ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ

Discussion in 'Ρωτήστε, Απαντάμε... αλλά μη βιάζεστε!' started by maraki!, Dec 14, 2006.

1. maraki!

maraki! New Member

ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΩ ΤΗΝ ΛΥΠΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ME AΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟΣΟ ΤΑ ΖΩΑ ΜΟΛΙΣ ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!
    ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΒΡΗΚΑΜΕ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΕΝΑ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΕΝΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΕ ΕΠΙΖΗΣΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕ ΜΑΖΕΨΕΙ...
    ΠΡΩΤΗ ΜΑΣ ΚΙΝΗΣΗ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟ ΚΑΘΩΣ ΕΙΧΕ ΠΛΗΓΕΣ ΓΕΜΑΤΕΣ ΣΚΟΥΛΙΚΑΚΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΘΕΣΟΥΜΕ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΩΝ ΠΕΝΤΕ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ (3 ΣΚΥΛΙΑ 2 ΓΑΤΙΑ)...
    ΕΠΕΙΤΑ ΘΕΩΡΗΣΑΜΕ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΑΤΟΜΑ ΤΟΥ SITE ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΕΙ , ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΙΑΤΡΙΚΗ ΠΕΡΙΘΑΛΨΗ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΥΙΟΘΕΣΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΦΑΤΣΑ, ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΕΚΑΝΕ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ !
    ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΙΣΩΣ ΝΑ ΥΠΗΡΞΕ ΕΝΑ ΥΠΟΤΥΠΩΔΕΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΠΟΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΕΓΙΝΕ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ. ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΩ ΤΟ ΜΝΜ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΚΑΤΙ, ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΙ ΑΠ'ΟΤΙ ΟΛΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΙ ΠΑΙΔΙΑ...
    Η ΜΟΝΗ ΑΙΤΙΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΠΟΥ ΕΝΙΩΣΑ ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΟΣΑ site, ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΙ Η ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ, ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΕΣ ΠΟΥ ΕΓΚΑΤΑΛΕΛΗΜΕΝΕΣ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΟΥΣ...
    ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕΡΙΚΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΧΑΡΑΚΤΙΡΙΖΟΝΤΑΙ ΖΩΟΦΙΛΟΙ! ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΙΚΑ Η ΕΝΝΟΙΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΛΕΞΗΣ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΥΣ ΜΕΙΩΝΕΙ ΑΝ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΠΟΣΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΥΝ ΕΤΣΙ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ...

ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ

ΜΑΡΙΑ
  2. RINIO

RINIO New Member

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΡΙΑ,
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΟΜΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ. ΑΚΟΥΓΕΣΑΙ ΠΟΛΥ ΛΥΠΗΜΕΝΗ, ΟΜΩΣ ΜΙΛΑΣ ΑΟΡΙΣΤΑ. ΠΕΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ. ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕ, ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΙΘΑΛΨΑΝ ΤΟ ΣΚΥΛΙ , ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΒΡΗΚΑΝ ΑΜΕΣΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ?
  3. maraki!

maraki! New Member

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΑ ΖΩΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΟΤΙ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΕΝΟ ΑΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΟΥΤΕ ΠΕΡΙΘΑΛΨΗ ΖΗΤΗΣΑ ΠΑΡΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΙΑ ΙΑΤΡΙΚΗ ΠΕΡΙΘΑΛΨΗ ΚΑΙ Η ΑΓΟΡΑ ΦΑΡΜΑΚΩΝ. ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΕ ΑΤΟΜΟ ΤΟΥ SITE ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΓΙΑ ΤΥΠΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.
  4. RINIO

RINIO New Member

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.
  5. maraki!

