Μαρκάρισμα (?)

Discussion in 'Απορίες' started by FILIO, May 30, 2007.

1. FILIO

FILIO New Member

Ο Εvo μου ειναι 5 μηνων, τον εχω απο 2 μηνων ειναι κοκερακι και εχω 2 αποριες για τη συμπεριφορα του.
    Οποτε του αγοραζω καινουργιο στρωματακι για να ξαπλωνει κανει τα τσισα του πανω σε αυτο. Αφου πρωτα το παιξει το μυρισει και φερει το κοκαλο του να το δαγκωσει πανω σε αυτο.
    Και οταν τον μαλλον για κατι κακο που κανει θα το ξανα κανει αμα του τη δωσει αλλη με επιμονη τη δευτερη φορα ή μου σηκωνει το δικο του χερι ή μου ουρλιαζει με παιχνιδιαρικο τροπο.
    Μπορει να φταιει το οτι μονο το ενα του ''μπαλακι'' εχει κατεβει και του δημιουργει καποια νευρικοτητα; :oops:
  2. giorgos13

giorgos13 New Member

den nomizw auto na sumbenei logo oti tou exei kateuei ena mpalaki alla ektos an se enoxlei pou exei ena tote mporeis na ton pas se kapio giatro na tou kanei mia egxirish kai na tou katebasei kai to allo alla nomizw oti kostizei arketa tespa as pame sto kurios 8ema egw nomizw oti katouraei to ma3ilari tou gia na di3ei oti einai diko tou an kanw la8os na me dior8wsei opois 3erei
  3. aggeliki

aggeliki New Member

Re: Μια απορια για τον Evo μου.

θελει να αφησει την μυρωδια του και γι αυτο το κανει.το σημαντικο ειναι να μην το μαλωνεις,πρεπει να αδιαφορεις και οποτε κανει την αναγκη του εκει που πρεπει να τον επιβραβευεις,αλλα καλυτερα θα στα πουν οι εκπαιδευτες.καλη τυχη.
  4. giorgos13

giorgos13 New Member

den sumfono agelikh sto na mhn to malwnei otan kanei thn anagh tou kapou pou den prepei oxi na ton xthpaei opws exw akousei na kanoun aplos na tou bazei mia fwnh opote na katalabenei oti exei kanei kati la8os kai otan thn kanei se swsto shmio na exei ena mpiskotaki h kati tetio kai na tou dinei, na tou leei kala logia kai na ton xaideuei opote na katalabenei oti kanei kati swsto
  5. aggeliki

aggeliki New Member

αυτο που ειπα και εγω δεν το ηξερα,αλλα το εμαθα απο τους εκπαιδευτες και γι αυτο λεω οτι δεν πρεπει να το μαλωνει.τωρα τις λεπτομερειες και πως θα καταφερει να το μαθει χωρις να το μαλωνει θα το πουν οι εκπαιδευτες.
  6. giorgos13

giorgos13 New Member

uparxei tropos kai xwris na to malwneis alla opws kai eipes den eimaste ekpedeutes gia na 3eroume
  7. phantomas

phantomas New Member

Δεν θέλω να επέμβω στο θέμα της μαξιλάρας του, αλλα όσο αφορά το "μπαλάκι" του... :-D πρέπει να κάνει επέμβαση να το κατεβάσει κανονικά γιατί αργότερα θα του δημιουργεί νευρικότητα.
  8. gikkat

gikkat New Member

Συνηθισμένη συμπεριφορά!!! Αν ειδικά το έχεις αγοράσει από pet shop που πουλάει ζώα και έχει τη μυρωδιά τους... Στην προκειμένη ο μικρός σου μαρκάρει το μαξιλαράκι ώστε να το κάνει "δικό του"!!! Άσ' τον να το συνηθίσει και το πλένεις αγρότερα... Συνήθως το μαρκάρισμα δεν είναι ακριβώς τσίσα, είναι μικρή ποσότητα και δεν μυρίζει τόσο (τουλάχιστον σε ανάλογη συμπεριφορά της μικρής μου δεν είχα θέμα μυρωδιάς)

