Κουτάβια - Κράχτες

Discussion in 'Σχετικά με τα Pet Shops που εμπορεύονται ζώα' started by iren_af, Mar 5, 2008.

1. iren_af

iren_af New Member

Έγινε μεταφορά topic στη σχετική ενότητα & αλλαγή τίτλου... Κατερίνα

Καθε μερα, περναω απο ενα πολυ ομορφο και καλοστολισμενο pet shop, το οποιο και εχει μεσα διαφορα (η αληθεια ειναι πως ειναι πολυ καθαρα οκ) κλουβια με σκυλακια. Μπαινοντας μεσα μια φορα (για να κοψω κινηση), διαπιστωσα πως αναμεσα απο τα ποδια διαφορων ανιδεων που πηγαιναν να "θαυμασουν" τα σκυλακια, κυκλοφορουσαν 2-3 εμπορευσιμα κουταβακια σαν κραχτες! Τα κακομοιρα, προσπαθουσαν να απομακρυνθουν γιατι ενιωθαν απειλη με τοσο κοσμο, και δεν τα καταφερναν επειδη ορισμενα παιδακια τα τραβολογουσαν οπως οπως απο το πατωμα! :shock:
    Επειδη καταλαβαινεται ποσο εξαλλη εγινα, το ιδιο βραδυ, παρεα με τον κολλητο μου πηγαμε και τυπωσαμε καμια 10αρια αφισσες με συνθηματα κατα των αγορων κατοικιδιων απο petshop και ορισμενους απο τους λογους. Φυσικα και στολισαμε οοοοολο το μαγαζι γυρω γυρω και ολα στενα! Φυσικα και εχει σπευσει να τα βγαλει, αλλα του εχουν ξεφυγει μερικα. :razz:
    Ευχομαι με αυτον τον τροπο να απετρεψα μερικους απο τους υποψηφιους αγοραστες... :oops:
    Η επομενη κινηση θαναι sprey που δεν βγαινει και ευκολα χαχαχα
  2. dora

dora New Member

Εγώ πάντως σχολάω 10. Μετά είμαι ελεύθερη. Και δίπλα απ το σπίτι μου έχει όλο χρωματοπωλεία. :twisted:
  3. nikos_x

nikos_x New Member

Αυτο γινοταν παλια με το πετ σοπ της γειτονιας μου.Για ενα διαστημα ειχαν ενα Αγ.Βερναρδου και ενα χασκυ μεσα στο μαγαζι και αυτα τη κοπαναγαν και ερχονταν μεσα στη γειτονια και γινοταν χαμος!εμπεναν στην αυλη ,κυνηγουσαν τις γατες μας,καυγα με τη γειτονια...αφου αυτα αρρωστησαν και πεθαναν :evil: εβαλαν δυο μικρα μπουλντογκ μεσα στο μαγαζι και μια αγκυρας τα οποια τα τραβολογουσαν ολοι γυρω γυρω τα καιμενα!αυτα επειδη τα εκαναν παντου τα κατηργησαν....τωρα π τα πηγαν δεν ξερω... :roll:
  4. iren_af

iren_af New Member

Katholou asxhmh idea :p
    Bre as mhn htan se kentriko dromo (petrou ralli) kai tha sou elega egw ean tha eixe ta moutra na anoiksei ksana to "magazaki" tou!! En to metaksu, o tupos to paizei kai sxetikos etsi? Sou leei "ama den ginei to megethos pou thes, mou to ferneis piso kai sou dino 2" :twisted: MA GIA ONOMA TOU THEOU, ESOROUXA THA PAROUME?! :twisted:
  5. Mitsi

Mitsi New Member

Δεν ξερω για ποιο pet shop λετε όλα είναι απαίσια αυτα που εκνευρίζομαι όταν περνάω είιναι κάτω στην Αθηνάς. Δεν ξερω αν έχετε μπει μέσα σε πιάνει η ψυχή σου όχι και πως έξω είναι τέλεια. Και εννοειται μια Κυριακή στο παζάρι του Σχιστου (Αμην να σταματησει αυτο το σκλαβοπάζαρο)

Share This Page