maraki! New Member

ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΣΗ ΟΥΤΕ ΗΤΑΝ ΤΕΤΟΙΑ Η ΠΡΟΘΕΣΗ ΜΟΥ, ΟΜΩΣ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΚΑΙ ΘΕΩΡΗΣΑ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ. ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΑΝΕΠΝΕΥΕ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΙΑ, ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΠΟΔΙ ΣΕ ΔΥΟ ΣΗΜΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥΣ ΣΩΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΓΕΜΑΤΟ ΠΛΗΓΕΣ ΚΑΙ ΣΚΟΥΛΙΚΑΚΙΑ ΠΟΥ Ο ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΠΟΛΛΕΕΕΕΕΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ. Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΟΧΙ ΟΤΙ ΟΙ ΠΛΗΓΕΣ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΕΙ, ΟΜΩΣ ΠΑΝΕ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΤΟΥ ΠΟΔΑΡΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΣΠΑΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΒΡΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ. ΑΚΟΜΑ ΕΙΧΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΓΡΑΝΤΖΟΥΝΙΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΟΠΩΣ ΥΠΟΘΕΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΥΓΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΑΛΗΤΕΥΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΑΙΖΕ ΜΑΓΚΑΚΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ!!!
    ΩΣΤΟΣΟ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΟ ΜΝΜ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑΖΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ , ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΕΡΘΕΙ Η ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ ΟΤΑΝ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΝΟΜΙΖΕΣ....
  6. Marin

Marin Administrator

Μαρία,

Κατάλαβα για πιο σκυλι μιλάς αλλά δε καταλαβαίνω τι είναι αυτό που ζήτησες και δεν το είχες.

Αμέσως μόλις μου μίλησες, έψαξα να βρω το Βλαχόπουλο Σάββατο ή Κυριακή, μου είπαν ότι δε μπορούν γιατί θα εγχείριζαν φουλ εκείνο το σ/κ αλλά εντωμεταξύ μου είπες πως τελικά ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ γιατί ΔΕΝ εχει σπασμένο ποδι αλλά μόνο πληγές.

Εξαγριώνομαι με αυτά που γράφεις τώρα, γιατι την τελευταία φορά που μιλήσαμε στο τηλέφωνο, σου είπα να το βάλουμε από τώρα σε αγγελίες και είπες να ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ να γίνει καλά. Παρόλαυτα καταλήξαμε στο να το βάλουμε μήπως και κάποιος θελήσει να το βοηθήσει νωρίτερα. Εγώ από την πλευρά μου το έστειλα στις φίλες μου στη Γερμανία αλλά από τη δική σου πλευρά δεν είδα καμια κίνηση να το βάλεις στις αγγελίες του Pets.gr

Τώρα, έκπληκτη διαβάζω πως δε σε βοηθήσαμε...

Είμαστε σοβαροί εδώ μεσα??

Μαρίνα
  7. Alexis

Alexis New Member

Maria se sinxero gia tin praxi sou , kai efxome oti kalitero gia to zoo sou.
    Se afto to simio omos thelo na statho ,
    I filozoia telika einai kati atomiko einai kati pou o kathenas mas pratei apo monos tou kai de vasizete se kamia organosi kai somatio , ean monoi mas de kanoume to sosto den mporoume na perimenoume na to kanei allos sti thesi mas.Sti sigekrimeni periptosi de esi ekanes afto pou eprepe kai pali mpravo.
  8. Marin

Marin Administrator

Δε μπορούμε να φταίμε που δε του βρήκαμε άμεσα οικογένεια. Περίθαλψη ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΕ. Κτηνίατρο έψαξα αμέσως, την ΙΔΙΑ ΩΡΑ αλλά μετα μου είπε πως τελικά δε θα χρειαστεί.

Μαρίνα
  9. Marin

Marin Administrator

Αλέξη, συγγνώμη αλλά η κοπέλα γράφει ψέμματα!!!!!

