Κουνελι και μοναξιά!

Discussion in 'Τρωκτικά' started by Lonely rose in the woods, Feb 25, 2018.

1. Καλησπέρα αυτό είναι το πρώτο μου ΠΟΣΤ και θα ήθελα τη βοήθειά σας.Τον Μάιο του 2017 πήρα το κουνελάκι μου.2 μηνών τοτε,μια ομορφιά.Εγώ και το αγόρι μου θέλαμε απεγνωσμένα ένα κατοικίδιο που όμως να μην έχει πολλή φροντίδα και πολλά έξοδα.Με τη μικρή τα πηγαιναμε τελεια.Να σημειωθεί οτι το κουνελι έμενε με το αγορι μου και την αδέρφη του.Εγω που μενω με τους δικούς μου ούτε που το ήθελαν. ΤΟ θέμα προέκυψε αργότερα:η αδερφή του δικού μου έμεινε έγκυος και ούτε να το δει δεν θέλει το κουνέλι.Μην τα πολυλογώ μετά από κλάματα και διαπραγματεύσεις το κουνέλι εγκαταστάθηκε στο σπίτι της γιαγιάς μου στον 2 ο όροφο μόνο του (η γιαγιά μένει από κατω). Είναι μόνιμα σε ένα αχρησιμοποίητο μπάνιο. Είναι τις περισσότερες ώρες τις μέρας εκτός κλουβιού.Η γιαγιά πηγαίνει και το βλέπει 2 φορές τη μέρα και του βάζει φαΐ. Το παράπονο μου είναι ότι Εγώ δεν μπορώ να πηγαίνω να το βλέπω κάθε μέρα και φοβάμαι ότι νιώθει μοναξιά. Όταν το είχα Εγώ συνέχεια παίζαμε και ήταν ωραία.Ευτυχως έχει φως το μπάνιο της γιαγιάς.. .αλλα είναι μόνο του σχεδόν. Όλοι μου λένε να το δώσω αλλά εγώ ούτε κουβέντα. Έχω δεθεί πολύ μαζί της. Ξερω ότι ήταν απερίσκεπτο που την πήρα χωρίς να έχω χώρο αλλά τι μου προτείνετε να κάνω;
  2. marich

marich Active Member

Αμα της φέρεις και άλλο ενα κουνελάκι ίσως να ειναι καλύτερα !

Share This Page