Κατ' αρχήν αν τον μαλώνεις να τον μαλώνεις τη στιγμή που κάνει αυτό που σε ενοχλεί αλλιώς το σκυλί δεν καταλαβαίνει το λόγο που το μαλώνεις... Το concept είναι να τον πιάνεις στα πράσσα, αλλιώς δεν έχει νόημα...
    Στην περίπτωση που αναφέρεις πιθανόν το σκυλί να προσπαθεί να σε κάνει να ασχοληθείς μαζί του. Ακόμα και μαλώνοντάς τον ασχολείσαι μαζί του οπότε περνάει το δικό του και επιτυγχάνει το στόχο του, ίσως το βλέπει σαν παιχνίδι... Θα σου πρότεινα να μην ασχολείσαι... Όταν πάει να σου ξανακάνει τη σκανδαλιά, κάνε σα να μη συμβαίνει τίποτα... Ασ' τον να τελειώσει τη δουλειά του, μην τον μαλώσεις, σα να μην υπάρχει... Ήρεμα μάζεψε αργότερα ό,τι έχει κάνει και συνέχισε να κάνεις ό,τι έκανες πριν... Μία - δύο - πέντε - δέκα??? Θα καταλάβει ότι δεν μπορεί να σου κεντρίσει το ενδιαφέρον με τον τρόπο αυτό!!!
    Πιθανόν να βρει κάτι άλλο, αλλά εσύ τη δουλειά σου, μην ασχολείσαι, μην εκνευρίζεσαι, χαλαράαααα!!! :wink:
  9. joan

joan New Member

Gikkat me prolaves. Symfwnw!
  10. Mary_H

Mary_H New Member

Η Gikkat έχει δίκιο!!!!!!!!!!
    Η δικιά μου (καινούρια στο σπίτι) όποτε ερχόταν ένα κουτάβι σπίτι μου (της μητέρας μου) έκανε την ανάγκη της επάνω στον καναπέ!!!!!!!!!!
    Αφού το έκανε 10 φορές (στην αρχή την μάλωνα) μετά αδιαφορούσα, σταμάτησε!!!!!! :wink:
    Δυστυχώς όμως παιδιά μου άρχισε το ίδιο με το κρεβάτι!!!!!!! :smt093 :smt102 :smt089
  11. FILIO

FILIO New Member

ΠΑΙΔΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ ΜΟΥ ΛΑΘΗ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΓΡΑΨΑ ΒΙΑΣΤΙΚΑ.
    ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΜΑΛΩΝΩ ΤΟ ΚΑΝΩ ΠΑΝΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΝ ΕΠΙΑΣΑ ΣΤΑ ΠΡΑΣΣΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΩ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΑΠΛΑ ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΩ ΧΩΡΙΣ ΦΩΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ '' ΠΑΛΙ ΕΚΑΝΕΣ ΤΙ ΒΛΑΚΕΙΑ ΣΟΥ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ;'' ΜΕ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΚΟΥΝΑΕΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΝ ΟΥΡΙΤΣΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΚΛΟΥΒΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΤΗ ΦΑΤΣΟΥΛΑ ΤΟΥ. ''ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΟΥ**ΗΣ'' ΤΟΥ ΛΕΩ ΜΕΤΑ. ΣΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΤΟΥ ΠΑΝΤΩΣ ΑΜΟΛΑΕΙ ΟΛΑ ΤΟΥ ΤΑ ΤΣΙΣΑ, ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ!
    ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΣΗΜΑΣΙΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΟΥΡΛΙΑΖΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΤΙ '' ΘΕΣ;'' ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΕΙ. ΑΝ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΚΑΝΑ 2 ΩΡΟ ΔΕΝ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΣΧΟΛΙΑ (ΤΟΝ ΕΧΩ ΜΟΝΙΝΑ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ. ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΠΙΤΙ ΕΧΩ ΤΗ ΜΠΑΛΚΟΝΟΠΟΡΤΑ ΑΝΟΙΧΤΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΜΕΣΑ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΤΟ ΠΩ ΕΓΩ.) ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΘΑ ΔΩ ΕΝΑ ΤΡΕΛΟ EVO ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΕΞΩ ΜΕ ΜΑΝΙΑ ΓΙΑ 3 ΛΕΠΤΑ.
    ΚΑΙ ΓΩ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΕΙ ΤΟ ΜΠΑΛΑΚΙ ΤΟΥ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΑ ΝΕΥΡΙΚΟΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΓΝΩΜΕΣ :)
  12. *Alondra*

