Κτηνιατρος στην Ευβοια

Discussion in 'Εδώ ζαλίζουμε τους κτηνιατρους...' started by Marin, Jul 30, 2007.

1. Marin

Marin Administrator

Ξερει κανεις καποιον κτηνιατρο στην Ευβοια?

Μαρινα
  2. noela

noela New Member

Κτηνιατρική περίθαλψη
    Δ.Καψούλης Σ. Σβορώνος
    Λ.Αμμος 527
    Χαλκίδα
    τηλ. 22210-84632, 84351.
  3. pretts

pretts New Member

Γεροντίτης Κ.-Κελαϊδάκη Ε.

Ιατρείο : Λιαννή Αμμος 487 , 22210 25354

Κλινική/Πανσιόν : Βασιλικό Χαλκίδας , 2221053865
  4. Marin

Marin Administrator

Ευχαριστώ! τους ξέρετε?
  5. noela

noela New Member

Δουλεύει ένας κτηνίατρος φίλος εκεί, ο οποίος είναι ο τρίτος στην κλινική.
  6. christinaa

christinaa New Member

Στην Εύβοια υπάρχει ένα μεγάλο κτηνιατρείο το οποίο διαθέτει και ασθενοφόρο πήγα εγω ένα απο τα δικά μου όταν χριάστηκε στις διακοπές. Είναι ανάμεσα στην Ερέτρια και το Βασιλικό. Λευκαντή λέγετε η περιοχή και είναι το μόνο εκεί. Το γράφω εντελώς ενημερωτικά για πολύ καλή κληνική. Εμεις μείναμε πολύ ευχαριστημένοι.
  7. pretts

pretts New Member

Αυτό που λες είναι αυτό που έγραψα παραπάνω,εκεί είναι η κλινική τους.
  8. ROTTIE

ROTTIE New Member

Πριν το καλοκαίρι είχα βρει στο δρόμο ένα καθαρόαιμο English pointer θηλυκό κουτάβι 5-6 μηνών. Ήταν πολύ ταλαιπωρημένο. Το πήρα και το φιλοξένησα στο σπίτι μου προωθώντας ταυτόχρονα την υιοθεσία του.
    Το πήγα αμέσως στον κτηνίατρο για αιματολογικές εξετάσεις και ένα τυπικό έλεγχο της υγείας του. Το σκυλάκι μετά από λίγες ημέρες περιποίησης βρήκε την ζωντάνια του και υιοθετήθηκε, για καλή του τύχη, από μια πολύ καλή οικογένεια.

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα των αιματολογικών εξετάσεων στα χέρια μου (όταν το κουτάβι υιοθετήθηκε δεν είχαν βγει ακόμα) διαπίστωσα πως η μικρή έπασχε από διροφιλάρια και καλααζάρ! Ο κτηνίατρος ήταν ανένδοτος! Ευθανασία!

Ενημέρωσα αμέσως την οικογένεια, η οποία είχε λατρέψει ήδη το σκυλάκι. Αποφασίσαμε μετά από συνεννόηση, να προχωρήσουμε σε θεραπεία. Το σκυλί το μεταφέραμε στην κτηνιατρική κλινική που ανέφεραν τα κορίτσια, στην Εύβοια.
    Το σκυλάκι έμεινε εκεί για όσο διάστημα χρειάστηκε μέχρι να ολοκληρωθεί η θεραπεία του και να αναρρώσει. Μετά την αποθεραπεία του γύρισε στην οικογένεια του και τώρα ζει ευτυχισμένο και υγιές.

Όλοι οι κτηνίατροι που απευθυνθήκαμε, μας έλεγαν πως το ζωάκι ήταν καταδικασμένο. Οι γιατροί αυτοί ανέλαβαν το περιστατικό και κατάφεραν να σώσουν την μικρή Στέφη από βέβαιο θάνατο.
    Τους εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια!
  9. aggeliki

aggeliki New Member

αχ,ναι το θυμαμαι που το ειχες βαλει αγγελια και οτι ειχε βρει σπιτι και πολυ ειχα χαρει αλλα δεν ηξερα οτι ηταν αρρωστο.μπραβο σε σενα ,την οικογενεια που το υιοθετησε και την κλινικη.οντως πολυ κτηνιατροι λενε ευθανασια αμεσως!απαραδεκτο!
  10. gikkat

gikkat New Member

και πολλοί ιδιοκτήτες... που να τρέχεις τώρα... είναι και ακριβό σπορ το καλαζάρ... :roll:
  11. MATOYLA

MATOYLA New Member

επειδή μένω στην περιοχή όποιος θέλει μπορώ να του δόσω και τα στοιχεια από το δικό μου κτηνιάτρο, είναι πολύ οργανωμένο νοσοκομείο και είμαι πολύ ευχαριστημένη.

Share This Page