Κόκκινα σημάδια!

Discussion in 'Τσίου - Σχετικά με τα πτηνά' started by kokacy10, Jul 19, 2007.

1. kokacy10

kokacy10 New Member

Όταν ξύπνησα το πρωί πήγα να βάλω φαγητό στους παπαγάλους μου και αντίκρησα πάνω στις φωλιές κόκκινα στίγματα άλλα πολύ μικρά και άλλα ίσα με τα κακά τους. Εν το μεταξύ προχθές τους έδωσα μια κόκκινη τροφή την οποία έδωσα στα καναρίνια και στα lovebirds όμως δεν είδα καυόλου κόκκινα στίγματα. Επίσης ενώς παπαγάλου το ράμφος του ήταν λίγο σπασμένο και πάνω στο πόδι ενός άλλου υπήρχε κάτι σαν το αίμα ενώ κοντά στο κλουβί είδα ΄μια μεγάλη κηλίδα αίματος. Υπάρχει περίπτωση να ευθήνονται οι γάτοι μου για όλο αυτό γιατί πριν μια βδομάδα είχα δώσει την ίδια τροφή στα πουλιά χρώματος πράσινο αυτή τη φορά. Δεν ξέρω τι έγινε και φοβάμε μήπως έχουν πάθει κάτι οι παπαγάλοι μου πάντος για καλό και για κακό δε θα τους ξαναδώσω αυτή τη τροφή.
  2. christinaa

christinaa New Member

mporei oi gates sou na thelan na dokimasoun. kai egw tous dinw trofi kai vitamines gia ta poulia alla oxi afti pou xromatizei. ta kokina stigmata mipos itan psires? oi psires ton papagalon einai kokkines kai mikroskopikes.episeis gia to aima mporei aplos na magkosan kapou sto klouvi. telika ti egine?
  3. kokacy10

kokacy10 New Member

Τελικά σταμάτηδσα να δίνω αυτή τη τροφή και έτσι τα στίγματα εξαφανίστηκαν. Το δεδομένο να είναι ψήρες το απέκλεισα αμέσως καθώς τα σημάδια ήταν ίσα με τα κόπρανα των παπαγάλων. Το θέμα αυτό το έκανα και στο http://www.kanarini.com και μου είπαν πως ήταν φυσικό καθώς τους έδωσα τις βιταμίνες που δίνουν στα καναρίνια για να κοκκινίσουν.
  4. christinaa

christinaa New Member

egw pernw trofi alla oxi afti pou ta xromatizei kai anamigneiw tin kokkini me ti kitrini gia na min pernoun xroma katholou.

Share This Page