κοβουν-αφαιρουν κυνοδοντες?

Discussion in 'Συζητήσεις / Ερωτήσεις / Δράσεις μελών κάτω των 15' started by nikos_x, Feb 29, 2008.

1. nikos_x

nikos_x New Member

αληθευει οτι καποιοι αφαιρουν-κοβουν τους κυνοδοντες απτα σκυλια τους???μ το ειπαν σημερα κ μ φανηκε κουφο!!!και αν το κανουν, για ποιο λογο???δεν ειναι σαν να αφηνουν ''ανυπερασπιστα'' τα σκυλια τους???

Νικος, :roll:
  2. aggeliki

aggeliki New Member

μονο κυνοδοντες?εγω εχω ακουσει να βγαζουν τα νυχια της γατας τους για να μην γραντζουνανε,να κοβουν τα αυτια απο τα σκυλια και τις ουρες και τις φωνητικες χορδες για να μην γαυγιζουν!θελεις και αλλα... :-x
  3. nikos_x

nikos_x New Member

Για τα αυτια και την ουρα ηξερα,αλλα για τα δοντια μ φανηκε πολυ περιεργο... :? ακου να βγαλουν τα νυχια της γατας!!!!ειναι το οπλο της!η σιγουρια της!
  4. kokacy10

kokacy10 New Member

Είναι πραγματικά φρικτά πράγματα.... :(
  5. nikos_x

nikos_x New Member

ρε παιδια σημερα πηγα στο πετ σοπ της γειτονιας μ(ναι πουλαει ζωα),και ειχαν παραλαβη.
    παω στο ταμειο και κοιταξα της γυαλες με τα ζωα,και βλεπω ενα γατακι σιαμ χωρις ουρα! :oops:
    λεω στη κοπελα στο ταμειο,''ειχε ατυχημα ?τωρα αυτο τι θα το κανετε?'',εγω νομιζα οτι θα πιαστηκε πουθενα στη μεταφορα και κοπηκε! κ μ λεει ''οχι ,ειναι σιαμ!ετσι τα πουλανε αυτα''!!! :smt103 εμεινα...οτι θα πουλαγανε γατα χωρις ουρα δν το περιμενα!!!για τη γατα ειναι εργαλειο οπως ξερουμε...να δω ποιος παλαβος θα παρει το γατακι αυτο.το λυπηθηκα.
    εχε χαρη π το πετσοπ π δεν πουλαει ζωα ειναι μακρυα αν πας με τα ποδια,αλλιως... :evil: :evil: :evil:
  6. παναγια μου :evil: ελεος . για τους σκυλους το ηξερα για τς γατες το ακουω πρωτη μου φορα
  7. sakura

sakura New Member

declawing - απαγορευεται στην ευρωπη, ειναι απολυτα νομιμο στην αμερικη. Δεν βγαζουν τα νυχια, αλλα ολο το κοκκαλακι με το νυχι μαζι. Οτι χειροτερο για μια γατα. Στην τελικη αν τους ενοχλουν τα νυχια της γατας και δεν μπορουν να την εκπαιδευσουν, ας τις τα κοβουν. Για αυτο με τους κυνοδοντες δεν το εχω ακουσει. Τραγικο.
  8. zusje

zusje New Member

Είσαι σίγουρος ότι ήταν Σιάμ και όχι Bobtail;;;Αν ήταν Σιαμ ο θεός να μας βοηθήσει αν αρχίζουμε να κόβουμε και τις ουρές από τις γάτες!!!Το θεωρώ που το θεωρώ φριχτό σε σκυλιά,αν είναι να ξεκινήσουμε και με τις γάτες...Όσο για τους κυνόδοντες,ναι το είχα ακούσει(όπως και για το declawing) τώρα τι να πω...αυτός που τα κάνει όχι κτηνίατρος,ούτε άνθρωπος δε θα έπρεπε να λέγεται(βέβαια μας έχει τύχει να φέρουν κουτάβι που είχαν κόψει και μόνοι τους την ουρά :shock: :shock: ή να μας ζητάνε πληροφορίες για το πως πρέπει να γίνει)
  9. servetas

servetas New Member

αυτοι ειναι πιο ζωα απο τα ζωα μας!!!!!!!!!!!
  10. filimonas2

filimonas2 New Member

μερικες σιαμ εχουν κοντες ουριτσες...μηπως ηταν αυτο...ειχε κανονικα τριχωμα στην ουρα?
  11. servetas

servetas New Member

εγω εχω ενα ροττ την Λιζα και δεν εχει ουρα μονο κατι μικρο θα βαλω και φοτο αλλα δεν της εχουμε πειραξει ποτε την ουρα και την εχουμε απο πολυ μωρο!
  12. filimonas2

filimonas2 New Member

απο που την εχετε παρει...προφανως οταν ημερων ακομα αυτος που την ειχε της εκοψε την ουρα....
    πολυ θα χαρω να δω καποιο ροτ ή ντοπερμαν στο δρομο με ακοπη ουρα...!!!
  13. servetas

servetas New Member

η γιαγια μου την ειχε φερει απο την Ρωσια εκει δεν ξερω τι ειχε γινει???? :roll: :roll: :roll:
  14. servetas

servetas New Member

βασικα οι ουρε ειναι εκτος θεματος!

Share This Page