Μαρίνα
  10. Alexis

Alexis New Member

Kai na grafei psemata kai na min grafei ekane to sosto kai mazepse to zoo.
    Apo ki kai pera omos ego diafono sto na kanoume to kalo kai na zitame meta allous na vgaloun to fidi apo ti tripa.
    Ego an vgo tora exo Marina tha mporousa na mazepso aneta 10 adespota kai na sta fero kai taftoxrona na sou doso kai tin efthini gia ta zoa , afto den einai sosto.
    Kaneis to kalo kanto os to telos.
    Idi kata ti gnomi mou oi aggelies tou pets apo mones tous einai arketes gia na voithisoun ti katastasi.
  11. Marin

Marin Administrator

Μαρία, η ενημέρωση που είχα από εσένα ήταν οτι το ζώο τελικά ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΠΟΔΙ. Πως έσπασε ξαφνικά? 'Η αν ήταν σπασμένο γιατί δε το πες?

Σου εξήγησα πως αν εχει οτιδήποτε σπασμένο πρεπει να εγχειριστεί ΑΜΕΣΑ!! και πως θα αναλαμβάναμε την εγχείρηση. Μου είπες πως βγάλατε ακτινογραφίες με τον κτηνιατρο σου, πως αναλαμβάνεις τα πρώτα έξοδα στον κτηνίατρο σου και πως θα χρειαστεί μόνο περίθαλψη, την οποία θα κάνεις ΕΣΥ. Προσφέρθηκες να το βοηθήσεις και είπες ότι δεν έχεις πρόβλημα να το κρατήσεις όσο πάρει. Τώρα?? Το παίζεις θύμα και εμείς οι εχθροί?

Ακόμα δε τα έχω χάσει, δε θα με τρελλάνεις τώρα εσύ... Από το πουθενά μια ωραία μέρα σηκώνεστε και έχετε όλοι εχθρούς!!

Μαρίνα
  12. Marin

Marin Administrator

Αλέξη,

Αυτό που λες ισχύει για τα αδέσποτα που είναι υγιή. Σε αυτές τις περιπτώσεις προωθούμε μόνο αγγελίες (αρκεί να τις έχουμε βέβαια γιατί στη συγκεκριμένη περίπτωση είχα μόνο μια φωτογραφία στο κινητό μου χωρίς κείμενο, τίποτα).

Στις περιπτώσεις που το ζώο είναι άρρωστο όπως αυτό, φροντίζουμε να το αναλαμβάνει το σωματείο, τουλάχιστον στα έξοδα του, τα φάρμακα κτλ και η περίθαλψη να γίνεται από αυτόν που το βρίσκει, αλλά πρέπει να πηγαίνει σε δικό μας κτηνίατρο γιατί έχουμε ειδικές τιμές και τρόπους πληρωμής από τους δικους μας κτηνιατρους.

Το ότι το σκυλι έχει σπασμένο πόδι το ακούω πρωτη φορά τώρα, μετά από 2 εβδομάδες που πέρασαν. Μετά την ακτινογραφία που έβγαλε η κυρία αυτή στον κτηνιατρο της, μου είπε πως ΔΕΝ είχε σπάσιμο και πως είναι παράλυτο λόγω των σκουλικιών!!!

Φυσικά αν είχε σπάσιμο και μου το χε πει και δεν έκανα κάτι ενώ είχα πει ότι θα κάνω, θα δεχόμουν τις ευθύνες μου. Αλλά αυτό δεν έγινε ΠΟΤΕ.

Μαρίνα
  13. maraki!

maraki! New Member

KA ΜΑΡΙΝΑ,
    ΑΡΧΙΚΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΟΤΙ ΜΑΖΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΛΗΣΕΙ ΠΟΤΕ. ΜΙΛΗΣΑΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΝΩΜΗ ΜΕ ΜΕΝΑ. ΤΟ ΠΟΔΙ ΔΕΝ ΕΣΠΑΣΕ ΤΩΡΑ, ΗΤΑΝ ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΔΕΣΕΙ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ. ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΑΣ ΘΑ ΠΡΟΣΕΧΑ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΙΣ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΟΚΑΛΟΥΣΑ ΨΕΥΤΗ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ. ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΜΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ ΚΑΘΩΣ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΣΤΟ SITE ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΑ. ΙΣΩΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΜΟΥ Η ΑΝΤΙΛΗΨΗ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΥΙΟΘΕΣΙΑ ΚΑΙ ΙΑΤΡΙΚΗ ΠΕΡΙΘΑΛΨΗ ΟΠΩΣ ΕΙΔΑΤΕ ΤΑ ΑΝΑΛΑΒΑΜΕ ΟΛΑ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΠ'ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ....
    ΩΣΤΟΣΟ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΜΟ ΕΠΙΤΡΕΨΤΕ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΑΝ ΑΝΑΤΡΕΞΕΤΕ ΣΤΟ ΜΝΜ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΠΡΟΣΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΑΣ. ΑΚΟΜΑ ΤΟΝΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΖΗΤΑΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΑΠΛΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΝΟΜΙΖΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΝΟΜΙΖΑ... ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΑ... ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΟΥ ΝΑ ΝΟΜΙΖΩ, ΝΑ ΕΧΩ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΖΩ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΑ. ΓΙ'ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΗ ΣΤΟ ΠΩΣ ΕΚΦΡΑΖΕΣΤΕ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.