*Alondra* New Member

ayto to problhma symperiforas isws ofeiletai sto oti ton exeis sto mpalkoni... to skyli thelei enan diko tou xwro mesa sto spiti sou,opou tha mporei na parakolouthei tis asxoleies mesa sto spiti h kai na symmetexei se aytes. einai to filaraki sou,mhn to ksexnas... :)
  13. FILIO

FILIO New Member

ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΑΠΛΑ ΟΛΑ ΤΟΥ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩ. ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ. ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΙΑΜΠΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΧΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ. ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ. 8)
  14. *Alondra*

*Alondra* New Member

den eixa skopo na se epikrinw! sygnwmh an fanhke etsi! apla biazomoun kai egrapsa to mhnhma sta grhgora! ithela na sou pw pws einai poly mikroulhs akoma kai logiko einai na symperiferetai kai na aisthanetai san paidaki! kai kalo tha htan na ton exeis apo konta gia na tou matheis na symperiferetai opws esy thes... den ithela na se kanw na aisthantheis pws sou kanw kritikh! kai pali sygnwmh an fanhke etsi..
  15. FILIO

FILIO New Member

:( ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΔΕΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΗΚΑ. ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.
    ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΕΡΙΞΑ ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΑ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΓΟΡΑΣΑ, ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΤΟΥ PETCITY! ΟΤΑΝ Ο ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕ ΠΙΘΑΝΗ ΔΙΑΠΛΑΣΗ ΙΣΧΥΟΥ ΣΤΟΥΣ ΓΟΦΟΥΣ ΤΟΥ , Η ΕΞΥΠΝΟΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ ΑΛΛΑΓΗ :rip:
    ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΛΑ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΟΥ POST. :smt024
    ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΝΤΙΠΟΙΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΣΗΜΑΣΙΑ :smt026
    ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΞΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΥΠΑΚΟΥΕΙ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΤΡΕΛΟ. [/url]
  16. *Alondra*

*Alondra* New Member

Nai,ta exw diabasei :(

Ta koutabakia einai san ta paidia... Kseroun pws kati einai lathos alla de mporoun na antistathoun! to kanoun mono kai mono gia na kanoun zhmia! opws ena mikro paidaki pou tou les na mhn spasei to pothri alla afto to spaei :p

Megalwnontas tha stamathsei na kanei zhmies apo monos tou,ayto einai to mono sigouro.

Apo th stigmh pou kserei pws den prepei na to kanei,de mporeis na kaneis tipota parapanw... to blepw kai apo ton diko mou,pou einai 3 mhnwn. Kserei pws den prepei na kanei kapoia pragmata,alla ta kanei kapoies fores! isa isa na kanei th zhmia! egw tote den ton malwnw poly,apla tou milaw aysthra gia na thimatai pws einai lathos kai na niwsei kai merikes typseis! gia ligh wra den tou dinw kai shmasia! den exei nohma na ton malwseis poly giati to apotelesma einai to idio!

Episeis einai kai ligo ekdikhtika! Emena px otan ton afhnw mono tou sto spiti den kanei zhmies,alla molis gyrisw amolaei mia limnh apo tsisa sto saloni! Isws kai esena na to kanei epidh de thelei na einai sto mpalkoni alla sto saloni!

Apla na thimasai pws exeis ena mikro paidaki sto spiti! kai antidraei opws ena mikro paidaki!

(an thes kai den aisthanesai asxhma na milas gi'ayto,tha ithela na mou eksighseis ti akribws einai h pathisi pou exei o Evo... ti epiptwseis exei,pws antimetwpizetai kai tetoia..)
  17. pretts

pretts New Member

Τα σκυλιά δεν έχουν θέση στο μπαλκόνι ούτε τα καλύπτει να παρατηρούν τον ιδιοκτήτη τους από απόσταση. Προτείνω να διαβάσεις καλύτερα διάφορα topic στο forum και να σταματήσει επιτέλους η πλάνη ότι τα σκυλιά είναι εκδικητικά ή ότι ξέρουν ότι δεν κάνει να κάνουν κάτι αλλά το κάνουν.
    Αν κάτι πάει στραβά είναι επειδή ο ιδιοκτήτης δεν ξέρει πως να το εξηγήσει καλά. Ενημερωθείτε ,διαβάστε,ρωτήστε.
    Αν δεν κατέβει ο δεύτερος όρχις ,πρέπει να στειρωθεί απαραίτητα το σκυλί. Κινδυνεύει από καρκίνο 70-80% περισσότερο.
  18. FILIO

