Κουτάβι - Σεξουαλικές Ορμές

Discussion in 'Απορίες' started by bpo-bpo, Jan 20, 2008.

1. bpo-bpo

bpo-bpo New Member

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ένα αρσενικό κουτάβι 3 μηνών είναι δυνατό να έχει σεξουαλικές ορμές και φυσικά να δείχνει την "τρυφερότητά" του με την χαρακτηριστική κίνηση στο χέρι μου ή στο πόδι μου?
  2. nikos_x

nikos_x New Member

ναι ειναι δυνατον!!!και μενα ο Ρεξ αυτο εκανε!και με τα ποδια μου,και με τα χερια,οτι εβρισκε! ''παρεξηγηθηκα'' μια φορα και τον κλωτσισα(οχι να το σκοτωσω προς θεου!!!) και τρομαξε και απο τοτε σε μενα δεν το ξανακανε!!!στα αλλα μελη της οικογενειας το εκανε μεχρι π εφτασε 1μισι χρονων περιπου νομιζω.
  3. dora

dora New Member

Νομίζω πως αυτή η κίνηση σε τόσο μικρή ηλικία δεν έχει να κάνει με εκδήλωση σεξουαλικότηατας αλλά με εκδήλωση κυριαρχίας.
  4. fwteinh

fwteinh New Member

συμφωνω με τη δωρα!να την ακουτε σε τετοια θεματα :lol:
  5. Sofia

Sofia New Member

και με στρες η ενθουσιασμο επισης :) Πολλα κουταβια οταν στρεσαρονται η ακομα και απο εντονο παιχνιδι με αλλα σκυλια το κανουν αυτο
  6. rafaella

rafaella New Member

Το ιδιο κανει και ο Αρης :-D και ειναι μολις δυο μηνων.
    Ακομα και το Μαμουνακι κυνηγαει.....αλλα δεν μπορει να την φτασει.
    You know γαιδουρα στον ανηφορο :-D :-D
  7. bpo-bpo

bpo-bpo New Member

Το κάνει συνήθως μετά από το παιχνίδι :) Δεν ξέρω αν είναι για λόγους κυριαρχίας ή από ενθουσιασμό.....Εννοείται βέβαια οτι οταν το κάνει σταματάμε αμέσως τα παιχνίδια για να καταλάβει οτι δεν είναι αποδεκτή η συμπεριφορά του!
  8. rafaella

rafaella New Member

Δεν νομιζω οτι ειναι καλο να τον σταματας :?
    Οπως δεν νομιζω οτι καταλαβαινει για πιο λογο τον σταματας. :-D
  9. gikkat

gikkat New Member

Εφόσον είναι κυριαρχικό το θέμα καλό είναι να το σταματάς μαθαίνοντάς του το "μη".
  10. rafaella

rafaella New Member

Και αν το κανει απο ενθουσιασμο?? ή στρες?? :?
    Πως θα καταλαβουμε για πιο λογο το κανει?? γιατι εχω και εγω θεμα με τον Αρη :)
  11. matilda

matilda New Member

Για όποιο λόγο και να το κάνει η συμπεριφορά δεν είναι αποδεκτή. Μην αφήνετε το σκυλί να την κάνει και να την επαναλαμβάνει. Μόλις δείτε ότι το σκυλί έχει τέτοιες διαθέσεις σηκωθείτε όρθιοι ή πάρτε μια στάση που δεν βολεύει την κατάσταση και τραβήξτε την προσοχή του σκύλου αλλού πχ πετάξτε το αγαπημένο του παιχνίδι.
  12. vaso85

vaso85 New Member

Παιδιά είναι δυνατόν να κάνει την ίδια κίνηση και θυληκό σκυλάκι???Τώρα τελευταία το παρατήρησα στη δικιά μας..Μήπως είναι by?? :-D
    νόμιζα οτι έπαιζε στην αρχή..τώρα το σκέφτομαι..΄
    Είναι δυνατόν?? :rolleyes:
  13. gikkat

gikkat New Member

Κυριαρχία... Μπορείς να το δεις σε διάφορες vesrion θηλυκό προς θηλυκό, θηλυκό προς αρσενικό, αρσενικό προς αρσενικό...
  14. vaso85