ΜΑΡΙΑ
  14. Marin

Marin Administrator

Δημοκρατικά την γράφετε και δημοκρατικότατα απαντάω... Με είδε κανείς να κόβω τίποτα? Απλά θεωρώ την ιστορία απολύτως ψευδή! Δημοκρατικότατα.

Μαρίνα
  15. Nemo

Nemo New Member

Προς Μαράκι

Προσωπικά δεν έχω καταλάβει ακόμα τι νομίζατε ή τι περιμένατε και δεν έγινε. Θα θέλατε να γίνετε λίγο πιο σαφής για να καταλάβουμε και οι υπόλοιποι;

Ευχαριστώ,
    Μαρία
  16. gikkat

gikkat New Member

vre kopelia,
    afou NOMIZES opos les (pou ontos exeis kathe dikaioma) kai i marina telika sou apantise AKRIVOS kai LEPTOMEROS, pos ginetai na sinexizeis na nomizeis diafora???
    apla merikes fores nomizoume lathos pragmata...
  17. RINIO

RINIO New Member

Φυσικα και δεν φταιει κανεις που το σκυλακι δεν υιοθετηθηκε αμεσα. Οπως γνωριζουμε ολοι δεν υιοθετουνται ευκολα ουτε υγιοι σκυλια , ποσο μαλλον ενα τραυματισμενο.
    Απλα επειδη δεν γνωριζα σε τι αναφερεται κ κυρια ρωτησα τι την ενοχλησε.
    Στην προκειμενη περιπτωση εφοσον αποφασισατε να κρατησετε το σκυλι ποιο ειναι το προβλημα? Συνηθως τα εξοδα ενος σκυλου δεν τα αναλαμβαβει ο ιδιοκτητης?
  18. Irene

Irene New Member

μολις ενημερωθηκα για την συζητηση αυτη που λαμβανει χωρα
    απο την ΚΟΡΗ ΜΟΥ

και πιστευω πως πρεπει να μπουν καποια πραγματα στην θεση τους.

Μαρινα ,

εγω σε πηρα , μαζι μου μιλησες και πραγματη ΑΜΕΣΩΣ (το ιδιο ΣΚ) μιλησαμε για τον Στεργιο ...
    προσφερθηκες και ειπαμε πως αν ηταν θεμα λεκανης , θα το αναλμαβανατε εσεις ( πιο συγκεκριμενα ο Στεργιος εφ'οσον σας βοηθαει )
    ...

μετα απ τις ακτινογραφιες , μας ειπε ο δικος μας κτηνιατρος , πως δεν υπαρχει ΚΑΝΕΝΑ καταγμα αλλα πως υποφερει απο Μυαση και γενικοτερα απο παλαια τραυματα.

Το προβλημα με το ποδαρακι του σου το ανεφερα και ειπα επ'ακριβως :
    ο ιατρος μου ομως θεωρει πως πρεπει να ασχοληθουμε πρωτα με την μυαση που ΕΠΕΙΓΗ και οχι με το ποδαρακι του , μιας και δεν ξερουμε καν ακομα , αν θα επιζησει.

