Μετά τη γέννα...

Discussion in 'Στείρωση Κατοικιδίων' started by weasel106s, Nov 30, 2006.

1. Marianthy

Marianthy New Member

Γιατί επιμένουν να θέλουν να μαζέψουν και άλλα γατιά στη γειτονιά αφού το αποτέλεσμα είναι να βρίσκουν αυτό τον φρικτό θάνατο? Εκτός και αν τα θέλουν για το σπίτι. Αλλά δεν κατάλαβα αυτό. Κρίμα να πάρετε κι άλλα και κρίμα να γεννιούνται καταδικασμένα.
  2. Bella

Bella New Member

Εγω αλλο καταλαβα....

Συγνωμη κιολας , αλλα πια η λογικη του τα γεμισει η γιετονια παλι με γατια αν τα πρωτα τους εριχναν ΦΟΛΑ και τα ξεπαστρευαν;;;;;
    Ξεμειναν απο απασχοληση να εκτονωνουν τις κακιες τους και λενε ας τη γεμισουμε τη γειτονια παλι κι αυτη τη φορα κερδιζει οποιος τα ξεπαστρεψει πιο γρηγορα;; Εδω βλεπω μια παραλογια η εμενα μου φαινεται;;;
    ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΣΚΟΤΩΣΑΝ ΤΑ ΓΑΤΙΑ ΑΝ ΤΑ ΗΘΕΛΑΝ;
    Παιδια εχω φρικαρει γενικα και τα εχω βαλει και με τον δικο μου απο πανω που τα εχει βαλει με τη Σκυλα μου επειδη εφαγε το μαξιλαρι της και επεσε αφρολεξ στην Αυλη ΜΟΥ κι ετσι επαθε ζαχαρο η γυναικα του!!!!Ναι ναι καλα ακουσατε! Το μαξιλαρι της σκυλας μου δημιουργησε ζαχαρο και παρακαλω να καταγραφει στα χρονικα μη τρελαθω εντελως!!!!
    Που ειχα μεινει; α ναι....
    Στο νησι που καταγομαι και δεν ειναι καθολου προς τιμη μου γενναει η γατα;; Αν τα εχει κρυψει καλα, εχει καλως αλλιως ο καλος ιδιοκτητης τα παιρνει τα κλεινει μεσα σε μια σακουλα και τα φουνταρει μεσα στη θαλλασα με βαριδι κιολασ μην κολυμπησουν. Το εχω δει μετα ματια μου και κολυμπαγα για 15 λεπτα μεχρι να φτασω εκει που τα ειχε πεταξει η βαρκα αλλα το μονο που βρηκα φτανοντας στο σημειο ηταν να επιπλεουν μουριτσες.....Ο καλυτερος απο αυτους σε σακουλα και θαψιμο στη παραλια μεσα στην αμμο.
    Οι καλυτερες παιδικες μου αναμνησεις ειναι να παιζω με το κουβαδακι μου και να πεφτω πανω σε μωρακια που χαροπαλευαν η ηταν ψοφια!!!!
    Κι επειδη εχω ξεφυγει απο το θεμα....Αν θελουν γατια μεσα στο σπιτι εχει καλως αλλιως αν θελουν να γεμισουν τη γειτονια ας αναφερουν εκ των προτερων ποιοι θα ειναι εκεινοι που θα αναλαβουν να τα ταιζουν να τους βαζουν νερο και να τα προσεχουν. Σε περιπτωση που μηστηριωδως ψοφησουν παλι ολα καπου να υπαρχει και καποια συννεποια!Αλλιως το κλασικο που εχουμε στη Ελλαδα"Δεν ξερω και δεν ειδα" εμενα δεν με καλυπτει.
    Ευχαριστω και συγνωμη και παλι για τον τονο μου αλλα.......
  3. Marin

Marin Administrator

Re: Εγω αλλο καταλαβα....

Μια χαρά είναι το ύφος σου!!! Welcome!

