Κανόνες εστίας???

Discussion in 'Ρωτήστε, Απαντάμε... αλλά μη βιάζεστε!' started by Keity, Jun 19, 2007.

1. Keity

Keity New Member

Γεία παιδια...Το ξέρω χάθηκα αλλα ανάθεμα οι εξετάσεις....

Μόλις τελείωσα τις πανελλαδικές και περιμένω τα αποτελέσματα..Καλώς έχοντων των πραγμάτων έχω περάσει αλλα το κακό είναι οτι πρέπει να μπώ σε εστία για τουλάχιστον ένα χρόνο...
    Τώρα θα μου πείτε που είναι το πρόβλημα..Το πρόβλημα βρίσκεται στο γεγονός οτι θέλω να πάω το αστεράκι μου,τον σκυλάκι μου τον Coockie,μαζί μου και δεν ξέρω,αν και υποθέτω πως οχι,αν οι εστίες επιτρέπουν την πααμονή κατοικιδίων στα δωμάτια των ενοίκων.
    Ο σκύλος είναι δικός μου και έχω φοβερό δέσιμο μαζί του ξέρω οτι οι γονείς και η αδερφή μου δεν θα του παρέχουν την φροντίδα την δική μου γι'αυτό και θα ανυσηχώ πολύ εάν τον αφήσω πίσω....

Ευχαριστώ προκαταβολικά....
  2. dafni

dafni New Member

Μόνο αυτό βρήκα μια ματιά που έριξα δεν βρήκα κάτι για ζώα.. διαβασέ το καλύτερα μήπως αναφέρει κάτι..
    http://www.my.ein.gr/Files/kanonismos.pdf

Ααα και συγχαρητήρια και καλή ξεκούραση! :-D
  3. atakas

atakas New Member

Sxedon sigoura stin Ellada alla kai stin Agglia pou exo psa3ei (glaskovi) den dexontai skilakia sto University Area olokliro. Tora an vreis kapoia estia pou mporeis na ton pareis prepei na to diloseis kai na meineis se eidiko domatio ( etsi mou exoun pei) makari na vreis akri. Ena mail stin Grammateia tou Panepistimiou pou tha pas tha se voithisei para poli
  4. aristea

aristea Active Member

Κeity σου εύχομαι καλά αποτελέσματα.
    Ανεξάρτητα με το αν δέχονται σκυλιά ή όχι σκέφτηκες εαν το σκυλάκι σου θα παιρνάει καλύτερα στην εστία ή στο σπίτι έστω και με λιγότερες φροντίδες?
    Εσύ θα λείπεις αυτό πως θα νιώθει μόνο του και σε καινούργιο περιβάλλον?
    Καταλαβαίνω το δεσιμό σου μήπως όμως να το ξανασκεφτείς?

Φιλικά

:)
  5. fwteinh

fwteinh New Member

οντως αυτο που λεει η Κωνσταντινα ειναι αυτο που σκεφτηκα κ εγω.αποσο γνωριζω οι χωροι στις εστιες δεν ειναι ευρυχωροι ουτε για σκυλια ουτε για ανθρωπους :( !και αν προσθεσεις σε αυτο οτι θα λειπεις πολλες ωρες...το σκυλακι θα νοιωθει μοναξια απο την απουσια σου και την ελλειψη χωρου
  6. pretts

pretts New Member

Διαφωνώ.Το σκυλάκι θα είναι καλύτερα μαζί σου. Άλλωστε από τα καλά της φοιτητικής ζωής είναι ότι μπορείς να παίρνεις μαζί σου το ζωάκι σου σχεδόν παντού και καταλήγει να είναι η μασκότ όλης της παρέας!
    Πάντως αν είναι να μπεις εστία μόνο τον πρώτο χρόνο ,άστο καλύτερα για τόσο τουλάχιστον σπίτι. Να προσαρμοστείς,να βρεις τους ρυθμούς σου ,να κάνεις τις παρέες σου και μετά να το φέρεις να τους γνωρίσει :-D !
    Καλές σπουδές!
  7. Keity