vaso85 New Member

ΜΜΜμμ μάλιστα..κατάλαβα..
    Thanks
  15. Greg

Greg New Member

Μην ανησυχείς..υπάρχουν χειρότερα... :-D :-D εμενα ο στειρωμένος γάτος μου(εδώ και 5 χρονια) δοκίμαζε να πηδήξει τη μια γάτα μου χτες!!!! :-D :-D :-D :-D
  16. e1drua

e1drua New Member

Χαχαχαχα :lol: :lol:
    Ακριβως το ιδιο κανει ο στειρωμενος 14χρονος γατος μας στην επισης στειρωμενη 15χρονη γατα μας!! :lol:
    Το θεμα ειναι οτι ποτε δε προλαβαν να ζευγαρωσουν, και κανει καποιες μικρες προσπαθειες πολυ αγαρμπες και ασχετες... Στην αρχη νομιζα πως επαιζε, αλλα με την παροδο του χρονου επιβεβαιωθηκα...
    Ισως υπαρχουν καποια υπολλειματα, τι να πω? :roll: :roll:
    :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
  17. Sofia Iv.

Sofia Iv. New Member

Μπα υπάρχουν κ χειροτερα... Η σκυλα μου πχ (Σκαμπό για όσους την γνωριζουν :-D ) μπορει να φαει καποια φλασια ξαφνικα κ απο το πουθενα (10 χρονων κ στειρωμενη απο τον 1 μιση χρονο) κ να βουτηξει το ποδι μου 'η του αδερφου μου κ να προσπαθησει να μας ... (γενικα σε αντρες αλλα δε τη χαλαει αν δεν υπαρχει αντρας ευκαιρος να το κανει κ σε γυναικες -ακομη κ στην αφεντικινα της -σ'μενα δηλαδη :roll: :lol: !).

Απο κει κ περα βρειτε μου χειροτερο - θηλυκο, γερικο, στειρωμενο να κυνηγαει να σε μαμισει κ να εισαι κ ...γυναικα ! :-D
  18. e1drua

e1drua New Member

:lol: :lol:
    Αφου υπαρχουν και σε αλλα ζωακια, δεν ειναι τα δικα μου τα ζαβα... :lol:
    Εξηγειται καπως επιστημονικα αυτο? :roll:
  19. Greg

Greg New Member

[smilie=to funny.gif]

You win!!!! :-D :-D
  20. Sofia Iv.

Sofia Iv. New Member

:wink: :-D

Κ εγω αναρωτιομουν Ε1drua αν υπαρχει επιστημονικη εξηγηση... Βεβαια εχουμε παρει ηδη μια απαντηση περι κυριαρχιας που το εχω ξανακουσει κ μου φαινεται πολυ σωστο! Ομως τι στο καλο ρε γμτ μετα απο τοοοσα χρονια (γιατι κ τα δικα σου οπως μας ειπες εκτος απο γατες -που δεν ξερω αν εχουν κ αυτες θεμα με τη κυριαρχια .. αληθεια ξερει κανεις εχουν?- ειναι κ των 2 μας μεγαλα σε ηλικια), ακομη ψαχνονται για το ποιος ειναι τι μεσα στο σπιτι..? Κ προσωπικα η δικια μου εχω παρατηρησει οτι το κανει μονο σε οικειους της! Φυσικα παντα τη σταματαμε κ της δειχνουμε οτι ειναι πολυ δυασρεστο κ ασχημο αυτο που κανει. Εμενα ειχε προλαβει να ζευγαρωσει 2-3 φορες πριν τη στειρωσω.. Το αναφερω επειδη ειδα οτι κ αλλοι το ανεφεραν αν ειχε ή οχι, μηπως κ εχει σημασια..

Κ θελω να ελπιζω πως το ποιος ειναι το αφεντικο μεσα στο σπιτι κ ποιος εχει το πανω χερι της το εχω περασει με επιτυχια κ σταθεροτητα (χωρις να μεταβαλλεται αυτο κατα καιρους δηλαδη...). Ποιος ξερει! Μπορει αυτες οι σπανιες "φλασιες" που τρωει να δειχνουν τελικα ξεκαθαρα οτι δε της το "περασα" κ τοσο καλα οπως πιστευα...

Share This Page