:-D

Μαρίνα
  4. christinaa

christinaa New Member

epidei einai mia ilithia sti geitonia kai ta skotonei den simenei oti einai oloi etsi.kai defterwn an thelei ti gata fia tin avli ti peirazei an tin taizei tin potizei,diladei eseis dinete gates moono gia spiti mesa?egw ppantos tous eipa na min epikinonisoun mazi saas kai na vroun apo alou gatia. an den thelete na ta dwsete. kai ekeini pou erixne foles stamatise na to kanei alios oute egw tha eixa twra gates.twra to an theloun tiis gates na gemizoun ti geitonia afto einai tis geitonias thema kai apo tis stigmi pou tis taizoun kai tis prosexoun egw den exw kanena provlima na tous dwsw gati.giati eida kai se spiti mesa pou edwse pws katantise to gati emene sto mpalkoni gia xronia oloklira, opote kalitera stin avli na kanoun kai ti volta tous para na periorizonte st spiti i mpalkoni.episeis gia tis foles exoun ginei katagkelies apo 5 atoma kai parapano isos stin astunomia kai 2 miniseis sto sugkekrimeno atomo alla i apantisi itan ekai gates einai.vgale esu akri. alla tin exoun apilisei kai me alous tropous kai den tha to ksanakanei pistevoume. o pateras mou tin evrise apo to mpalkoni kai efige kakin kakos otan eirthe kai koitaze sto oikopedo na dei poses gates einai akoma.den thelete na mathete ti eipothike.patnos oute ksnanaperase apo to dromo mas.
  5. aggeliki

aggeliki New Member

μην νευριαζεις βρε χριστινακι , στο ειπαν αυτο γιατι δεν ειναι κριμα να ξερεις οτι το γατακι που θα δωσεις καπου ειναι καταδικασμενο να πεθανει?δεν τα δινουν μονο σε οσους τα εχουν μεσα αλλα εφοσον συμβαινει αυτο σε εσας, θα θελατε να καταδικασετε και αλλες γατες?αν εχει σταματησει ειναι αλλο θεμα,αλλα ποτε δεν θα εισαι σιγουρη αν θα ξαναρχισει τα ιδια και ποτε.
  6. christinaa

christinaa New Member

thimwnw giati milane les einai i geitonia ton dolofwnwn kai egw eimai ilithia pou kathome kai sizitaw mazi tous.den tous milaw gia na me prosvaloun alla gia na akousw gnwmes kai oxi koroidia.epidi einai ena anegkefalos den simenei oti einai kai oi upolipoi 23 xronia den exei ksanadei i geitonia tetoio krousma.mia fora kai twra amavrothikame gia panta.kai sto katw katw dikaio mas einai to antha stirosoume tis gates i an tha tis dinoume.afou den theloun na tis stirosoun na tous piasw apo to laimo????? egw ti dikia mou tin periorizw kai den genaei to ti kanoun aftoi einai diko tous provlima egw to protina apo kai kai pera......
  7. aggeliki

aggeliki New Member

σιγουρα δεν μπορεις να τους το επιβαλεις απλα σου λενε ποιο θα ηταν το καλυτερο για τις γατες, ωστε να μην γεννανε και μετα τα σκοτωνει αυτη η .....! για το χαπι που λες, μετα απο καποιες φορες δημιουργει προβλημα στη γατα και θα εχεις αλλα τρεξιματα. στειρωσε την για να μην εχεις μελλοντικα προβληματα,μεχρι και καρκινο μπορει να παθει,κριμα ειναι.
  8. Bella

Bella New Member

Iremia....

