Κτηνίατρος για κουνελάκια στο αιγάλεω

Discussion in 'Κουνέλια ακατάλληλα για στιφάδο' started by alucard, Jan 15, 2011.

1. alucard

alucard Member

Καλημέρα σε όλους. Ψάχνω να βρω ένα κτηνίατρο που να ξέρει απο κουνελάκια. Στο αιγάλεω θα βολεύει περισσότερο. Αν δε γνωρίζεται κάποιον αιγάλεω, οπουδήποτε εκεί γύρω.
    Ευχαριστώ :seeya:
  2. Irmakias

Irmakias New Member

Ξερω στην Αργυρουπολη αν σε ενδιαφερει.
  3. alucard

alucard Member

αν και είδα μια πολυκλινική στον αγ.δημήτριο που ειδικεύεται στα μικρα κατοικίδια αλλος ένας ειδικός ποτέ δεν είναι κακό να υπάρχει... :) μπορείς να μου στείλεις τα στοιχεία του οποτε μπορέσεις? ευχαριστώ πολυ!!!!!!!!
  4. Irmakias

Irmakias New Member

Τιποτα νασε καλα!Λοιπον πατα στο διαδυκτιο τα κτηνιατρεια τησ ΑΡγυρουπολησ και 8α σου βγαλει το κτηνειατρειο παπαιωανου.
  5. alucard

alucard Member

βρήκα το site που μου είπες και είδα πως εκτός απο αργυρούπολη ο ίδιος εχει και παράρτημα στην αθήνα :) σε ευχαριστώ πάρα πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!
  6. Irmakias

Irmakias New Member

Τιποτα χαιρομαι που βοη8ισα!
  7. mariaz

mariaz Member

Επειδή έχω γυρίσει πολλούς, σου λέω μετα βεβαιότητος ότι οι κορυφαίοι στην Αττική είναι δύο: ο ένας στη Νέα Μάκρη κι ο άλλος στο Περιστέρι. Σου στέλνω με pm τηλέφωνά τους.
  8. papkos

papkos New Member

mariaz μπορεις να μου πεις για αυτόν στο περιστερι?
  9. mariaz

mariaz Member

Σου έστειλα pm με τα στοιχεία του:)
  10. mairy

mairy New Member

θελω κ εγω του περιστεριου του γιατρου τα στοιχειααααααααα:(
  11. Marin

Marin Administrator

Μπορείς να τα βάλεις εδώ τα στοιχεία Μαρία, για να μαθαίνουμε όλοι.
  12. mairy

mairy New Member

Ποια στοιχεία ;;
  13. mariaz

mariaz Member

Αχιλλέας Ακρίβος
    Θίσβης 1 Περιστέρι
    210-5720761

Παπαδημητρίου Δημήτρης
    Παπαδιαμάντη 1 & Ναρκίσσου 4 ΡΑΦΗΝΑ
    2294098101

Έχω πάει και στους δύο, αν και ο δικός μας γιατρός είναι ο δεύτερος. Είναι και οι δύο ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΙ για τρωκτικά. Όταν είχα πάει στον Ακρίβο, διαπίστωσα ότι συστεγάζεται με έναν άλλο. Στο τηλέφωνο που θα κάνεις να ζητήσεις ραντεβού με τον Ακρίβο.
    Απ' ότι διάβασα στο προηγούμενο post σου το κουνελάκι έχει μάλον μήκυτα. Να ξέρεις ότι από τις αρρώστειες των κουνελιών ο άνθρωπος ΔΕΝ ΚΟΛΑΕΙ. Ο μήκυτας φεύγει με ένα σιροπάκι που θα του το δίνεις για αρκετές μέρες. Από τα δικά μου κουνέλια είχαν μήκυτα ο Άργος, η Μέντα και ο Φρέντο το τσιντσιλά μου. Με το σιροπάκι τους έφυγε ο μήκυτας και δεν ξαναπαρουσίασαν. Μην το δώσεις πίσω. Κρίμα το καϋμενούλι. Τώρα που βρήκε οικογένεια... Είναι και τόσο όμορφο:) Θα γίνει γρήγορα καλά. Το βασικό είναι να μη φοβάσαι ότι θα κολήσεις κάτι. Αν ήταν να κολάμε από τα κουνέλια εγώ θα έπρεπε να είχα γεμήσει μήκυτες, κι όμως ποτέ δεν μου παρουσιάστηκε κάτι. Επαναλαμβάνω: Δεν κολάει ο άνθρωπος από τις αρρώστειες των κουνελιών και δεν το λέω μόνο από τη δική μου εμπειρία, αλλά μου το έχουν επιβεβαιώσει και οι γιατροί (και κτηνίατροι και ανθρωπογιατροί).
    Marin likes this.
  14. Marin

Marin Administrator

Να το δώσει πίσω?? Δεεεε νομίζω να σκέφτεται έτσι!! Ελπίζω τουλάχιστον να μην έχουμε φίλο με τέτοιο σκεπτικό στην παρέα!!!!!!!! Τα ζωάκια μας τα θέλουμε με τα προβλήματα τους όπως και αυτά με τα δικά μας. ;)
  15. mairy

mairy New Member

Οχι βρε ξαναδιαβασετο λέω απλα ότι αυτός που χει το pet shop ειναι κ κτηνίατρος απλα λέω όπως ήρθαμε σπίτι πηγΑμε πίσω και το είπα για να μη παρεξηγηθώ :/ξέρεις κάτι για ψώρα στα κουνελάκια
    Marin likes this.
  16. mariaz

mariaz Member

Απ' όσα ξέρω είναι δερματική πάθηση που προκαλείται από εξωπαράσιτα. Είναι ιάσιμη. Ο δικός μου γιατρός είχε κάνει προληπτικά στο τσιντσιλά μου δύο ενέσεις (σε διάστημα 15 ημερών) γιατί είχε δερματικά προβλήματα που αργότερα με καλλιέργεια βρέθηκε ότι πρόκειται για μήκυτα.
    Marin likes this.
  17. mairy

mairy New Member

Εμεις 3 εμβόλια θα κάνουμε στη μικρούλα εχει ζωηρεψει που δεν κάνει βαν βγει απο το κλουβάκι της για μια εβδ μ Πε ο γιατρός
  18. kathrin

kathrin Member

Κτηνιατρο εαν ψαχνετε υπαρχει και στο μενιδι αχαρναι ....παπαδεα ονομαζετε και ειναι Καλη και συμπαθιτικη δεν περνει πολλα νλευτα και σε συμβουλευει σε Παρε ρωτησεισβ

κανεις
  19. kathrin

kathrin Member

Εαν θελετε γογγλατετε το ονομα και θα την βρει

Share This Page