αφου λοιπον αρχισε να συνερχεται ο μικρουλις , μιλησαμε και την Δευτερα ,
    και ανεφερα εγω ΟΧΙ η κορη μου , πως υπαρχει το προβλημα με το ποδαρακι , αλλα πως κατα τα αλλα ειναι καλα και σε ευχαριστησα παρα πολυ για το αμεσο ενδιαφερον σου .

σχετικα με την αγγελια :
    το σκυλακι βρεθηκε 30/12 ,
    μεσολαβησε το ΣΚ , και αφου ειδα οτι θα τα καταφερει ,
    εβαλα την αγγελια στης 5/12 .
    η απαντηση σου ηρθε στης 5/12 ωρα 1:18pm , οπου προσφερθηκες να βαλεις εσυ την φωτο στην αγγελια διοτι εγω δεν ηξερα πως ( βλεπετε Forumκεφαλαιο Χαριζονται ) .

Αυτην την φωτογραφια ομως δεν την ειδα ποτε να μπαινει .
    με την κορη μου λοιπον το συζητησαμε και κατοπιν τουτου
    εξεφρασε την γνωμη της.

αν τωρα εσυ την εστειλες στην γερμανια , εμεις πως θες να το ξερουμε ?? ...

Παρακολουθω εδω και πολυ καιρο το εργο σας και ειλικρινα σας συχαιρω διοτι ολα τα δεσποτα αποκτανε φωνη μεσο εσας.

ομως θα πρεπει να αναφερω πως τελικα βγαζεις πολυ γρηγορα συμπερασματα :

δεν >>σηκωθηκαμε από το πουθενά μια ωραία μέρα και εχουμε όλοι εχθρούς!! <<
    επισης δεν δεχομαι την ερωτηση σου >> Πως έσπασε ξαφνικά? <<
    διοτι θα μπορουσε να παραπεμψη το σχολιο αυτο πως ισως το καναμε και εμεις ...

Και οσο για την κοπελα που λες που λεει ΨΕΜΜΑΤΑ :

ΠΟΤΕ δεν υσχηρηστηκε πως ΖΗΤΗΣΑΜΕ ΠΕΡΙΘΑΛΨΗ , την απογοητευση της εξεφρασε.
    ΟΥΤΕ ειπε ποτε πως δεν κανετε εργο.

Θα σε παρακαλουσα λοιπον να μην αποκαλεις καποιον τοσο ευκολα με χαρακτιρισμους που δεν αρμοζουν και να διευκρινιζουμε καλυτερα ,
    ποιος υπογραφη το καθε μηνυμα.
    Πραγματι η ΚΟΡΗ μου ( εγω ειμαι 41 χρ, η κορη μου 21 , για να μην πιστεψετε πως εχετε να κανετε με ατομα ανεγκεφαλα και ανοριμα )
    δεν μιλησε ποτε μαζι σου διοτι δεν σε πηρε εκεινη , και εγω θυμαμαι καλα τα οσα ειπαμε ...

εγω η ιδια οπου παω , μιλαω για τα οσα κανετε .
    επειδη λοιπον το εργο σας ειναι δυσκολο , και αντιμετοπιζετε συχνα
    >> εχθρους << και κλειστες πορτες , μην βλεπετε , πως ολοι σας κατηγορουν.

Οσο για τον ΑΛΕΞΗ :
    copy
    Kai na grafei psemata kai na min grafei ekane to sosto kai mazepse to zoo.
    Apo ki kai pera omos ego diafono sto na kanoume to kalo kai na zitame meta allous na vgaloun to fidi apo ti tripa.
    Ego an vgo tora exo Marina tha mporousa na mazepso aneta 10 adespota kai na sta fero kai taftoxrona na sou doso kai tin efthini gia ta zoa , afto den einai sosto.
    Kaneis to kalo kanto os to telos.
    Idi kata ti gnomi mou oi aggelies tou pets apo mones tous einai arketes gia na voithisoun ti katastasi.

