Κουνελι με δερματικό πρόβλημα

Discussion in 'Τρωκτικά' started by klairitsa, Mar 21, 2016.

1. klairitsa

klairitsa New Member

Καλησπέρα, χθες το βραδυ ειδα στην πλάτη του κουνελιού μου ενα κόκκινο σημάδι χωρίς τρίχες αρκετά μεγάλο, το οποιοτο έβγαλε ξαφνικά γιατί δεν προσεξα να το είχε το πρωί, έψαξα σχολαστικά όλο το κλουβί να δω μήπως χτύπησε πουθενά και έμειναν οι τρίχες πάνω σε κάτι αλλά δεν είδα τίποτα (τον έχω σε μεγάλο 3οροφο κλουβί) που μπορεί να πήγαν τόσες τρίχες? Μπορει να το εκανε μόνος του και να τις έφαγε?
    Οτάν τον ακουμπαω σε αυτο το σημείο δείχνει να πονάει άλλα όλη τη μέρα σήμερα είχε ενέργεια για παιχνίδι, χάδια και φαγητό μέχρι το βράδυ που μία ώρα μετά το βραδυνό του (το οποίο έφαγε με μεγάλη όρεξη όπως καθέ μέρα) κρύφτηκε στο σπιτάκι του κ δεν ήθελε να βγει ούτε για έξτρα λιχουδιές. Μπορεί να είναι κάποιος μύκητας? Αλλά πονανε οι μυκητες?
  2. klairitsa

klairitsa New Member

3. lara 28.2.14!

lara 28.2.14! Active Member

Φαινεται πολυ ασχημο! Γρηγορα στον κτηνιατρο! Μονο αυτος μπορει να σου πει τι να κανεις!
  4. marich

marich Active Member

Μόνο του του το εκανε επηδη λογικά το φαγουριζε πήγαινε στον κτηνίατρο γρήγορα για να μην χάσεις το κουνελι !
  5. klairitsa

klairitsa New Member

Απο το πρωι μεχρι και τωρα εχει πάλι ενέργεια και κανονική υπερορεξη για φαγητό οποτε φανταζομαι οτι δεν ποναει καθολου και ηρέμησα λιγάκι (μονο εμενα δεν εφαγε) εκλεισα παντως ραντεβού το απόγευμα σε μια γιατρό που βρηκα εδω στο forum γιατί η δικιά μας έχει ελεύθερο την Τέταρτη και δεν θελω να το καθυστέρησω τόσο
    marich likes this.
  6. lara 28.2.14!

μπραβο! να μας πεις τι σου ειπε!
  7. klairitsa

klairitsa New Member

Μολις γυρισαμε απο τον κτηνιατρο... δεν είναι τίποτα το σοβαρό ενα δερματικό πρόβλημα που προκλήθηκε από τις ενεσημες αντιβιωσεις που εκανε τον προηγουμενο μηνά μετα το χειρουργειο στα δόντια του. Θα του βαζω κορτιζονουχα κρέμα για μια εβδομάδα και όλα καλά
  8. marich

marich Active Member

Χαίρομαι που ειναι καλά!
  9. lara 28.2.14!

και εγω! παντα γερός να ειναι!
  10. Marina&Cookie

Marina&Cookie Active Member

χαιρομαι που ειναι καλα!:D

Share This Page