Keity New Member

Ευχαριστώ παιδιά,αύριο βγαίνουν τα αποτελέσματα οπότε θα σας ειδοποιήσω....
    Και εγώ το σκέφτομαι καιρό τι θα ήταν καλύτερο για τον μικρό και κατέληξα οτι είναι καλύτερα να είναι μαζί μου.
    Η γιαγιά μου λόγω αυλής τον αφήνει να βγαίνει μόνος του γεγονός που σιχαίνομαι όταν το κάνει γιατί είναι εύκολο να βγεί στον δρόμο,εγώ φροντίζω για τις βόλτες το φαγητό το νερό τα εμβόλια αν τον αφήσω οι δικοί μου θα τον παραμελήσουν και δεν θέλω να πάθει κάτι όσο θα λείπω...

dafni οσο για την σελίδα την διάβασα αναλυτικά και ούτε εγώ είδα να λέει κάτι.
    Όσο για το e-mail ας μάθω πρώτα που ακριβώς πέρασα και πράττω αναλόγως...
  8. fwteinh

fwteinh New Member

για να το παρει παντου θα πρεπει πρωτα να μπει σε μεσο συγκοινωνιας :?
  9. Keity

Keity New Member

Για τα μέσα μεταφοράς έχω ενημερωθεί ήδη και τα κατοικίδια επιτρέπονται σχεδόν σε όλα τα μέσα μεταφοράς εφόσον βρίσκονται στο κλουβί μεταφοράς τους...

Καλά πάντως ο δικός μου μάλλον η κατάρα της παρέας θα γίνει γιατί είναι νευρικός(εγώ φταίω το ξέρω τον παρακακόμαθα απο μικρο και τώρα δεν συμμαζεύεται....)
  10. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Ti egine me ta apotelesmata?
  11. dora

dora New Member

Αχ, ναι!!! για πες μας!!! :)
  12. Keity

Keity New Member

ΠΕΡΑΣΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p (Το παράκανα με τις φατσούλες το ξέρω αλλα δεν μπορώ να κρατηθώ....)

Έβγαλα στο πρώτο πεδίο(θεωρητικής)15,342 ενώ στο τρίτο(θετικό) 14,696...
    Εντάξει παιδαγωγικά που ήθελα δεν πιάνω αλλά πιάνω ένα κάρο σχολές που ούτως ή άλλως τις ήθελα.....
    Παιδιά είμαι ΠΑΡΑ πολύ χαρούμενη σήμερα......
  13. RINIO

RINIO New Member

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΣΤΟ CLUB ΤΗΣ ΦΟΙΤΗΤΙΚΗΣ ΖΩΗΣ!!!!!!!!! :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :p :p :p :p
  14. Zaharenia

Zaharenia New Member

Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :smt041
  15. *Alondra*

*Alondra* New Member

sygxarhthria breeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!! :-D
  16. Keity

Keity New Member

Ευχαριστώ πολύ καλώς το βρήκα.......
    Εάν περάσω αθήνα ή θεσσαλονίκη ή τελος πάντων οποδήποτε οπου υπάρχει κάποιος απο εσάς θα ήθελα να τον γνωρίσω......
  17. Zaharenia

Zaharenia New Member

Κρήτη παίζει να περάσεις????αν ναι θα τα πούμε σίγουρα!!!και αν πάρεις και το σκυλάκι σου θα τα βγάλουμε παρέα βόλτα!!!! :partyman:
  18. Keity

Keity New Member

Έχω δηλώσει πολλές σχολές στην Κρητη οπότε κατα πάσα πιθανότητα να με περιμένετε.......
    (Αυτό ακούστηκε σαν απειλη :twisted: :twisted: )
    Και για να επανερχόμαστε στο θέμα περιμένω τώρα τις βάσεις για να δώ που πέρασα μετά θα επικοινωνήσω με την σχολή και θα μάθω εάν μπορώ να πάρω τον μικρό μαζί μου......
    Εάν δεν γίνεται μπορώ να βγάζω τον δικό σου βόλτα??????
  19. Zaharenia

Zaharenia New Member

Εάν δεν γίνεται μπορώ να βγάζω τον δικό σου βόλτα??????[/quote]

χαχαχαχαχαχα!!!!!!!ναι,βέβαια!!!!πολύ ευχαρίστως!!!!!! [smilie=happy.gif]
    μακάρι πάντως να μπορέσεις να πάρεις και το μικρούλι σου μαζί!!!!
    άντε...εύχομαι τα καλύτερα!!!!!!! :smt023
  20. Keity

Keity New Member

Ευχαριστώ zaharenia......
    Τώρα μόλις βγούν οι βάσεις θα σας ειδοποιήσω.....

Share This Page