========

οπως ειπα , μην βγαζετε συμπερασματα , αν δεν ξερετε και τις δυο οωεις του νομιζματος ...
    το τι θα εκανες και τι οχι , μραβο σου , καρατα το για τον εαυτο σου και καντο πραξει .
    το αν διεκπαιρεωσαμε την περιθαλψη μεχρι >> ΤΕΛΟΣ << ,
    δεν εισαι σε θεση να γνωριζεις.

και για να κλεισω :

ΠΟΤΕ δεν κατηγορηθηκε κανεις ,
    σας υποστηριζουμε με τον τροπο μας προκειμενου να μειωθουν τα αδεσποτα στην Ελλαδα ,
    ( ανατρεξτε σε παλιες συζητησεις και θα θυμηθητε )
    και σιγουρα θα συνεχισουμε να το κανουμε , διοτι
    η Μαρια εχει δικιο τελικα :

Οι ανθρωποι ειμαστε απιστευτη ... γι'αυτο και αγαπαμε τα ζωα ....

Ασχετα με το τι πιστευετε , με
    φιλικους και ζεστους χαιρετισμους

Irene η Ρενα
    ( για να μην ειπωθει πως ειμαστε ανωνυμοι ... )
  19. Irene

Irene New Member

Μου πηρε ωρα να γραψω την ιστορια ως εχει ,
    γι'αυτο τωρα βλεπω τις απαντησις απο

1) Nemo
    Ελπιζω να καταλαβες , δεν ζητησαμε ΠΟΤΕ κατι ,
    απλα η κορη μου εξεφρασε μια απογοητευση που ενωισε

2) gikkat
    δεν θα ηθελα να σχολιασω τα δικα σου κεφαλαια γραμματα ,
    διοτι ειμαι σιγουρη , πως θα καταλαβες , αφου θα εχεις διαβασει τα λεγομενα μου πιο πανω .

Υ.Γ.
    ζηταω συγγνωμη για τυχον λαθος ορθογραφια ,
    η μητρικη μου γλωσσα ειναι τα Γερμανικα ,
    τα Ελληνικα τα εμαθα
    αφου ηρθα Ελλαδα και οχι στο σχολειο.
  20. Marin

Marin Administrator

Irene,

Σοκαρίστικα εντελώς με το αρχικό μήνυμα γιατί όσες φορές μιλήσαμε ήσουν ευγενέστατη και πραγματικά αναρωτιόμουν με την προθυμία σου... Δε θυμόμουν το nickname σου εδώ και νόμιζα αρχικά πως η Maraki! ήταν αυτή που μίλησα.

Είναι λογικό από την πλευρά μου να μη καταλαβαίνω πως ένας τόσο ευγενικός άνθρωπος στο τηλέφωνο, που έχει τη διάθεση να αναλάβει τα πάντα για την περίθαλψη του ζώου να βλέπω ξαφνικά πως είναι απογοητευμένος και τα λοιπά. Είπες ακριβώς πως ζητάς να αναλάβουμε μόνο την εγχείρηση του οποιουδήποτε σπασίματος και την υιοθεσία του και εσύ αναλαμβάνεις την περίθαλψη και τα πρώτα έξοδα στον κτηνιατρο σου. Σωστά?

Το ότι έβαλα αγγελία στη Γερμανία δε ξέρω γιατί χρειάζεται να το ανακοινώνω... δε με ρωτήσατε και δεν απάντησα. Είπαμε θα τη στείλω και την έστειλα.

Στο Pets.gr τις βάζει ο καθένας μόνος του.

Δε καταλαβαίνω πως απαιτείτε την ψυχραιμία μου όταν αναφέρονται τέτοια πράγματα και λέγονται τέτοια σχόλια στο πρώτο μήνυμα... Διαβάστε το ξανά να καταλάβετε τι εννοώ.

Τέλος, επιμένω πως το σκυλί έπρεπε να έχει εγχειριστεί από την αρχή αν είχε σπάσιμο και δε καταλαβαίνω καν πως κάποιος κτηνίατρος πρότεινε να περιμένετε για το σπάσιμο. Συνήθως στα ορθοπεδικά ο Βλαχόπουλος μας λέει να τα εγχειρίσουμε την επόμενη μέρα.

Μαρίνα

Share This Page