Κύστη στο Δέρμα

Discussion in 'Σκύλος' started by madness_hero, Dec 6, 2015.

1. madness_hero

madness_hero New Member

Καλημέρα σας.
    Εχω ένα staffy 5 ετών. Πριν απο περίπου ένα μήνα παρατήρησα στο κοντά στο ένα του βλέφαρο κάτι σαν καρούμπαλο ή κύστη καλύτερα. Η υφή του είναι μαλακή και δεν φαίνεται να ενοχλεί τον σκύλο μου.
    Το ανυχητικό είναι πως μάλλον έχει μεγαλώσει λίγο. Τώρα είναι στο μέγεθος κόκου ρυζιού.
    Ο Κτηνίατρος μου είπε οτί είναι δύσκολο σημείο να το παρακολουθήσω και οτι μάλλον θα φύγει. Απλά έχω αγχωθεί λιγάκι με αυτά που διαβάζω περί καρκίνου και όγκων γενικότερα.
    Υπάρχει κάποιος που έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο περιστατικό; Θα ήθελα τις συμβουλές σας και τις αποψεις σας για το θέμα. Ευχαριστώ πολύ.
  2. Marina&Cookie

Marina&Cookie Active Member

Αφου πηρες συμβουλη απο κτηνιατρο μην σε ανησυχει!Αν δεν τον εμπιστευεσαι πηγαινε σε αλλον(ή για δευτερη γνωμη)Μια φωτογραφία θα βοηθουσε παρα πολυ!(στην υπογραφη λεω πως να δημοσιευουμε φωτογραφίες )
  3. madness_hero

madness_hero New Member

Απλά περνάνε οι μέρες και δεν υποχωρεί. Ανέβασα και Φωτό. Μάλλον θα τον ξαναπάς και αν μου πει τα ίδια θα πάω και αλλού. Το θέμα είναι πως στην περιοχή μου δεν έχω και πολλές επιλογές

Attached Files:

• dg.jpg
      dg.jpg
      File size:
      753.1 KB
      Views:
      4
  4. marich

marich Active Member

Μήπως ειναι κανένα τσιμπούρι ?
  5. madness_hero

madness_hero New Member

Τον πήγα πάλι στο γιατρό. Μου είπε πως είναι κριθαράκι μου έδωσε και μια αλοιφη...θα δούμε..
  6. Marina&Cookie

Marina&Cookie Active Member

Περαστικα ευχομαι.

Share This Page