Katarxin den se eipe kanenas ilithia! Kalo einai na min bazeis sto stoma ton allon pragmata pou den exoun eipothei ki an diabaseis afta poy exeis grapsei tha katalabeis oti afti tin entiposi dineis.Oti einai i geitonia ton dolofonon. Prin biasteis na thimoseis prota kalo einai na elegxeis to ti exeis grapsei. To oti pianeis kai les min parete apo kei gatia giati etsi i allios auto einai diki sou protoboulia kai den eipe kanenas oute ego (kai poia eimai ego) oute i Marina oti den ginei gatia. Alloste afto einai kai to noima...NA BRETHOUN OIKOGENIES gia ta talaipora zoa. Auto den simainei oti epeidi iparxoun polla pros dosimo ta dinoun opou nanai giati polu apla kai me mia mikri ereuna pou mporeis na kaneis kai moni sou genika KATALIGOUN KAI PALI STO DROMO I PISO STO STRAY. Otan sebesai ta skilia, ta gatia, alla kai genika ton euato sou prosexeis kai tin epilogi ton anadoxon. Alla protrexeis kai biazesai. Ki epeidi kanenas oso empeiria kai na exei den mporei na einai 100 % sigouros gia to an telikos aftos pou tha epilexthei einai ki entaksei Iparxei ipefthini dilosi pou ipografoun alloste osoi iothetoun , opos ipegrapsa ego opos kai o kathenas pou pire ena skili sto spiti tou pou nomika toulaxiston Ipoxreonei na steiroseis to katoikidio sou,kai polla alla pou mporeis na diabaseis an zitiseis apo kapoion na sou steilei afti ti dilosi. Ara opoios parei gataki tha ipograpsei ena tetoio xarti ki apo kei kai pera an o mi gennito simbei otidipote pigainei se alla monopatia.Den einai oti brikane 1.2.10 gatia kai ta moirazoune! Kathe gati,skili menei gia ena diastima me kapoion.Emboliazetai, apoparasitonetai, genika ginetai mia frontida sto zontano. To Stray apo osa gnorizo ego den einai O dimos pou apla ta emboliazei tous bazei enan arithmo, an kapoios parei kapoio exei kalos allios pali sto dromo....Kathe zoo pou analambanei na dosei thelei na einai apla sigouro oti tha einai kala, oti tha to agapoun kai tha to sebontai. I gata den einai skilos na meinei se ena kipo. periferetai logo tis fisis tis ki opos leei ki ena rito " I gata gnorizei spiti ki o skilos afentiko".
    Epeidi den exo oreksi na diafono oute na apologoume genika xoris na katalabaino kai to logo, teleiono legontas apla auto.
    Opos oi anthropoi pou les frontizan ki ekeina ta gatia kai ta eixan sto kipo tous kai..kai...kai...Pos parolauta ...Foliastikan?? pos mporeis na ksereis oti den tha ginei to idio....???
    opoios exei arrosto mialo na ksereis oti tha to ksanakanei kai se anipopto xrono...Sinithis ipopti panta iparxoun ....
  9. christinaa

christinaa New Member

Re: Iremia....

kai apantaw oti den tous eipa na min epikinonisoun mazi me to sulogo na paeroun gati alla tous eipa oti den tha sas dwsoun gia tin avli,alla an thelete dokimaste.den kserw an tha to ksnananei den mporw na eimai sigouri giafto alla oute ekeinoi pou leneoti tha to ksanakanei einaui sigouri oti tha to kanei.alla lew tosa xronia menw se afti ti geitonia mia fora egine tetoio krousma. telos panton den mou aresei o tropos pou apantane giati eironevonte kai egw den grafw gia na eironevonte kanw suzitisi prospathe toulaxistwn an den too diatiposa swsta zitaw signwmi alla apo oti diavaze kala to exw grapsei,kai an parakolouthousate kai otan eixa zitisi ti sumvouli sas me tis folas tha katlavenate ti lew. egw den kserw gia upefthines dilwseis kai tetoia pragmata pou lete alla eite upigrapsoun eite oxi den kanei kamia ma kamia diafora an thelei na kanei kati sta zwa dent ha ton empodisei i upografi. telos panton emena mou eipan pws den theloun na stirosoun ta gatia apo kei pai pera einai diko tous provlima egw mporw na diathesw ena piato fagito gia ta zwa.kai opws ola ta adespota pou vlepw stous dromous kati parapanw lupame alla den mporw na kanw. kai den thimosa toso oso stenaxwrithika.efxaristw polu gia ola.

Share This Page