    Το Σάββατο 17 Μαίου το ίδρυμα τεχνών και πολιτισμού Θεσσαλονίκης καλεί τον ''καλλιτεχνη'' που άφησε ένα σκυλί να πεθάνει στο δωμάτιο μιας γκαλερύ προκειμένου να μας δικαιολογήσει το έργο του!!(εκ των υστέρων δεν το παραδέχτηκε και είπε πως αφέθηκε εκεί για τρεις ώρες).
    Αυτοί οι ξεφτιλισμένοι έχουν το θράσος να καλούν αυτό το κτήνος που δολοφόνησε το κακόμοιρο σκυλάκι για να μας πει τι?πως διέπραξε τη δολοφονία?
    Η υπεύθηνη του ιδρύματος έλεγε κατι αστεία περι δικαιώματος στην καλλιτεχνική έκφραση και περι φιλοζωικών συμβολισμών που κρύβει το έργο του. το θεωρώ πρόκληση απο πλευράς του ιδρύματος να καλεί αυτόν τον σαδιστή υπάνθρωπο για να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα.να του επιφυλάξουμε την υποδοχή που του αξίζει!
    να υποφέρει τα ίδια και χειρότερα
    Προωθήστε το όπου μπορείτε να συντονίσουμε τη δράση μας.
    Ας του δώσουμε κάτι απο αυτό που του αξίζει !
  3. Dimitra94

Dimitra94 New Member

Ο ''καλλιτεχνης''(που μονο καλλιτεχνης δεν ειναι δλδ)δεν παει καθοοοολου καλα..!Πηρε ενα αμοιρο αδεσποτο ζωακι απο τον δρομο και το βασανισαι μεχρι να ψοφησει..!Δεν παει καλα ο κοσμος εχουμε τρελαθει τελειως..!α!και ουδεν σχολιον για αυτους που κοιταγαν το κοημενο το σκυλακι και δεν κανανε τπτ.....! :cry: :( :evil:
  4. Δάφνη

Δάφνη New Member

Γεια σας. Είχα καιρό να γράψω εδώ αλλά είπα να περάσω μια βόλτα. Τελικά τι έγινε με αυτόν τον τύπο; Έμαθε κανείς την πραγματική ιστορία; Πολύ θα θελα να ξέρω. Διότι μου ήρθε κι άλλο ένα e-mail για κάτι "bonsai kittens" το οποίο έχει και να υπογράψεις petition κιόλας, και είναι φυσικά μια κακογουστη φάρσα.
  5. Δάφνη

Δάφνη New Member

Επειδή γενικά δεν μου αρέσει να με κοροϊδεύουν μές στα μούτρα μου, συνεχίζω να ψάχνω το θέμα του Guillermo Vargas Habacuc και, λόγω της περιορισμένης προσβασιμότητας στον ίδιο ή σε συνεργάτες του, τα μόνα στοιχεία που έχω βρει είναι τα εξής:
    Η μόνη πραγματικά εξακριβωμένη πληροφορία είναι ότι ο Βάργκας χρησιμοποίησε ένα σκελετωμένο αδέσποτο σκυλί ως έκθεμα για το έργο του με τίτλο "Είσαι ό,τι τρως". Μέχρι τώρα δεν έχει εξακριβωθεί καμία άλλη πληροφορία από αυτές που αμέσως διαδόθηκαν στο Διαδίκτυο σχετικά με το βασανισμό και της στέρησης τροφής που υποτίθεται ότι οδήγησε στο θάνατό του.
    Ακόμη και οι δημοσιογράφοι που ασχολήθηκαν με το θέμα, δεν μπόρεσαν να βρουν τι πραγματικά έγινε.
    Και η έρευνα (η δική μου τουλάχιστον) συνεχίζεται!
  6. Δάφνη

Δάφνη New Member

Share This Page