FILIO New Member

ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΙΣΩ ΤΟΥ ΠΟΔΙΑ ΑΝΟΙΧΤΑ ΟΠΩΣ ΤΑ BULLDOG. Ο ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΑΥΤΗ Η ΠΑΘΗΣΗ ΛΕΓΕΤΑΙ ΔΙΑΠΛΑΣΗ ΙΣΧΙΟΥ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΑ ΚΟΥΤΑΒΙΑ. ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΡΑΤΣΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ. ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΤΑΝ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΕΤΑΙ ΑΥΤΗ Η ΠΑΘΗΣΗ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΕΥΓΑΡΩΝΟΥΝ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟ. ΜΕΓΑΛΟΝΩΝΤΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΥΓΚΡΑΤΗΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟΥ ΚΑΝΙΣ ΠΟΥ ΠΕΡΠΑΤΑ ΜΕ ΠΟΔΙΑ ΚΛΕΙΣΤΑ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΙ ΒΑΡΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΧΥΝΕΙ ΛΙΓΟ. ΚΑΙ ΟΙ ΒΟΛΤΕΣ ΤΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΕΣ ΓΙΑΤΙ ΗΔΗ ΕΧΟΥΝ ΔΥΝΑΜΩΣΕΙ ΠΟΛΥ ΟΙ ΜΥΣ ΤΟΥ ΣΤΑ ΠΣΩ ΠΟΔΙΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΕΠΙΒΑΡΥΝΕΙ ΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ. ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΙΣΩΣ ΣΕ 3-5 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΕΙ ΟΤΑΝ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΚΟΥΠΑ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΣΤΟ ΓΟΦΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΡΙΦΤΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΠΟΝΟ. ΓΕΡΝΟΝΤΑΣ ΘΑ ΣΕΡΝΕΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥ...
    Ο ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΗ PUPPY ΤΡΟΦΗ ΘΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΤΗ ΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΠΟΥ ΠΑΣΧΟΥΝ ΑΠΟ ΑΡΘΡΙΤΙΚΑ. ΤΩΡΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΒΙΤΑΜΙΝΗ ΑΣΒΕΣΤΙΟΥ ΣΕ ΧΑΠΙ, ΠΡΙΝ ΣΕ ΚΡΕΜΑ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ. ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΛΛΑ ΛΕΝΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 100% ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ. ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΑΝΩΔΥΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ. ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΩ ΠΙΟ ΣΤΕΝΟ ΜΟΥ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΟΤΑΝ ΩΡΙΜΑΣΕΙ ΛΙΓΟ. ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΣΑΝ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΠΟΛΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΙΣ ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ. ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΡΩ ΩΣ ΕΝΗΛΙΚΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΞΕΡΕΙ ΑΠΟ ΜΩΡΟ ΟΤΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ. [smilie=i love you1.gif]
  19. *Alondra*

*Alondra* New Member

pretts

to exei sto mpalkoni otan leipei. otan einai sto spiti h filiw tou anoigei kai mpainei. den basanizetai to skyli!
  20. FILIO

FILIO New Member

ΜΕΡΙΚΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΗ ΑΠΟΨΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ ΤΟΥΣ. ΑΝ ΕΙΧΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΕΝΑ ΣΚΥΛΙ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΑΓΑΡΜΠΟ ΣΤΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟΣΩΜΟ ΟΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΙΣ ΤΟ ΜΙΚΡΟ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΜΟΝΙΜΑ ΜΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΣΑΛΟΝΙΟΥ. ΕΧΩ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΟΜΩΣ ΕΝΑ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΟ ΓΙΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΩΡΙΜΑΣΕΙ ΛΙΓΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΩ ΜΟΝΙΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΚΑΤ ΑΡΧΑΣ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΙ ΚΟΠΑΝΑΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΑ ΞΥΛΙΝΑ ΕΠΙΠΛΑ. ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΚΡΑΝΟΣ ΝΑ ΤΟΥ ΒΡΩ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ; ΑΓΑΑΩ ΤΟ ΣΚΥΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΦΑΩ ΚΑΙ ΞΥΛΟ ΑΠΟ ΠΑΝΩ!

Share This Page